Калина бульдонеж

Калина Бульденеж: посадка і догляд, розмноження, опис рослини

Назва цього чагарнику в перекладі на французьку мову звучить як «снігова куля». Ця калина використовується як прикраса садів, парків, дачних ділянок. Посадка калини «Бульдонеж» у відкритий грунт може бути виконана в групі з горобиною, глодом, барбарисом. Доглядати за цим чагарником не становить жодних труднощів.

Посадка

Калину висаджують навесні або восени. Підійде ділянка в півтіні з родючим рихлим грунтом. У тіні калина бульдонеж погано росте, а цвітіння стає убогим і нетривалим. На відкритій сонячній ділянці рослина відчуває себе некомфортно.

Калину можна посадити поблизу водойми, але ділянка повинна бути без близького залягання ґрунтових вод, вона також не повинна наповнюватися водою в період весняної повені.

Саджанці калини бульденеж
Саджанці калини

Якщо є ризик підходу води необхідно зробити хороший дренажний шар з битої цегли і керамзиту.

Яма для посадки калини повинна бути глибиною не менше 60 см, а в діаметрі 80 см. Крім дренажного шару, в яму додають 2-3 відра перегною,2 склянки деревної золи і 1 склянку азотного добрива. Якщо грунт важкий в посадкову яму висипають відро піску.

Саджанець заглиблюють до кореневої шийки, або трохи присипаючи її на 3-4 см Після того, як калина, посаджена її рясно поливають і мульчують сіном або торфом. Якщо пагони сильно високі то їх обрізають на 1/3, це допоможе калині швидше прижитися і піти в зростання.

Всі важливі етапи посадки:

 • ділянка в півтіні;
 • легкий родючий ґрунт;
 • посадочна яма 60 на 80 см;
 • мульчування куща;
 • високі пагони вкорочують.
Як правильно садити калину бульдонеж
Як правильно садити рослину

Догляд

Після посадки калини бульдонеж у відкритий грунт необхідно забезпечити саджанцю правильний догляд, який полягає в наступних діях:

 • частий полив, особливо в спекотні дні;
 • внесення фосфорно–калійних добрив в період цвітіння на третій рік після посадки;
 • своєчасна обрізка поламаних або засохлих гілок;
 • видалення відцвілих суцвіть;
 • боротьба з шкідниками.

Обрізка

Декоративну калину для утворення пишної крони потрібно підстригати. Кожен рік зламані або мертві гілки обрізають, пагони, що ростуть усередину крони також видаляють. Процедуру проводять навесні, при цьому вік куща повинен перевищувати 1,5 року. Форма калини може бути штамбовою або кущовою.

Обрізка калини в осінній період

Щоб отримати багато стовбурів, на початку вегетації калину обрізають, залишаючи 20 см. Такий спосіб гарантує активний ріст бічних пагонів. Для рясного цвітіння молоді пагони прищипують в кінці липня. Під час цвітіння молоді гілки під вагою бутонів можуть згинатися, тому кущі фіксують до опори.

Після посадки калини Бульдонеж у відкритий грунт важливо не допускати висихання грунту. Як такий відхід у цей період молодим кущикам не потрібно.

Хвороби і шкідники

 1. Сіра гниль. Це захворювання найчастіше виникає дощовим і холодним літом. На уражених місцях розростається грибниця. Листя набувають сірий колір, після чого опадають. Кущі обробляють препаратом «Вектра» або бордоською рідиною.
 2. Борошниста роса. Захворювання рідко вражає калину. Однак якщо літо занадто сире, то на рослині може утворитися білий наліт. Листові пластини поступово всихають і опадають. Хворі кущі погано ростуть, псується декоративний вид кущів. Для боротьби з грибком використовують розчин колоїдної сіркою (50 г на 10 л води) або фунгіциди «Скор», «Топаз».
 3. Аскохитозная плямистість. З’являється на листках калини у вигляді круглих або кутових плям, темного кольору. Уражені частини рослини гинуть. У цьому випадку калину обробляють 2% розчином бордоської рідини або препаратом «ХОМ».
Рослина найчастіше страждає від попелиці

З шкідників на калині бульдонеж були помічені:

 1. Жук листоїд. Комаха з блискучим коричневим забарвленням. Якщо жуків на калині багато, то вони можуть погубити рослину. Щоб цього не сталося, кущі обробляють два рази. Перше обприскування проводять на початку травня. Повторну обробку виконують у серпні, коли жуки відкладають личинки. Впорається з жуком–листоїдом, допоможуть такі препарати, як «Актеллік», «Карбофос», «Фуфаноном».
 2. Щитівка. Ці комахи живляться соком рослин, присосуючись до листової пластини. Зовні комаха виглядає як невеликий горбок на аркуші калини. Проти щитівки використовують актару, фітоверм.
 3. Попелиця. Дрібні комахи зеленого або чорного кольору. Живиться попелиця соком рослин. Проти цієї дрібної комахи використовують гірчицю або золу 200 гр. на 1 м2. З препаратів можна скористатися Актара або Агравертином.

Обробку кущів проводять у суху погоду в вечірній час.

Розмноження

 1. Насінням секціонерів розмножити калину Бульдонеж можливо, але чекати сходів доведеться рік, а цвітіння настане не раніше, ніж через п’ять років. Тому цей спосіб практично не використовують.
 2. Відводками. Поруч з кущем роблять невелике заглиблення, нижній вітки нагинають, і місце зіткнення з грунтом трохи дряпають. Потім пришпилюють гілочку до грунту і присипають вологим піском. За грунтом стежать, щоб він не пересихав. Цей метод застосовують навесні, а до зими вітка дасть коріння. Приблизно через два роки вкорінену гілочку обстригають і пересаджують на постійне місце.

  Розмноження живцями калини
 3. Живцями. Живці з одним міжвузлівям не менше 1 см обрізають в червні і поміщають в грунт з піском. Посадки зволожують і накривають плівкою. Для більш швидкого вкорінення гілочки перед посадкою вмочують у корневін або інший стимулятор. Як тільки, живці пустять коріння їх можна пересаджувати на постійне місце.

Підготовка до зими

Калина Бульдонеж стійка до морозів і рідко вимерзає. Щоб збільшити стійкість до холодів пристовбурне коло калини мульчують торфом, корою, сіном. Молоді кущі калини закривають гіллям, щоб гризуни не зіпсували кору.

Калина бульдонеж
Калина бульдонеж, посадка і догляд

Декоративна калина дуже красиво й пишно цвіте білосніжними «кулями». Посадка калини Бульдонеж у відкритому грунті дозволить прикрасити будь–яку садову ділянку, а якісний догляд гарантує тривале цвітіння.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *