Коли роблять 2 скринінг під час вагітності і що він показує

Скринінг – це ефективний засіб спостереження за перебігом вагітності. Такі спостереження проводяться неодноразово. Є спеціальні правила, у скільки тижнів роблять кожну діагностичну процедуру. 2 скринінг при вагітності вважається важливим і від того, що він показує, залежить подальша тактика ведення.

Кількість процедур

Ультразвукове обстеження при вагітності – відносно безпечний і інформативне дослідження, побудоване на здатності звукових хвиль певного діапазону відбиватися від зустрінутих на шляху поширення перешкод.

Аналіз отриманих даних розшифровується висококваліфікованими фахівцями і широко використовується не тільки в акушерстві та гінекології.

У нормі виношування плоду протягом визначеного строку, скринінг здійснюється двічі:

 • перший – на 11-12 тижні, під час формування у ембріона життєво важливих органів, дає уявлення про перебіг ранніх строків;
 • 2 скринінг потрібен у другому триместрі У скільки тижнів саме проводиться дослідження вирішується за необхідності, компетентних джерелах вказується період від 18 до 24 тижнів;
 • третє, не обов’язкове УЗД, нерідко призначається на 32 тижні – це передпологова інформація про стан матки з вже дозрілим плодом, таке дослідження нерідко лікарі рекомендують для додаткової підстраховки;
 • три і більше скринінгу при вагітності можуть застосовуватися при негативному її перебігу, необхідності внутрішньоутробного лікування, передчасних пологів в особливих випадках.

У кожному з проведених досліджень вживається паралельне дослідження гормонального фону. Сукупний результат лабораторного та апаратного дослідження дозволяє встановити наявність серйозних генетичних аномалій.

Якщо у лікаря є підозра на некоректність отриманих даних, може рекомендуватися проведення інвазивного методу, щоб залишити за майбутньою матір’ю право вибору.

Друге дослідження

Іноді можна зустріти твердження, що саме 2 скринінг – найбільш важлива частина моніторингу за вагітністю. Насправді, і перший, і другий етап – однаково важливі за кількістю одержуваної інформації.

І навіть третій скринінг не призначається без необхідності: він дає можливість скорегувати деякі фактори, здатні ускладнити проходження дитиною родових шляхів в нормальних умовах.

2 скринінг при вагітності краще робити у другому триместрі. Питання про те, у скільки тижнів його слід проводити, виникає за відсутності у вагітної жінки загальної інформації про склад і кількість діагностичних заходів у ході специфічного обстеження.

Важливість проведення 2-го скринінгу на 18-24 тижні викликано це різноплановістю проведених аналізів:

 1. Кров здають з 16 по 18 тиждень, для отримання потрійного результату тестування. Альфа-фетопротеїн (АФП) забезпечує зв’язування материнських естрогенів, захист плода від атак материнського імунітету, при нестачі АФП, розцінючого плід як чужорідне утворення і виробляє до нього антигени. Аналіз крові на ХГЛ, зменшення раніше високих показників показує ступінь розвитку плаценти і надійність захисту плоду. В сукупності з цими даними рівень вільного естріолу дозволяє визначити хромосомні порушення або збої в роботі внутрішніх органів плоду.
 2. УЗД краще робити після отримання результатів потрійного тесту, тому дослідження на спеціальній апаратурі призначають з 20 тижня з 24. Численні клінічні спостереження за перебігом гестації показали, що саме в цей період при вагітності можна встановити максимальну відповідність розвитку дитини передбачуваному терміну виношування, побачити, наскільки розміри внутрішніх органів відповідають поняттю умовної норми.
 3. Аналіз сечі – важливий діагностичний інструмент при будь-якому стані, його роблять періодично, не тільки в період 2 скринінгу. У ході лабораторного дослідження продукту діяльності видільної системи можна отримати інформацію про стан сечостатевої системи, діяльності внутрішніх органів, наявність інфекцій. Тому питання, у скільки тижнів робити другий скринінг – не актуальний, його можуть призначати в будь-якому періоді гестації.

2 скринінг при вагітності – важливий етап загального лікарського моніторингу за станом жінки та виношуваного плода в період гестації.

Які роблять аналізи, і що вони показують, залежить від загального самопочуття вагітної жінки, але існують обмежувальні терміни, оптимальні для одержання даних, і пройти всі дослідження в цей час потрібно обов’язково.

Результати

Знаючи, скільки тижнів роблять потрійний аналіз крові, УЗД-дослідження і аналіз сечі, можна дізнатися, що в цілому показує лікаря 2-ї скринінг.

У сукупності враховуються всі отримані результати, які тільки в такому поєднанні дають об’єктивну картинку. Шляхом клінічних досліджень складені таблиці відносної норми вмісту в організмі на різних термінах ХГЛ, АФП, естріолу, але організм людини може дещо відрізнятися від усереднених показників. Без урахування всіх об’єктивних факторів можна забити тривогу без належних на те підстав.

Зниження або перевищення норми гормонального рівня дає мало інформації для висновків, але високий рівень ХГЛ в поєднанні з низьким АФП може свідчити про наявність хромосомних патологій і генетичних збоїв.

Значне зниження естріолу саме по собі недостатньо об’єктивно, тому що їм може супроводжуватися, як внутрішньоутробна патологія розвитку, так і елементарне переношування плода. Тільки проходження всіх передбачених досліджень 2 скринінгу може дати підстави для попередніх висновків.

Але при серйозних підозр все ще залишається ризик хибнопозитивного результату, тому остаточні висновки та рекомендації робляться лише після проведення додаткових методів дослідження. Коректні результати 2 скринінгу отримують у період з 18 до 24 тижнів, і завдання вагітної жінки – пройти його вчасно.

Підводячи підсумки

Проведення моніторингу за проходженням вагітності може передбачати кілька скринінгів. На другому етапі, в період з 18 до 24 тижнів, можна:

 1. Отримати інформацію про норму і патології стану майбутньої дитини, його розвитку, наявності або відсутності генетичних аномалій.
 2. Переконатися у відповідності терміну гестації передбачуваному терміну.
 3. Дізнатися про розвиток внутрішніх органів плоду.
 4. Перевірити стан матері і її малюка.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *