Чи корисно пити молоко при проблемах з печінкою?

Якщо згадати дитинство, в голові з’являється картина як батьки або бабуся кажуть що потрібно пити молоко, адже воно корисно. Але чи це дійсно так і в чому полягає його користь, зокрема для печінки людини? Спробуємо розібратися в цьому питанні.

Що таке молоко та його склад.

Молоко – це продукт життєдіяльності тварин. Найбільш поширені її види в нашій країні коров’яче і козяче молоко. До складу цього продукти входять:

 • амінокислоти, такі як лецитин і метіонін;
 • антиоксиданти;
 • фосфоліпіди;
 • вітаміни та мінерали;
 • кальцій у великих кількостях;
 • жири та інші.

Всі ці амінокислоти і речовини здатні надавати позитивний вплив на печінку, травну систему людини. З допомогою молока можна почистити печінку від токсинів і різних відкладень, які в ній накопичуються.

Важливо! Чищення печінки надає сприятливу дію на весь організм. Очищаючи цей орган, ми покращуємо склад крові і виводимо з організму шкідливі речовини, оздоровлюючи організм в цілому.

У чому полягає користь молока для людини?

Вживаючи молоко і молочну продукцію, людина постачає свій організм корисними мікро і макроелементами. При цьому поповнюється запас жирів, вітамінів і мінералів. Головним достоїнством молока, є наявність в ньому кальцію, який відіграє важливу роль у житті людини. Ось чому рекомендується пити молоко з дитинства, в той час коли організм росте і гостро потребує кальції. У деяких випадках молоко просто необхідно людям з підвищеною кислотністю шлунка. Також молоко дуже корисно пити людям з деякими захворюваннями печінки.

Лецитин і метіонін, які містяться в молоці і його похідних допомагають печінці позбутися вісцеральних жирів. Ці жири надходять в організм з їжею і роблять на нього негативний вплив. Цистин і антиоксиданти створюють своєрідний бар’єр для печінки. Така властивість цих елементів захищає наш орган від впливу радикалів, вірусів і бактерій. Фосфоліпіди в свою чергу зміцнюють печінку на клітинному рівні. Завдяки цій властивості відбувається процес гальмування відмирання печінкових клітин.

Кальцій, який міститься в молоці і молочній продукції надає відновлювальний вплив на весь організм в цілому. Молоко знижує рівень кислотності в шлунку і жовчному міхурі. Тому такий продукт стає невід’ємною частиною раціону для людей, що страждають підвищеною кислотністю і печією.

Яке молоко вибрати, козяче або коров’яче?

Користь молока що коров’ячого, що козячого дуже велика. У молоці, яке ми отримуємо від кіз міститься більше жирів і антиоксидантів. При цьому у нього специфічний і своєрідний смак, тому не всі люди можуть його пити. Більш приємним на смак є коров’яче молоко, проте в ньому на порядок менше жирних кислот і антиоксидантів. Незважаючи на це, його користь для організму і зокрема для печінки не зменшується.

Чищення печінки з допомогою молока і молочної продукції.

Періодично чистити печінку рекомендується всім людям без винятку. У процесі життєдіяльності ми поглинаємо багато їжі, в якій містяться шкідливі для організму речовини. Вони мають властивість накопичуватися у вигляді шлаків та інших відкладень. У разі виникнення таких симптомів обов’язково потрібно чистити свою печінку:

 • постійна або часта нудота;
 • запаморочення не пов’язані з якими-небудь захворюваннями;
 • здуття;
 • дискомфорт в області шлунку;
 • зміна відтінку шкірного покриву і білків очей до жовтуватого;
 • підвищена стомлюваність і відчуття слабкості.

Такі симптоми найчастіше свідчать про сильному забрудненні печінки шлаками. У сукупності з чищенням за допомогою молока потрібно дотримувати певну дієту. Тільки такий підхід дасть позитивні результати.

Важлива інформація! Чищення печінки молоком допустима лише у разі відсутності алергії на молоко. Якщо є які-небудь алергічні прояви після прийому молока, краще використовувати молочну продукцію типу кефір, ряжанка, йогурти.

Способи очищення печінки молоком.

Чищення печінки доцільно проводити після попереднього очищення кишечника від шлаків і калових мас. Як вже говорилося необхідно дотримувати певну дієту. Їжа повинна містити достатню кількість вітамінів і бути легкою. Ось основні способи молочного очищення печінки:

 1. Молоко з медом. Це самий простий і відповідний всім спосіб. Він грунтується на прийомі склянки нежирного молока з однією столовою ложкою меду. Приймати таку суміш потрібно натщесерце. Після процедури необхідно утриматися від прийому будь-якої їжі протягом не менше 4 годин. Результати будуть очевидні через два тижні такої чистки.
 2. Молоко з соком моркви. Цей метод допомагає не тільки почистити печінку, але і вивести з жовчного міхура пісок і токсини. Для приготування очищаючого напою треба взяти по 100 мг молока і свіжого соку моркви, змішати і нагріти до 60-70 градусів. Приймати слід такий склад не пізніше ніж за 30 хвилин до прийому їжі і натщесерце.

Це найбільш поширені і прості методи очищення печінки молочною продукцією.

Які протипоказання має молоко і молочні продукти.

Як і будь-який продукт, молоко також має свої протипоказання. Незважаючи на його позитивні якості від прийому слід відмовитися людям, у яких спостерігається:

 • непереносимість лактози. Це може виражатися алергічною реакцією на прийом молочних продуктів. Організм людини не завжди виробляє фермент, який допомагає засвоювати лактозу, а також алергія на білок міститься в молоці;
 • ожиріння і схильність до повноти. Молоко жирне, тому може дати поштовх набору маси;
 • захворювання травного тракту, а також хвороби нирок і сечовивідних шляхів;
 • дітям, вік яких менше 1 року, так як воно може викликати алергічні реакції;
 • людям похилого віку. Молоко може дати поштовх розвитку атеросклерозу судин або його прогресування.

У будь-якому випадку перед прийомом молока або застосуванням його для очищення печінки, потрібно зробити реакцію на предмет виявлення алергії. Для цього можна взяти невелику кількість молока і поспостерігати за реакцією організму. Якщо ніяких небажаних побічних ефектів не проявиться, то пийте молоко і будьте здорові.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *