як правильно садити огірки

Як посадити огірки у відкритий грунт насінням: технологія і поради

Практично у кожного власника присадибної ділянки ростуть дивовижні овочі – огірки. Однак не всі знають, як правильно посадити огірки в умови відкритого грунту насінням. Неправильне сіяння насіння в подальшому може призвести до низького збору врожаю, виникнення різних хвороб розсади.

Не кожен садівник може зробити вдалу посадку, яка дозволить зібрати багатий урожай огірків. До зниження врожаю може призвести неправильна посадка і догляд. У даній статті будуть дані рекомендації від експертів, наведені поради, маленькі секрети, якими повинні володіти кожен садівник любитель.

Як правильно і безпечно садити огірки насінням

Огірки відносяться до теплолюбних рослин. Тому, якщо посадка відбувається насінням у відкритий грунт, земля повинна обов’язково бути максимально прогріта. Оптимальна температура для висадки – це 15-18 градусів.

Якщо посіяти насіння в більш холодний по температурному режиму грунт, вони можуть не зійти, навіть якщо буде відбуватися висадка в парнику або теплиці.

як правильно садити огірки
Вибір насіння для посіву огірків

Деякі вважають, що насіння огірків можна висаджувати, коли почала на ділянці сходити молода картопля. Любителі садівники вважають, що якщо з’явилися перші паростки, то згідно древнім прикметами, заморозків більше не буде. Це абсолютно хибна думка.

Звертаємо увагу на місячний календар у 2018 році

Якщо ви дотримуєтеся місячного календаря, то в цьому немає нічого поганого. Науково доведено, що фаза місяця в значній мірі впливає на сходженість насіння, їх зростання, підживлення мікроелементами.

Згідно з місячним календарем огірки, як і будь–які інші овочі, слід висаджувати при зростаючому місяці.

коли садити огірки у відкритий грунт
Краще садити огірки на розсаду при зростаючому Місяці

Як і коли слід посадити огірки у відкритий грунт насінням, щоб це було правильно?

Сприятливими числами в травні вважаються з 4 по 9 з 19 по 23 число. Несприятливими числами можна вважати період:

  • з 14 по 16, з 28 по 30 у травні;
  • в місяці червні 12, 14, 19 число.

Основні поради садівникам

Перш, ніж прийняти рішення і купити насіння огірків потрібно знати, що вони діляться на три основних види:

  • пізньостиглі;
  • середньостиглі
  • ранньостиглі.

Фахівці рекомендують висаджувати на своїх ділянках відразу всі три типи насіння огірків. Грамотний підхід дозволить збирати врожай кілька разів за сезон і раніше інших садівників ласувати власними огірками.

Стратифікація насіння
Стратифікація насіння

При виборі насіння обов’язково потрібно ознайомитися з інформацією, яка знаходиться на зворотній стороні упаковки. Як правило, на ній зазначений сорт насіння, їх тип, розміри, кількість штук у пачці, виробник і рекомендована дата висадки насіння.

Звертаємо увагу на клімат і регіон

У нас країна має безліч регіонів і в кожному населеному пункті свій клімат. На нього треба спиратися під час висадки насіння. Якщо брати середню центральну частину України, то насіння зазвичай висаджують в першій половині травня. У північних регіонах – в кінці травня. Залежно від температурного режиму висадка може початися тільки в першій половині червня.

Нагадаємо, однією з умов є дотримання температурного режиму для висадки. Температура при висадці повинна бути +15 градусів тепла.

вирощування огірків у відкритому грунті
Посів насіння у відкритий грунт

Досвідчені городники рекомендують висівати огірки в декілька заходів з проміжком 1-2 тижні. Поетапна система посадки дозволить зібрати урожай, навіть якщо будуть невеликі заморозки. Одному загиблому врожаю на зміну прийде інший, абсолютно здоровий і плодоносний. Рослини будуть рости по черзі, а ви насолоджуватися свіжими овочами.

вирощування огірків
Внесення мінеральних добрив у грунт

Підготовка насіння та ґрунту

Як же насінням посадити огірки у відкритий грунт, щоб це було правильно? Перед посадкою насіння потрібно обов’язково підготувати. Спочатку слід упевнитися в його якості. Вік насіння не повинен перевищувати 6 років. Насіння необхідно замочити в теплій воді і залишити на добу в темному місці. Через добу їх рівномірно укладають на вологу тканину, яку згодом кладуть на плоску тарілку. Через кілька днів здорове якісне насіння почне давати паростки. Час на проростання насіння становить від 1 до 2 тижнів.

Розсада огірків
Розсада огірків

Насіння, що дали паростки можна сміливо висаджувати у відкритий грунт. Перед висадкою фахівці рекомендують провести обробку насіння. Стратифікація насіння дозволить захистити насіння від шкідників і можливих хвороб. Для обробки насіння можна скористатися розчином марганцівки. За кілька днів до висадки насіння необхідно замочити в цьому розчині і залишити на добу.

Можна обробити їх і соком алое. З рослин потрібно вичавити сік і намочити їм тканину у якій вимочуються насіння. Обробка алое займає всього добу. Після того, як насіння було оброблено соком алое або розчином марганцівки його можна висаджувати на ділянці у відкритий грунт.

вирощування огірків на шпалерах
Вирощування огірків на шпалерах

Якщо ви бажаєте, щоб насіння огірків дали швидше паростки, їх слід покласти на тарілочці біля батареї. За кілька днів з’являться перші паростки. Насіння огірків висаджуються в підготовлену землю. Вона повинна бути ретельно вскопана. Після висадки огірків потрібно удобрити грунт.

як правильно садити огірки
Мульчування грядки огірків

Робиться це шляхом розкладання по грядках курячого посліду або гною. Гній необхідно розподілити по ділянці під час підготовки грунту. Заключним етапом буде знезараження ґрунту суперфосфатом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *