2019-nCoV

Коронавірус. Що потрібно знати

Коронавірус: що це таке, чи так він небезпечний і як його уникнути. Проаналізували ситуацію з коронавірусом і зробили добірку найактуальнішої інформації по темі.

Коронавірус. Що це таке?

Сімейство коронавірусів — це величезна сімейство вірусів, яке було відкрито близько 50 років тому.

Коронавірусна інфекція — це гостре вірусне захворювання з переважним ураженням верхніх дихальних шляхів.

Назву вірус отримали через форму, що нагадує корону (дивіться фото). Це добре видно в мікроскоп. Національний інститут алергії та інфекційних захворювань США опублікував знімок раніше відомих штамів коронавірусу.

Методи передачі

Носії вірусу, або як їх ще називають “природний резервуар” – це тварини. МОЗ вказує, що джерело вірусу невідоме, але допускає, що ним можуть бути дикі тварини. Вірус здатний передаватися від тварини людині і від людини людині. Але тільки 7 видів цього вірусу викликають захворювання у людей.

Єдиного і точного механізму передачі вірусу поки немає. МОЗ пояснює, що передача можлива повітряно-крапельним (виділення вірусу при кашлі, чханні, розмові), повітряно-пиловим або контактним шляхом.

Симптоми

У людини в основному уражається респіраторна система. Це застуди, ГРВІ та вірусна пневмонія. Його часто порівнюють з атиповою пневмонією (важкий гострий респіраторний синдром, ТОРС). Хвороба протікає важко, у хворого спостерігається висока температура, кашель, лихоманка, задишка, двостороння інфільтрація легенів на рентгені. Як і для більшості вірусних інфекцій, етіотропної терапії немає. Лікування симптоматичне.

Зараз зареєстрований новий коронавірус 2019-nCoV. Вчені вважають, що це новий, збентежений вид вірусу, який раніше вражав тільки тварин. Озвучується версія його походження: ринки китайської провінції Ухань, де продається безліч погано оброблених туш тварин.

Китайські вчені стверджують, що розшифрували геном вірусу. Він викладений на портал GISAID-Global Initiative on Sharing All Influenza Data.

кронавірус

Чи був коронавірус настільки небезпечним раніше?

Так. Джерела наводять як приклад 2002 рік, коли всюди писали про “атипову пневмонію” в Китаї, яка насправді була коронавірусом. Тоді заразилися близько 8 тис. осіб, загинули-близько 800. Через 9 місяців спалах захворювання зійшов нанівець. Вважається, що вірус потрапив до людини через кажанів.

Ще одним, менш відомим епізодом коронавірусу, вважаються кілька спалахів захворювання з 2012 року в Саудівській Аравії. Джерелом назвали верблюдів. У сукупності за кілька років від коронавірусу близькосхідного респіраторного синдрому постраждали близько 2500 осіб, летальний результат зафіксований у 850 осіб.

Як уберегти себе від коронавірусу?

Алгоритм схожий з профілактикою будь-яких ГРВІ та грипу. ВООЗ опублікувала рекомендації щодо зниження ризику зараження вірусом:

  1. Часто мити руки з милом або обробляти спиртовим засобом.
  2. При кашлі та чханні прикривати рот і ніс ліктем або тканиною, після чого тканину викинути і відразу вимити руки.
  3. Не контактувати з людьми, у яких є жар або кашель.
  4. Якщо у вас підвищена температура, кашель і утруднене дихання, зверніться за медичною допомогою на ранньому етапі і розкажіть лікарю, якщо ви напередодні хвороби повернулися з подорожі.
  5. При відвідуванні живих ринків в епідемічних районах уникати прямого незахищеного контакту з живими тваринами і поверхонь, що стикаються з тваринами.
  6. Уникати вживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження.

кронавірус профілактика

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *