Коли збирати капусту за місячним календарем у 2020 році

На те, коли збирати капусту, впливає безліч факторів, у тому числі її сортова приналежність, а також кліматичні умови регіону. Важливо знати, коли за місячним календарем у 2020 році можна займатися збором врожаю.

Дні для збору врожаю капусти

Ранні сорти білокачанної капусти прийнято прибирати в кінці червня, а пізні чекають своєї години до листопада. На збір врожаю капусти відводиться півроку. Залежно від сортів, цей овоч використовують для різних цілей:

 • ранні коренеплоди призначені для швидкого вживання з причини того, що зберігаються погано й швидко псуються;
 • середньостиглі сорти використовуються в консервації;
 • пізні коренеплоди можуть довго зберігатися у свіжому вигляді.

Згідно з місячним календарем, в 2020 році є кілька сприятливих днів для збору врожаю капусти.

Місяць

Відповідний період

В червні

з 24 по 25

В липні

з 4 по 8, з 14 по 15, з 21 по 22

В серпні

з 1 по 2, 4, з 10 по 12 з 13 до 14, з 28 по 29, 31

У вересні

1, з 4 по 10, з 24 по 28

В жовтні

з 1 по 12 з 21 по 25, з 28 по 31

У листопаді

з 1 по 9, з 18 по 21, з 25 по 30

Отже, з’ясуємо, коли за місячним календарем у 2020 році слід прибирати капусту. Коли Місяць перебуває в знаках води, не варто прибирати капусту, якщо її необхідно зберігати довго.

Найкраща збереженість спостерігається у коренеплодів, які зібрані під час знаходження Місяця в Овні. Капустяне листя містять величезну кількість рідини, а сам овоч відчуває на собі рух Місяця, яка впливає на рідкі середовища.

Під час росту Місяця в качані накопичуються поживні речовини, тому збирати врожай у цей період не рекомендується. Він підходить для закваски і консервації капусти. Збирати врожай слід в дні молодого місяця, повні, а також у дні до і після них.

Коли Місяць убуває, рідина в листі направляється до кореневища, качан стає щільним і пружним. У цей час можна збирати урожай. Капуста, в якій велика кількість рідини, не призначена для тривалого зберігання, вона швидко зіпсується.

Збір врожаю по регіонах

Не варто боятися, якщо з’явилися перші невеликі заморозки, капуста перенесе їх без ускладнень, а навіть стане ще більш смачною. Під впливом холоду овоч втрачає свій гіркий смак і стає більш корисним.

Якщо прибрати качани після заморозків, їх слід зберігати в холодному місці протягом двох тижнів, а потім прибрати в інше приміщення, призначене для подальшого зберігання.

Найбільш сприятливий час для збору врожаю, коли денна температура повітря коливається від 0 до +5 °С, а денна не нижче -2 °С.

Також час прибирання може бути різним в залежності від регіонів. Приблизні терміни:

 • у середній смузі України прийнято збирати пізньостиглі сорти капусти після 1-ї декади жовтня, середньостиглі – на один тиждень раніше;
 • на території регіонів з теплим кліматом капусту прийнято прибирати до вересня, в перших числах вересня ведеться збирання пізніх сортів.

Терміни збирання капусти за видами

На час збору врожаю капусти впливає не тільки особливість регіону вирощування, місячний календар, але і сортова приналежність. За цією ознакою можна визначити, коли прибирати качани в 2020 році.

 1. Кольрабі – після вегетації сорт можна відправляти на тривале зберігання. Збирати врожай слід у суху та ясну погоду при температурі повітря вдень від +3 до +5 °С, а вночі близько 0 °С. Прибирати кольрабі необхідно тоді, коли діаметр качана складає від 7 до 8 сантиметрів.
 2. Савойська – прибирання проводиться в другій половині вересня і до другої декади жовтня, через 120 днів після появи сходів. У цей момент качан повинен бути щільним.
 3. Брокколі – качан стиглий, коли його головка в діаметрі досягає 25 сантиметрів, суцвіття не розкриті і проходять стадії бутонізації. Через 4 місяці після появи перших сходів можна збирати урожай.
 4. Кольорова – якщо головка вже велика, то капуста зріла. Через 120 днів після закінчення вегетації, слід збирати урожай. Якщо зробити це пізніше, суцвіття розпадуться.
 5. Пекінська – скоростигла, якщо посіяти в липні, то в жовтні вже можна збирати качани з гряди.
 6. Брюссельська – найдовше повинна знаходитися в ґрунті. Урожай в середній смузі прибираю в кінці жовтня. Якщо погода тепла, то восени брюссельська капуста продовжує зростати. Стійка до заморожувань.
 7. Червонокачанна – строки збирання такі ж, що і у білоголової капусти. Збирання врожаю проводиться в період з вересня до початку листопада. Але важливо враховувати особливості клімату регіону.

Підводячи підсумки

Узагальнюючи вищевикладене, можна зробити кілька висновків:

 1. Спланувати збір врожаю капусти можна за місячним календарем, в якому містяться сприятливі дні по місяцях. Прибирання качанів проводиться в період з червня по листопад. Місячний календар радить робити це в ті періоди, коли Місяць в Овні. Не варто прибирати капусту в дні перебування Місяця у водних сузір’ях.
 2. Крім Місяця, на збір врожаю впливає клімат регіону. У середній смузі України прибирати капусту в жовтні, в теплих регіонах капусту можна прибрати до вересня.
 3. Залежно від сорти капусти, час збору врожаю може змінюватися. Пізніше всіх збирають брюссельську. В основному прибирати качани слід з вересня по жовтень, але важливо також враховувати розмір головки і її щільність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *