молоко корисні властивості

Молоко: користь і шкода для організму

З дитинства твердять, що корисно вживати молоко, користь і шкода його поки що не всім відомі. У фахівців в цій сфері є безліч доказів в обох випадках. Щодо молочної продукції більше двадцяти років тому були зроблені наукові висновки, які допомогли з’ясувати, чим корисне молоко і так потрібне в нашому житті.

Користь молока

Молоко – незамінне джерело кальцію. Саме з цієї речовини мінерал засвоюється організмом повною мірою і за короткий проміжок часу. Дана особливість дозволяє зміцнювати організм дітей і людей, які страждають на остеопороз — це захворювання, при якому з кісток вимивається кальцій, людський скелет стає крихким і ламким. Дозволено молоко при вагітності, але це не основна корисна властивість молока.

1. Молоко при вірусних хворобах

Молоко корисно при інфекційних і простудних захворюваннях, але не парне. Імуноглобуліни борються з вірусними бактеріями, а утворюються мікроелементи з білкової їжі. Для цього необхідно швидке засвоєння білка в організмі, а молоко якраз дає такий ефект. Серед спортсменів цей продукт досить популярний, тому вони хворіють рідше, так як постійна вироблення імуноглобуліну.

2. При безсонні і головному болю

Вживання на ніч молока сприяє спокійному сну. Напій впливає на організм і нервову систему седативну дію, причиною цього є високий вміст триптофанових і фенілаланінових амінокислот. Існує давній народний рецепт при боротьбі з поганим сном — мед запивається склянкою молока, слід приймати за годину до сну. У цьому випадку допомагає парне молоко.

Молоко в чистому вигляді допомагає при мігрені, а також справляється з головним болем. У подібному випадку є народний рецепт. Сире яйце розмішується у гарячому кипяченному молоці, а за тим випивається. При вегетосудинної дистонії допомагає тижневий курс такого лікування. Для гіпертоніків корисно парне молоко. Воно має сечогінну дію і знижує тиск.

3. Користь для шлунка

Люди, які страждають різними захворюваннями шлунково-кишкового тракту, не завжди погоджуються на прийняття молочних продуктів. В залежності від патології, стадії і особливості організму перевіряється дія молока на кишечник. В основному для дорослих користь молока ґрунтується на регулювання кислотності і зниження больових відчуттів при різних стадіях гастриту і виразки дванадцятипалої кишки. При печії молоко – допоміжний засіб, воно знижує кислотність. Для нормального засвоєння молока його треба пити повільно, не в холодному вигляді і невеликими ковтками.

Молоко є головним постачальником вітамінів. Дана речовина повною мірою наповнює наш організм рибофлавіном (вітамін В2). Рибофлавін допомагає при енергетичному обміні, перетворюючи в корисну енергію жири і вуглеводи. Натуральне молоко допомагає в дієті при схудненні, сприяє більшій ефективності в спалюванні жирів, за умови, що молоко має низьку калорійність.

4. Застосування в косметології

Молоко застосовується не тільки внутрішньо, як ліки, але і допомагає шкірі. Натуральний продукт живить і зволожує шкіру, знімає роздратування і запалення. Чи корисне молоко дізналася Клеопатра, відкривши для себе молочний еліксир молодості. Цей же метод можна застосувати і сьогодні, знадобиться літр молока і ванна з теплою водою.

Сумісність з іншими продуктами

Як стверджують численні дослідження, молоко вживається практично з будь-яким із продуктів. Навіть таке несумісне поєднання, як огірок або оселедець теж мають позитивний вплив. Ці незвичайні смакові поєднання застосовуються для медичних цілей та не шкодять здоров’ю. Молоко здатне нейтралізувати отягуючий вплив гострих і солоних продуктів. Але часто надає проносне дію, яка має очищаючий ефект. Не втрачається цей ефект, якщо скисло молоко, що приготувати в подібному випадку, щоб не було нетравлення шлунка підкаже фахівець.

Вживання молочних супів і каш неоднозначно, але шкоди не приносить ні дітям, ні дорослим. Але в такому вигляді у молока втрачається практично весь набір корисних якостей.

Чай з молоком практично не приносить користі, так як мікроелементи гарячого напою нейтралізують дію молока. Але при взаємодії натурального молока з кавою нейтралізується дія кофеїну, що показано для тих, хто страждає на проблеми з серцем.

Негативні сторони молока

У молоці міститься казеїн – окремий вид білка, який у кожного виду тварин або людини відрізняється по своїй структурі. Щоб казеїн засвоївся в шлунку, у тварин виробляється спеціальний фермент, який називається реніном. Подібний фермент відсутній у людини. При прийомі цієї природної речовини новонароджений засвоює казеїн за допомогою спеціальної бацили, вона виробляється в материнських молочних залозах і надходить разом з молоком в організм дитини.

1. Молоко вимиває кальцій

Великий вміст в молоці кальцію і його засвоєння організмів з найкоротші терміни не випадково. Казеїн, вступник разом з кальцієм, окислює його. Для приведення організму в кислотно-лужну рівновагу цим елементом нейтралізується за рахунок кальцію (лугу) підвищена кислотність шлунку.

У більшості випадків кальцій, який надходить з молоком, витрачається на сталість внутрішнього середовища (гомеостаз), якщо кількість кальцію недостатньо, то витрачається елемент, який надійшов з іншою їжею, якщо іншого джерела немає, використовуються внутрішні запаси організму, що знаходяться в кісткових тканинах. Даний процес пояснює повну засвоюваність мікроелементів, яка витрачається насправді для рівноваги у кислотно-лужному балансі. Якщо постійно буде відбуватися витрата резервів організму, може виникнути остеопороз (недолік кальцію). Між вченими на цей рахунок суперечки: чи можна годуючій мамі молоко.

Так як казеїн самостійно не засвоюється людиною, то елемент в чистому вигляді потрапить у наші нирки, в результаті цього мають з генетичну схильність людей можуть утворюватися в нирках фосфатні камені.

2. Молоко може викликати діабет

Регулярне вживання молока в чистому вигляді (починаючи з раннього дитинства і до зрілості) здатний розвинути діабет першого типу. Він відрізняється від другого типу, що розвивається в результаті вживання великої кількості цукру. У більшості випадків у людей розвивається перший тип діабету через насичення казеїном, що складається, як і всі білки з амінокислот, які розташовуються в певній послідовності. Практично така ж послідовність амінокислот у наших бета-клітин в підшлунковій залозі, вони відповідають за синтез гормону інсуліну, що розщеплює цукор.

Як тільки наш організм потрапляє казеїн, він шукає можливості для розщеплення, не знаходячи його, він відразу сприймається як антиген ззовні нашою імунною системою. Імунна система при нейтралізації чужорідного гена переключається на свої ж власні клітини, які за структурою схожі амінокислотними ланками на казеїновий білок. Якщо висловитися простіше, антитіла, які зобов’язані з антигенами боротися, починають поразку своїх власних клітин організму, таким способом і проявляється аутоімунне захворювання – перший тип діабету.

3. Шкода лактози

Для здоров’я людини шкоду чинить і лактоза – молочний цукор. Цей елемент, після попадання в травний тракт, розщеплюється на компоненти:

  1. Глюкоза, яка служить основним для організму джерелом енергії і засвоюється повністю.
  2. Галактоза, яка людським організмом взагалі не засвоюється, так як після припинення годування груддю, ген, який відповідає за засвоєння та переробку галактози, припиняє свою дію, саме тому алергія на молоко у дитини до 2-х років рідкісне явище.

Галактоза, що потрапила в організм, не відображаються повністю, відкладається на суглобах і викликаючи артрит різних форм. Може налагоджувати на кришталику ока, в наслідок чого настає катаракта. Галактоза також зберігається під шкірою і в клітинах шкіри, що призводить до целюліту.

Молоко в чистому, не пастеризованому вигляді є одним з найбільш небезпечних продуктів, так як тварини (корови, кози) можуть стати переносниками вірусів, які потрапляють всередину і викликають такі захворювання як:

Факти про користь і шкоду молока

  1. Вченими доведено, що застосування молока збільшує шанси розвитку онкології матки, але паралельно знижує ризик прояву пухлини анального каналу, який зустрічається набагато частіше.
  2. Діабет першого типу розвивається приблизно у 20% з причини вживання молока у великій кількості.
  3. У не менш 60% населення Землі виявляється алергія на молоко – різна ступінь непереносимості лактози, що є проблемою. Але можливий варіант із зменшеним вмістом лактози.
  4. Пастеризація молока вбиває всі бактерії, які можуть бути збудниками захворювань. Але разом з бактеріями зникає половина вітамінів і необхідних організму елементів.

Вибір молока

Магазинне молоко краще всього вибирати в пастеризованому вигляді, так як термічна обробка досягає 70 градусів, це дозволяє зберегти максимум вітамінів за умови, що термін зберігання не перевищує 36 годин. Молочні напої складаються з порошку і не несуть користі, вітаміни там відсутні. Віддавайте перевагу герметичним упаковкаи, баночках, картонних коробках, а не пластиковим пляшкам.

Молоко у господарів ферм слід ретельно вибирати і вимагати ветеринарні паспорти на тварин, експертизу молока. Після придбання, продукт бажано закип’ятити.

Гомогенізоване молоко менш вітамінізоване, але не несе шкоди організму. Жир в цьому продукті розподіляється по всьому об’єму, а не накопичується у вигляді вершків.

Молоко, корисні властивості якого перекривають негативні, можна вживати в будь-якому віці і при будь-яких патологій. Цей продукт не викликає побічних дій при помірному вживанні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *