Коли іменини Софії за Церковним календарем у 2020 році

У християнстві прийнято давати дитині два імені: з дня народження і дня хрещення. Сьогодні церковні канони мало хто дотримується, тому не всі знають, коли іменини Софії за церковним календарем у 2020 році і що це означає.

28 лютого

Софія Селіверстова в ранньому віці стала сиротою, на той момент їй було всього 10 років. Тому було прийнято рішення віддати її до дитячого будинку при монастирі. Саме з цього і почалося його знайомство з православною релігією.

До 1926 року вона працювала і служила Богу в Пристрасному монастирі. Тут же викладала малювання. Але монастир за наполяганням влади був закритий. У 1938 році Софію заарештували за доносом невідомих осіб, інкримінували антирадянську діяльність та захист прав віруючих. Покарання – вища міра. Розстріляна 28 лютого.

1 квітня

Софія Слуцька була останньою у великому роду, вже на першому році життя залишилася без батьків. Опікуни почали вести активну боротьбу за її стан і спадщину, а щоб від неї позбутися, вирішили якнайшвидше віддати заміж. Але саме ця весілля з польським князем відкрила Європі православ’я з нової сторони.

Під впливом Софії Слуцької замість католицизму активно проповідували православ’я. Слуцьк став центром релігії. Але дівчина прожила недовго, в 26 років померла під час пологів, дитина народилася мертвою. Вона залишилася в історії як свята. Мощі Софії Слуцької знаходяться у кафедральному соборі Мінська.

6 травня

Софія Хотокуриду народилася на території Османської Імперії в ті часи, коли турки активно знищували всіх православних. Її чоловік був поміщений в табір, де його через деякий час вбили. Софія Хотокуриду прийняла рішення бігти в Грецію. Тут їй довелося стати відлюдником, вона довгий час жила в горах.

Завдяки баченню врятувала ціле село від загибелі. Решту життя прослужила в грецькому храмі, який сьогодні є місцем паломництва. Софія все життя допомагала людям і прожила 88 років.

4 червня

Софія врачебница за деякими історичними довідками володіла даром зцілення людей. Коли влада дізналася про її проповіді, її заарештували й стратили разом з іншими учасниками спільноти. Незважаючи на це, Софія врачебница змогла допомогти тисячам людей позбутися від серйозних недуг. Іменини Софії за церковним календарем у 2020 році припадають на 4 червня, в день її страти.

17 червня

Софія Фракійська справила величезний вплив на розвиток християнства в Греції. Незважаючи на те, що в православній церкві про неї не говорять, все ж не можна відмовлятися від цього імені. Софія втратила шістьох дітей, після чого вирішила присвятити себе службі в церкві.

Вона цілодобово надавала допомогу хворим, бідним, старим і немічним. Надалі була зарахована до лику святих.

30 вересня

Софія Римська – мати дочок Віри, Надії і Любові. Але незважаючи на те, що вона була із заможної родини, і чоловік займав високий чин, після його смерті її життя не була такою райдужною. В той час у Римі всі поклонялися язичницьким богам, а Софія Римська проповідувала вчення Христа.

За це її затримали та катували, щоб вона відмовилася від своєї ідеї. Але не добившись результатів, влада вирішила катувати дітей. Дівчата піддавалися по черзі катуванням, але отримати якогось результату не вдалося. Тому було вирішено відрубати дітям голови. Софія поховала своїх дочок і на наступну добу померла біля їхніх могил.

1 жовтня

Софія Єгипетська – історична особистість, жила в III столітті. На той момент в Єгипті тільки зароджувалося християнство, а уряд поклонялося язичницьким богам. Софія разом зі своєю помічницею Іриною активно проповідувала вчення Христа. За це їх заточили у в’язницю.

Цар Клавдій намагався змусити їх визнати силу язичництва, але нічого не вийшло. За його наказом дівчатам відрубали голови. Сьогодні іменини Софії за церковним календарем у 2020 році відзначають 1 жовтня, в день страти.

29 грудня

Софія Суздальська була дружиною великого князя Василя, але її шлюб не був таким щасливим. Жінка не могла мати дітей і через два десятки років з Василем її заслали в монастир. Але на цьому страждання і випробування Софії не закінчилися.

Після смерті Василя, його друга дружина наказала відправити Софію у в’язницю, де вона була заточена на п’ять років. Після повернулася в свій монастир і через кілька років померла.

Вона завжди шанувала церковні канони і переносила тяготи і знегоди, які звалилися на неї. День іменин в честь Софії Суздальської відзначають 6 липня і 14 серпня.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *