коли садити часник

Коли садити літній часник у відкритий грунт: технологія вирощування

Річний або яровий часник не відрізняється високою врожайністю, проте цей недолік з лишком компенсується тривалим зберіганням. В окремих випадках цей продукт зберігає свої властивості до півтора років. Сьогодні ми розповімо, коли краще садити літній часник у відкритий грунт.

Як відрізнити літній та озимий часник

Головні відмінності:

 • літній часник розмножується зубками, виняток становить сорт «Гулівер». Озимий вигляд можна отримати, посадивши повітряні цибулини або зубчики;
 • яровий часник зберігається без втрати якості до серпня, коли дозріває новий урожай. Озимий продукт до весни починає псуватися і проростати;
 • головки озимого часнику перевищують розміри річного;
 • озимі сорти випускають стрілки, на якій з’являються повітряні цибулини, в подальшому їх використовують для посадки;
 • в цибулинах ярого часнику може бути до 30 зубчиків, у озимих сортів часточок не більше восьми;
 • літній часник висаджують навесні, він не боїться весняних заморозків і може активно рости навіть при + 3 градусів, посівний матеріал озимого часнику висаджують восени, він прекрасно зимує під сніговим покривом;
 • в цибулині літнього сорту часточки розташовуються по спіралі. По краях цибулини великі зубчики, а чим ближче до середини, тим вони дрібніше. В озимого часнику всі часточки знаходяться навколо квітконосу.
Чим відрізняється озимий часник від ярого

Терміни посадки літнього часнику

Багато овочівників цікавляться, коли краще садити літній часник у відкритий грунт, далі розглянемо оптимальні умови та терміни для цієї овочевої культури.

Літній часник можна розсаджувати, коли зійде сніг і відтане грунт. Ця рослина добре себе почуває в мокрому і прохолодному грунті.

Високі температури негативно впливають на розвиток кореневої системи цієї овочевої рослини. У зв’язку з цим час посадки визначають за фактичною погодою:

коли садити часник
Строки висаджування ярого часнику кінець квітня–початок травня, озимого — середина осені
 • після прогрівання грунту до + 3 градусів можна висаджувати літні сорти часнику;
 • відповідна температура грунту для швидкого зростання літнього часнику повинна бути +8 -10 градусів. У районах з помірним кліматом такі показники можливі в кінці квітня;
 • якщо земля на грядці прогріється вище 16 градусів, річний часник буде погано рости і розвиватися.

Підготовка посадкових цибулин

Приблизно за 60 днів, цибулини часнику призначеного для посадки, поміщають в холодильник. Якщо часник зберігався в підполі або льосі його дістають безпосередньо перед посадкою. Цибулини оглядають, видаляючи пошкоджені або хворі зубчики. Перед посадкою зубчики обприскують розчином мідного купоросу і вимочують кілька годин в нітроамофосці (5 гр. на 10 літрів води).

Відбір садивного матеріалу

Місце для висадки

Часник добре росте на грядках після:

 • бобів;
 • гороху;
 • капусти;
 • гарбуза;
 • огірків.

Висаджувати літній часник на місці картоплі або томатів вкрай небажано. Поруч можна посадити будь–які пряні трави, однорічні квіти, полуницю.

Ділянку вибирають на сонячній стороні, для часнику підійде суглинистий грунт з нейтральною реакцією. Якщо земля кисла на грядку вносять золу або доломітове борошно.

Внесення мінеральних добрив

Висота грядок для цієї культури 15 см, а ширина 80 см. Перед посадкою зубчиків грунт проливають солоним розчином (на 12 літрове відро води використовують 150 гр. солі).

Посадка

На відведеній ділянці роблять борозенки. Зубчики розташовують гострою частиною вгору. Глибина загортання зубців до кінчиків в грунт 2-3 см. Відстань між часточками часнику 10 см, а в лавах залишають за 15 см.

Грядки часнику добре поливають особливо на початку вегетації. У другій половині літа рослини поливають рідко, щоб уникнути загнивання цибулин.

Прискорити дозрівання цибулин можна, зав’язавши листя вузлом

Тепер ви знаєте, коли і як садити літній часник у відкритий грунт. Ці прості правила посадки напевно допоможуть отримати великий урожай ярого часнику.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *