Вознесіння Господнє в 2020

Коли Вознесіння Господнє в 2020 році

Якого числа Вознесіння Господнє в 2020 році — за традицією залежить від дати настання Світлого Великодня. Познайомимося з історією та традиціями одного з 12 великих свят у році.

Історія

Повна назва одного з великих дванадесятих свят християнства, в просторіччі іменується Вознесінням Господнім, – Вознесіння Господа Бога нашого Ісуса Христа. За народними прикметами, саме в цей день настає остаточне свято весни і приходить довгоочікуване тепло.

Незважаючи на всі тривожні прогнози синоптиків про мінливої погоди у весняний період, ця прикмета як не можна точно відображає його характер за народним віруванням. Незалежно від того, якого числа буде в 2020 році, у цього свята є і ще одна народна назва – Вознесіння день.

У священних книгах християнства події цього великого дня описуються наступним чином: після того як минуло сорок днів після воскресіння Господнього, апостоли були зібрані на особливій височини.

Учні Ісуса Христа були благословенні їм і напутствованы, вони отримали важливу місію – пропагувати істинну віру і розносити її по Землі. Відразу після цього настала велика подія – земна людина, Син Божий виконав свою велику місію – як Бог, він легко ступив на хмару і вознісся на Небеса.

В народі вірять, що Господь приймає самі різні обличчя, мандрує в різних місцевостях, ночує під виглядом мандрівника і розмовляє з віруючими людьми.

Церква завжди нагадує, що у Вознесіння Господнє, крім сходження Сина Божого на Небо, відбулася і інша, приурочена до нього подія, повідомлення про ангелів його прийдешнє повернення і неодмінне проходженні після цього Страшного суду.

Коли буде Вознесіння Господнє в 2020 році

Церква завжди заздалегідь вираховує, в який день настане Світле Неділю, а Вознесіння Господнє – рівно через 40 днів після Великодня – від неї і вираховується, якого числа. Оскільки Великдень завжди святкується на сьомий день тижня, сорок днів від неї завжди припадає на четвер.

Ці 40 днів і у наших далеких предків вважалися часом, що душа покійного все ще перебуває на землі. Тому і раніше, і в 2020 році поминають небіжчиків на сороковини, а істинно віруючі відвідують спеціально проводяться богослужіння.

Вже давно випущений Церковний календар, в якому зазначено, якого числа Пасха в іудеїв, католиків і православних. В Росії до 2020 року православна церква відзначає Великдень 19 квітня.

Можна відрахувати 40 днів від Пасхальної Неділі і отримати дату 28 травня. Католицька Пасха проходить раніше, і католики святкують Вознесіння Господнє 21 травня.

Рівно за місяць до цього у православних віруючих інше важливе свято – Радониця, яка проходить у вівторок і призначена з давніх часів для поминання батьків і близьких родичів, яких вже немає з нами.

У травні у православної церкви є і ще один офіційно закріплений поминальний день – поки миряни святкують День Великої Перемоги, церква молиться за душі спочилих воїнів, загиблих за визволення рідної землі, які склали голову в бою на чужині.

Традиції і прикмети

Зі світлим двунадесятим святом у народі зв’язуються численні прикмети, вірування, традиції та обряди. Це не дивно, оскільки в цей день Господь явив велике чудо – вознісся у плоті з гори Оливна на небо, пообіцявши повернутися для проведення страшного суду.

Апостоли повинні були проповідувати його вчення, тому що, втративши земну плоть і вигляд людини, Ісус Христос, як і раніше залишився з ними в невидимої присутності.

Богослужіння починаються ще напередодні скороминущої дати і носять особливий характер, але ніяких обмежень для віруючих у цей день немає. В католицькій церкві проводяться особливі обряди, кілька нагадують поганські.

Залишилися народні вірування і в православному Вознесіння:

 • люди водять хороводи і влаштовують веселі гуляння, оскільки нарешті настає тепла погода і можна незабаром очікувати жаданого врожаю;
 • печуть особливу випічку з символічною атрибутикою – лествиці з сімома поперечинами освячують у церкві і несуть в гості до рідних та близьких;
 • віруючи в мандри Господа по землі в людському вигляді, всі 40 днів від Великодня до Вознесіння не можна відмовляти мандрівникам в даху і хлібі, милостині або пригощанні;
 • в цей день потрібно обов’язково відвідати храм – богослужіння проводяться в білих одежах, здійснюється урочиста літургія і зачитується Святе Письмо;
 • неодмінно потрібно дотримуватися не тільки чистоту в будинку, але і біля нього;
 • поминаючи предків, що відійшли у світ інший, потрібно готувати яєчню і млинці, але їх їдять не на кладовищі, а в будинку або на заколосившихся полях;
 • вважається, що якщо прикрасити берези на околицях полів, врожай буде хорошим, а жнива — вдалими.

При гарній погоді люди купаються, щоб відігнати хвороби, збираються родинами. Працювати у цей день не можна, навіть прибирати або мити посуд вважається грішним, не кажучи вже про роботу в полі чи на городі.

Підводячи підсумки

Вознесіння Господнє – велике і світле свято у всіх християнських конфесіях:

 1. Церковні обряди й народні прикмети можуть відрізнятися.
 2. Свято проходить рівно через 40 днів після Великодня і завжди припадає на четвер.
 3. Бажано відвідати церковні богослужіння, які проводяться особливим чином.
 4. Поминаючи предків, треба смажити яєчню і пекти млинці, які їдять всією сім’єю і тільки вдома.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *