як садити кавуни

Як садити кавуни у відкритий грунт насінням: схема посадки

За свій неймовірно соковитий солодкий смак, а також за велику кількість корисних властивостей кавуни завоювали загальну любов. Для багатьох кавуни – воістину літні ягоди, без яких неможливо уявити літній відпочинок. Тому виростити кавун на своїй ділянці – мрія багатьох дачників. А щоб зробити це правильно, ознайомтеся з тим, як садити насіння кавунів у відкритий грунт і вирощувати їх в подальшому.

Переваги і недоліки відкритого грунту

Кавуни, як і багато інших рослин можна садити і у відкритому грунті, і в теплиці. У кожного способу є свої переваги і недоліки. Їх ми зараз і розглянемо.

Переваги

 1. При вирощуванні кавунів у відкритому грунті плоди дозрівають максимально стиглими і смачними. Однак це можливо лише за умови наявності хороших погодних умов.
 2. Вирощуючи баштанні у відкритому грунті, вам не доведеться щодня поливати їх.
 3. Якщо ви правильно підберете грунт і будете слідувати спеціальним порадам, то у вас з’явиться можливість підвищити врожайність. Але, знову ж таки, на це впливає ще ряд інших умов.
як вирощувати кавуни
Для вирощування розсади кавуна знадобиться приблизно 40 днів

Недоліки

 1. Головним недоліком вважається сильна залежність від погодних умов. Якщо у вашому регіоні буде занадто жаркий або, навпаки, холодний клімат, то ви навряд чи отримаєте очікувану кількість врожаю.
 2. У відкритому грунті частіше з’являються бур’яни, а також шкідники. Отже, прополювання та огляд плодів доведеться проводити частіше, ніж в теплиці.

Підходящий грунт

Як вже говорилося раніше, грунт відіграє важливу роль у вирощуванні баштанних культур. Багато в чому саме від його якості залежить успіх вашого врожаю. Отже, кавуни люблять глиняні, рідше – сулглинок. А також ви отримаєте смачні плоди, якщо посадите насіння в піщаний грунт. Слідкуйте за кислотністю – вона не повинна перевищувати 7 одиниць.

Так як кавуни дуже люблять тепло і сонячне світло, ділянка для їх вирощування повинна бути на відкритій місцевості, куди без проблем потрапляє світло.

Для кавунів підходить піщаний або супіщаний грунт

Не садіть баштанні поруч з будівлями, так як їх тінь може нашкодити рослинам. Виберіть ділянку, яка добре захищений від сильних вітрів і протягів.

При посадці кавунів зверніть увагу, що не тільки повітря, але і грунт повинен бути досить теплим. Тобто, якщо у вашому районі різко потепліло, але температура грунту все ще нижче 20 градусів, це не значить, що пора висаджувати кавуни.

Як підготувати грунт

Поряд з питанням про те, як садити кавуни у відкритий грунт насінням, стоїть питання про правильну підготовку грунту, адже це фактор становить 50% успіху. Є декілька універсальних правил, серед яких є наступні пункти.

як садити кавуни
Кавуни висаджують у відкритий грунт в шаховому порядку
 • грунт починають готувати восени – його розпушують і перекопують;
 • не використовуйте ділянки, на яких останні кілька років зростали баштанні та пасльонові культури;
 • під час осіннього перекопування удобрити грунт перегноєм або компостом, за бажання додавши калійну сіль;
 • у обтяжений грунт вносять пару відер звичайного піску на квадратний метр.

Висаджування гарбузів

Розібравшись з грунтом, можна приступати до посадки насіння. Робити це краще всього в кінці травня, коли погода стала досить теплою. За добу до передбачуваного дня посадки замочіть насіння в гарячій воді. Протримаєте їх там 10 хвилин, вийміть і залиште під вологою тканиною.

Якщо посівочний матеріал хороший, то насіння повинні прорости вже через добу. Можливо, доведеться почекати трохи довше.

Безпосередньо перед садінням вирийте невеликі ямки глибиною 5 см. Залиште між ними відстань приблизно в 0,5 м, щоб рослини не заважали одне одному із-за своїх великих розмірів. Пророслі насіння покладіть в ямки і засипте землею. Добре полийте і чекайте перших сходів.

як садити кавуни
Загартування розсади

Догляд

Доглядати за кавунами у відкритому у відкритому грунті не складніше, ніж садити їхнє насіння. Як же це правильно зробити?

 1. На перших порах накривайте паростки плівкою. Це забезпечить високі температури у вашому імпровізованому парнику, а, значить, прискорить дозрівання сходів.
 2. Не забувайте періодично поливати кавуни – робити це потрібно в середньому раз в тиждень, але це також залежить від вашого клімату.
 3. Раз в три тижні підгодовуйте рослини мінеральними речовинами. При бажанні ви можете замінити дані компоненти аміачною селітрою або іншими препаратами. Перший раз процедуру підживлення варто зробити через тиждень після висадки у відкритий грунт.
 4. Під час росту на кущах можуть утворитися зайві зав’язі, що призведе до повільного дозріванню плодів. Щоб цього уникнути, залишайте на кущі не більше 5 великих зав’язей.
 5. Під кінець сезону кущі можуть сильно розростатися, і щоб вони не зігнулися під власною вагою, підвязуйте їх до вертикальних стійок.
Для зниження навантаження на стебло плоди підвішують у сітці

Так як садити кавуни у відкритий грунт насінням досить легко, при дотриманні всіх правил можете бути впевнені, що ваш урожай порадує вас смачними плодами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *