Корисні властивості перги бджолиної – як брати її?

Корисні властивості перги бджолиної – як приймати її, і чим вона допоможе організму? Цей квітковий пилок унікальний – консервується під медом у сотах, і не пліснявіє під дією вологи. Бродити починає незадовго до розкриття сот, чим і є корисною для людини, а от чим саме – з’ясуємо далі.

Користь і шкода перги бджолиної

Коли бджоли збирають пилок, на лапках залишаються частинки. Вони потрапляють в соти, куди відкладається мед. Там, внизу перга лежить без повітря, і після обробки слиною відбувається консервація молочною кислотою. На смак перга нагадує житній хліб, який намазали свіжим медом.

Це унікальний продукт, створений бджолами, не схожий на жоден інший в тваринному світі. Бджілкам перга потрібна для живлення взимку, по суті, це їх хліб. У холодний період бджілки отримують мінерали і вітаміни з цього продукту, але створюють його не для людей. Цим і обумовлено корисну дію перги, і люди про це знали давно.

Унікальний склад

Бджолина перга має цікавим складом, який не схожий ні на один у своєму роді. Там присутні вітаміни і мікроелементи, магній, йод, залізо. Всі вітаміни засвоюються в перші 12-15 хвилин, і 100% «ККД» цього продукту повністю відбивається на імунітет людини.

Пилок

Спресований пилок містить гормони і ферменти в чистому вигляді, тому людині вони можуть допомогти у виробленні самостійних гормонів. Якщо пацієнт безнадійний, перга врятує будь-якої людини, реанімує його і відновить сили.

Перга необхідна в області косметології тільки тому, що в ній є поживні компоненти для шкіри. Маточне молочко, екстракт меду – все це зустрічається в кожному другому кремі вітчизняної косметики, і неспроста. До того ж, яка жінка не захоче бути красивою і молодий, незважаючи на вік.

У світовій практиці бджолина перга – це набір амінокислот, які потрібні для смертельно хворих пацієнтів. За статистикою раз в рік піддаються такому результату близько 12% населення кожної країни, а перга допомагає знизити цей показник до 3%. У профілактики і лікування (народні методи) перга вони ефективна. В області серця вона виявляє «велику активність», впливає на роботу м’язів, очищає судини. Недолік калію компенсується за рахунок 1 г перги в день.

Такими властивостями володіє бджолина хлібна закваска, якій, як вже зрозуміло, харчуються не тільки бджоли, а й люди. Говорити про користь для всього організму недоречно, оскільки пилок діє точково для кожного органу, що набагато краще.

Для чого потрібна перга бджолина?

Бджолиний пилок містить;

 • 22 амінокислоти,
 • 18 вітамінів,
 • 25 мінералів,
 • 59 мікроелементів,
 • 11 ферментів або коферментів,
 • 14 жирних кислот.

Антиоксиданти – мед містить антиоксиданти, щоб запобігти псуванню дорогоцінних продуктів бджіл. Бджолиний пилок повинна містити їх ще більше, оскільки вона має 35% (нестабільних) білків. У цьому дослідженні наголошується, що пилок бджіл багатий поліфенолами і флавоноїдами, і є «натуральним бджолиним продуктом з високим антиоксидантним потенціалом.

COX-2

COX-2 стимулює виробництво протизапальних хімічних речовин, званих простагландинами, і часто є надактивним у пацієнтів з акне. Бджолиний пилок також виявляла сильні протизапальні властивості при застосуванні до пухлини покривів.

Мед використовувався з неандертальських часів для загоєння ран, і донині він застосовується не тільки локально, але і повсюдно для багатьох недуг – лікування грудної клітки, легеневої системи і т. д.

Бджолиний пилок дозволила знизити вплив стресу і поліпшити стан людини в період депресії «за короткий проміжок часу».

Вітаміни

Вітаміни і мінерали – бджолиний пилок, як кажуть, є природним полівітаміном, і деякі вчені повідомляють, що в бджолиного пилку міститься 8,5%, 37%, 44,5%, 315% і 12,5% джерел полівітамінів від RDA, аж до вітаміну С, Е, цинку, вітаміну А (бета-каротину) і магнію.

Бджолиний хліб також вважається відмінною їжею для припливу крові до шкіри з-за її вмісту рутина. Рутин (кверцетин-3-о-рутинозид) являє собою флавоноїдний антиоксидант, який широко поширений в природі, і має здатність зміцнювати капіляри і забезпечувати належну вазодилатацію.

Можна зробити висновок, що бджолиний пилок і мед, як і їх субпродукти, володіють сильними властивостями і впливом на організм людини. Якщо говорити зокрема про чоловіків і жінок, перга може бути корисна для кожного окремо. Далі поговоримо про здоров’я жіночого та чоловічого початку, бо репродуктивна система і деякі особливості кожного «виду» відрізняються.

Чим корисна бджолина перга для жінок?

Крім білка, перга також багата вільними амінокислотами і вітамінами, включаючи B-комплекс, фенольні сполуки та фолієву кислоту. Ці компоненти корисні для жінок, які прагнуть до материнства, і тим, які вже стали мамами. У період вагітності не рекомендується вживати даний продукт, а ось при підготовці і після народження дитини, мама отримає багато вітамінів всього з 5 г речовини. Це замінить їй десятки упаковок мікроелементів та провітамінів, які зазвичай купуються в аптеках.

Вітаміни і мінерали, що містяться в бджолиній перзі, багаті вуглеводами, білками і вітамінами В, які є відмінним джерелом енергії для наших повсякденних завдань і можуть допомогти нам витримати стресові ситуації.

Безсмертна пилок бджіл та їх субпродукти також володіють високими протизапальними властивостями, які можуть допомогти при лікуванні запалень, що локалізується в області матки і яєчників.

Перга містить антиоксидантні властивості, біофлавоноїд та інші мінерали, які можуть допомогти нам зміцнити наші капіляри, кровоносні судини, генерувати нові кров’яні клітини, усунути проблеми з кровообігом і регулювати рівень холестерину. Жінкам особливо корисна під час менструального циклу – вона знижує болі і спазми.

Амінокислоти і вітаміни, виявлені в пилку, важливі для створення нових клітин. Перга містить вітаміни, що дозволяють зберегти нігті, волосся та зуби в прекрасному стані задовго до пологів. І також вона володіє високими постачання живильними властивостями, які можуть допомогти уповільнити процеси старіння у жінок і запобігти передчасному старінню клітин, стимулювати зростання нової шкірної тканини. Це допомагає зменшити зморшки і зробити шкіру більш гладкою і здоровою.

Перга також є відмінним джерелом для тих, хто хоче підтримувати і контролювати свою вагу. Як і пилок, вона має низьку калорійність і містить амінокислоту, яка діє, як пригнічувач апетиту і допомагає очищати наше тіло. Відмінно впливає на щитовидну залозу в період менопаузи.

Бджолина перга відіграє важливу роль у стимулюванні і відновлення функції яєчників, регулювання циклу менопаузи і зменшення ефектів менопаузи. Вона також може допомогти прискорити шанси на вагітність у тих, у кого проблеми з безпліддям. Перш ніж робити ЕКО, краще спробувати єдиний метод і випробувати долю.

Перга також є ефективним натуральним бджолиним продуктом для лікування алергії. Вона містить високий рівень антибіотиків, який допомагає захистити людину від простудних хвороб, зберегти імунітет організму від вірусів, а також нейтралізувати алергії.

Перга бджіл містить ферменти, які можуть допомогти нашій системі травлення в роботі, і детоксицирувати непотрібні відходи з організму. Після прийому налагодиться робота ШКТ, особливо при виразці шлунка будуть відзначені особливі позитивні результати.

Як бачите, у жінок багато приводів і причин для вживання перги бджолиної – це і збереження здоров’я, імунітету, шанси стати матір’ю, джерело вітамінів після і до пологів, а також прекрасний антиоксидант, незамінний ніякими косметичними та хімічними продуктами.

Чим корисна бджолина перга для чоловіків?

Іноді добре знати, що чоловікам не потрібно кожен місяць боротися з болями і спазмами, лікувати мастопатію після пологів і лактації, відновлювати клітини «молодості», тримати вагу і фігуру в тонусі, заповнювати втрачені вітаміни після пологів і готуватися до виношування дитини, шляхом лікування всіх зубів, пломб, і боятися швидкої менопаузи, яка стане точкою відліку до старості і нових глибоких зморшок. Проте і у них є проблеми, які ставлять хрест на всіх проблемах жінок протягом їх життєвого шляху.

Не так давно було досліджено перевагу апітерапія – лікування продуктами бджільництва. Чоловіків це торкнулося в першу чергу, так як завдання стояло різко – простатит і синдроми запалення однієї залози, що відповідає за потомство. Перга – це білок, який провокує постійну роботу чоловічого статевого органу, тобто, до глибокої старості печеристе тіло буде функціонувати, як раніше.

Емоційна атмосфера також може впливати на потенцію, але мова йде про фізіологічний процес. Втрата колишньої форми може позначитися на загальному стані і на стосунках із жінкою. Якщо в організмі немає порушень, то стресовий синдром лікують за допомогою перги – прийом призначається лікарем.

Коли справа в депресії, нервозах, а конкретну хворобу, можуть знадобитися свічки з перги для лікування простатиту. Це прекрасна альтернатива тим, хто не хоче піддавати тіло масажу простати. Тим не менш, зробити його доведеться, але в багато разів меншій кількості разів.

Також бджолина перга має побічний вплив на організм чоловіки:

 • Розсмоктує бляшки холестерину в кровотоках близько статевих органів;
 • Покращує травлення, що стає допоміжним симптомом для засвоєння інших вітамінів;
 • Депресанти – виробляється гормон щастя, який запобігає наступ депресій і стресу.

Натуральна сировина дозволяє нейтралізувати вогнища пухлин, які можуть вплинути на розвиток ракових клітин. Свічки на основі «бджолиного хліба» здатні оснастити організм простопином, простопином ДН і фитопрополисом. Для профілактики свічки використовуються протягом 2 років.

Як вживати пергу бджолину для імунітету?

Для прийому перги потрібно слідувати точним інструкцям, щоб вона подіяла. Залежно від тривалості прийому, курсу терапії, форми препарату залежить результат і тип призначення перги.

Для лікування імпотенції Пергу приймають по 18 г кожен день вранці натщесерце. Протягом місяця статева дисфункція повинна пройти. Можна випробувати свічки при діагностиці статевих хвороб.
Для профілактики захворювань Для різних профілактик і для підтримки сили і духу організму в цілому, рекомендується вживати пасіку в чистому вигляді, бажано свіжу з пасіки. Курс визначається загальним станом, і якщо є індивідуальна непереносимість, відмовитися від неї.
Для імунітету Бджолині ліки для зміцнення імунітету слід повільно жувати і розсмоктувати у роті, насолоджуючись смаком і мінеральними вітамінами, які потрапляють всередину.

Варто також відзначити, що перга добре поєднується по смаковим властивостям з іншими продуктами, і її можна додавати до складу багатьох страв.

Термін зберігання перги бджолиної

Бджолярі поділяться своїми секретами і розкажуть, як зберегти пергу у відмінному вигляді зі збереженням властивостей. І головне, для цього потрібно всього лише дотримання кількох умов, про які ми розповімо далі:

 • Герметичність

Перга є гігроскопічної, тому вимагає такого ж умови зберігання, як в сотах – ізольованою від кисню. Закрита тара може виступати у вигляді поліетиленового пакету, куди не проходить повітря. Також слід вигнати його зсередини, бажано створити вакуум.

 • Жуки-шкідники

Пергу люблять не тільки люди, тому зберігати її потрібно далеко від круп і каш, куди забираються жучки і дрібні паразити. Також не рекомендується ставити поруч пахучі смаколики або парфуми, тобто, покласти пакет подалі від кухні для порятунку від жуків, не означає, що його треба класти поруч з пахучими свічками, освіжувачами повітря і т. д.

 • Сонце

Воно ніяк не повинно потрапляти на пергу, ні побічно, ні в прямому вигляді. Тому краще всього розібрати комору або верхні полиці шафи, куди можна тимчасово помістити ласощі.

 • Виробництво

Якщо говорити про продаж і виробництво у великих масштабах, пергу обробляють гамма випромінюванням, яке не впливає на склад і властивості. Потім протягом 1 року вона зберігається при кімнатній температурі.

 • Домашні умови

Будинки перга краще зберігається в сотах, якщо мова йде про тривале утриманні продукції. Якщо ви вирішили поїсти меду, їсти стільники треба разом з пергою, так як вона зберегтися в такому разі краще.

Обережно! При підвищеній вологості будинку в сотах може з’явитися цвіль, яка буде вражати спочатку підстава сот – пергу. Також з’являються личинки воскової молі, які не проти поласувати вашими запасами. З часом стільники з пергою чорніють, з’являються мерви-сорочки розплідних коконів.

Якщо на маленькій пасіці перга не піддається обробці, то її зберігають в холодильнику, але рідко витягують з сот. Витягти пергу не так просто – стільники пообіцяють в бункер, після чого під тиском розривається твердий шар стільники. На великих пасіках застосовують алгоритм:

 • Сушка
 • Заморожування
 • Подрібнення
 • Просіювання
 • Консервація
 • Фасовка і упаковка

Так можна отримати самий «здоровий» комплекс вітамінів для організму, який буде містити лише корисні властивості і мікроелементи.

Бджолина перга при діабеті

Бджолина перга має солодкий смак, і до складу її входять цукру. При діабеті у хворих порушується синтез цукру, тому іноді перга вважається лікуванням для пацієнтів. При споживанні продукту в період загострення і ремісій перга допомагає налагодити синтез білка, від чого настає «полегшення», цукор не скаче і інсулін виробляється на 12% більше.

Постійне вживання бджолиного хліба допомагає відновити роботу підшлункової залози, тому пергу можна вважати єдиними ліками для діабетиків 2 типу. Для профілактики діабету і гострого запалення призначають 15 г перги, або 20 мл зі стільника разом із медом, або 30 г виробничої пасти.

Перга – дуже сильний і унікальний у своєму роді продукт, який допомагає від багатьох хвороб. Говорити про його складі можна нескінченно, як і про виробництві – природний вид отримання за рахунок бджілок. Це не просто генерований продукт, а натуральна їжа, не раз помічали в раціонах сироїдження.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *