Кращі посадочні дні в травні 2020 року

Місяць робить певний вплив на ріст і розвиток всього живого на планеті. У травні починається сезон посадок, тому кожен садівник і городник повинен мати під рукою місячний календар на 2020 рік, в якому прописані всі посадочні дні по місяцях.

Вплив Місяця

Всі дані місячного календаря ґрунтуються на фазах небесного світила, які в певні періоди мають той чи інший вплив на рослини. Фахівці виділяють чотири фази Місяця (молодик, що росте, повний місяць, щербатий), які, змінюючи один одного, як би символізують зміну пір року, тільки в меншому масштабі.

Наприклад, молодик знаменує собою середину зими, а перша чверть зростаючою — самий розпал весни. Маківка літа виражається в повноту місяця, а щербатий місяць — це золота осінь.

У підсумку виходить, що кожна з цих фаз по-своєму впливає на рослини, тобто існують періоди активного росту садово-городніх культур, а також їх плодоношення і в’янення.

Тому правильний розподіл агротехнічних робіт у відповідності з місячним календарем в майбутньому забезпечить відмінний урожай, а самі рослини будуть краще рости і розвиватися. Фаза молодика характеризується мінімізацією процесу поглинання вологи, значить полив в цей період слід обмежити.

При повному місяці ситуація докорінно змінюється, і рослини, навпаки, потребують вологи. З початком місячної весни (перша чверть зростаюча) починається сокорух вгору — від кореневої системи до верхівки рослини.

Тож зелена маса, зрізана в цей період, наприклад, для приготування салатів, буде найбільш корисною і поживною. Щербатий місяць, навпаки, спрямовує рослинні соки вниз, до кореневища, що благотворно впливає на зростання коренеплодів.

Фази Місяця

Дата, період

Молодий місяць

22 травня

Зростаючий місяць

з 1 по 6 і з 23 по 31 травня

Повний місяць

7 травня

Убуваючий місяць

З 8 по 21 травня

На підставі цієї інформації і розраховуються посадочні дні в травні 2020 року, сприятливі для посіву тих чи інших видів садово-городніх культур. Так, рослини, плодоносні над поверхнею грунту, краще висаджувати в період зростаючого Місяця, а насіння коренеплодів закладають на убуваючий.

Згідно з місячним календарем, під час повнолуння і новолуння (кожна з цих фаз триває три дні) ніяких посівних робіт проводити не рекомендується. Більш детальну інформацію про посадочні дні в травні 2020 року можна отримати з таблиці.

Посадочні дні

Культура

6, 7, 10-15, 26-31

Баклажани, кабачки

6, 7, 10, 12, 26-31

Спаржа, капуста (в т.ч. кольоровий), соняшник

3, 6, 7, 10, 17, 20, 26-31

Картопля, петрушка на корінь

6, 7, 9, 15, 17, 20, 27-31

Перець солодкий, салат, шпинат, петрушка на зелень

6, 7, 9-12, 20, 26-31

Дайкон, горох, квасоля, боби, редис, буряк, редька

6, 7, 15-17, 20, 26-31

Ріпа, кукурудза, бруква, селера

6, 7, 15-17, 20, 26-31

Кавун, диня, томати, огірки, морква, пастернак (на корінь)

5, 6, 9-12, 15-17, 26-31

Цибуля, хрін, часник

6, 7, 15-17, 20, 26-31

Кінза, кмин, фенхель, кріп, гірчиця

Вплив знаків зодіаку

На рослини впливають не тільки на фази Місяця, але і розташування супутника Землі відносно того чи іншого знаку зодіаку. З цим-то якраз і виникають складнощі у багатьох садівників і городників.

Якщо інформацію про місячних циклах можна отримати практично з будь-якого довідника, не рахуючи місячного календаря, в якому знаку перебуває нічне світило, можна зрозуміти тільки за спеціальними таблицями.

Стихія і знаки зодіаку

Що відбувається

Вода (Риби, Скорпіон, Рак)

Активний розвиток наземної частини рослини, нарощування зеленої маси

Земля (Козеріг, Діва, Телець)

Активний розвиток кореневої системи

Вогонь (Стрілець, Лев, Овен)

Активний ріст і розвиток плодів

Повітря (Близнюки, Водолій, Ваги)

Сприятливий період для цвітіння

Посадку, посів і пікіровку садово-городніх культур краще проводити в період, коли супутник перебуває в стихії Землі і Води, але при цьому обов’язково враховуються сприятливі дні, згідно з місячним календарем. В цей же час рекомендується проводити такі роботи, як мульчування грунту, підгортання та полив рослин, внесення підгодівлі.

Посадочні заходи в травні 2020 року краще відкласти, якщо Місяць розташовується в стихії Вогню і Повітря, крім знаків Лева і Ваг.

Але сприятливі за знаками Зодіаку дні не завжди збігаються з посадочними періодами відносно фаз супутника Землі, що також потрібно враховувати при плануванні агротехнічних робіт. В цьому випадку заходи проводяться в той момент, коли нічне світило буде перебувати в тому чи іншому знаку останній день.

Загальні рекомендації

Посадочні дні, сприятливі для посадки/посіву різних культур у травні 2020 року, а також строки висаджування розсади, визначаються також щодо метеорологічних умов окремих регіонів.

Початок місяця

На початку останнього весняного місяця проводять посів насіння для подальшої висадки рослин на відкриту гряду — кабачок, рання білоголова капуста, огірки, патисон, гарбуз, кавуни, дині і теплолюбні квіткові культури. У цей же період проводять посів насіння (айстри, гелихризума і інших кольорів) у відкритий грунт.

У теплицю висаджують розсаду ранніх сортів помідорів, огірків, баклажанів і перцю. Якщо клімат регіону дозволяє, в перших числах травня у відкритий грунт можна висадити зелень і овочеві культури — редис, морква, салати качанові, буряк, петрушку, горох і цибулю.

Приблизно з 7-8 травня починають сіяти у відкритий грунт соняшник, кукурудзу і квасолю. Також можна закласти насіння брокколі, гарбуза, кабачків, кавунів і дині, але тільки під плівкове укриття. Сіяння та саджання рослин виробляють з урахуванням погодних умов регіону та рекомендацій місячного календаря.

Середина місяця

У цей час вже можна висаджувати розсаду цибулі-порею. Але грунт при цьому повинна бути обов’язково прогрітій.

Друга половина

Друга і третя декади місяця підходять для висадки розсади в теплицю баклажанів, огірків, перцю та томатів. У грунт висаджують холодостійкі гібриди кольорів — маргариток, гвоздики турецької, віоли та інших.

Під укриття можна помістити розсаду холодостійких овочів — цибулі-порею, брюссельської та білокачанної капусти, селери кореневого.

З моменту встановлення теплої погоди і тільки після того, як мине загроза нічних заморозків, можна висаджувати на гряду розсаду вербени, гвоздики та інших квіткових культур.

Кінець місяця

У більшості регіонів цей період вже вважається теплим, тому дозволяється проводити посадку декоративних однорічних і багаторічних культур — календули, глоду, годеції та інших. В парник сіють насіння патисонів, огірків, гарбуза, кабачків.

Підводячи підсумки

  1. Посадочні дні в травні 2020 року для закладання насіння на розсаду, а також сприятливі періоди для висадки рослин у відкритий грунт визначаються погодними умовами регіону з урахуванням інформації місячного календаря.
  2. Ріст та розвиток садово-городніх культур залежать не тільки від фаз Місяця, але і від положення нічного світила щодо знаків зодіаку.
  3. На півноч, де літо коротке, а клімат прохолодний, садово-городні культури вирощують переважно розсадним способом.
  4. Благополучний ріст і розвиток садово-городніх культур залежать від фаз Місяця, її розташування щодо знаків Зодіаку, і, звичайно ж, від кліматичних умов регіону посадки.

Враховуючи всі ці фактори, можна самостійно визначити посадочні дні в травні 2020 року або скористатися вже готовою таблицею, де розміщена вся необхідна інформація і вказані сприятливі періоди для посіву за місячним календарем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *