ріпа користь і шкода

Користь і шкода ріпи для здоров’я

Користь і шкода ріпи для здоров’я занадто великі, що вмістити переваги в кілька фраз. Тому досконально вивчити ці основи допоможе інформація, підібрана в статті, де розповідається про всі сторони продукту і його вплив на людину в цілому та окремих областях.

Ріпа: корисні властивості і протипоказання

Ріпа – дуже низькокалорійний овоч і містить тільки двадцять вісім калорій на кожні сто грамів. Корені ріпи є багатим джерелом вітаміну С, який є потужним водорозчинним вітамінним антиоксидантом, який потрібен для синтезу колагену. Це допомагає організму боротися з вільними радикалами, допомагає запобігти рак, запалення і стимулювати імунну систему.

Зелень ріпи – це сховище поживних речовин і їх зміст вдвічі перевершує коріння поживних речовин. Коріння є багатим джерелом антиоксидантів і поживних речовин, таких як вітамін К, вітамін А, вітамін С, каротин, ксантин і лютеїн.

Верхня зелень є багатим джерелом комплексних вітамінів B, таких як рибофлавін, фолати, піридоксин, пантотенова кислота і тіамін. Свіжі зелені є багатим джерелом цих мінералів, і це кальцій, мідь, залізо і марганець.

Одна чашка приготовленої ріпи містить щоденну порцію грам білків. Білі ріпи містять вісімнадцять слідових кількостей амінокислот, і в той час як вони не забезпечують всіх незамінних амінокислот, цей овоч вважається зовсім не білком. Ріпи є низьким джерелом натрію та містять тільки один відсоток необхідної щоденної кількості натрію.

Одна чашка приготовленої ріпи містить 14% щоденного необхідної кількості калію. Калій важливий для здоров’я кісток і здоров’я серця. Ріпи є багатим джерелом вітаміну С, а одна чашка варених ріпок постачає двадцять відсотків щоденного необхідної кількості вітаміну С. Він підтримує імунну систему і діє як антиоксидант.

Ріпа також поставляє вісім відсотків вітаміну B6, але ріпи забезпечують лише п’ять відсотків наступних вітамінів:

 • вітамінами A,
 • вітамінами D,
 • вітамінами E.

Найбільш поширений тип ріпи – переважно білий, за винятком одного-шести сантиметрів над землею, і фіолетового, червоного або зеленуватого кольору в залежності від того, де сонячне світло потрапляє на рослину. Вищевказана наземна частина розвивається головним чином з стеблових тканин і зливається з корінням. Внутрішня плоть в основному біла, а корінь – від п’яти до двадцяти сантиметрів у діаметрі.

Більш докладно про переваги і користь ріпи розповімо нижче, щодо кожного її компонента і його властивості для організму.

 • Ріпа хороша для травлення

Зелень ріпи має високий вміст волокон, що робить їх відмінним вибором для здорової травної системи. Дієтичне волокно допомагає позбавитися від надлишкового холестерину в регулюванні дефекації і в зниженні вашого ризику проблем з травленням, таких як запор і синдром нерегулярного кишечника.

Вважається, що глюкозинолати, присутні в зелених ріпах, забезпечують багато переваг при травленні, запобігаючи розростання бактерій Helicobacter pylori у вашому шлунку.

 • Зелень ріпи – відмінне джерело антиоксидантів

Зелень ріпи містить високі рівні бета-каротину, вітаміну С, вітаміну Е і марганцю, які володіють величезними антиоксидантними властивостями. На додаток до цим поживним речовинам вони також містять фітонутрієнти, такі як гідроксикорична кислота, мірицетин, ізорамнетин, кверцетин і каемпферол, всі з яких володіють потужними антиоксидантними властивостями і допомагають знизити ризик окисного стресу у ваших клітинах, викликаних вільними радикалами.

Постійний окислювальний стрес може призвести до пошкодження клітин, що є фактором ризику розвитку таких захворювань, як рак. Таким чином, пропонуючи нам широкий спектр антиоксидантних поживних речовин, засоби захисту ріпи допомагають знизити ризик розвитку раку, а також уповільнюють процес старіння.

 • Ріпа детоксифікуюча ваше тіло

Важливо харчуватися збалансованої та поживною їжею, щоб зміцнити систему детоксикації вашого організму, щоб шкідливі і небажані токсини ефективно видаляється з організму. Детоксикація допомагає запобігти накопичення шлаків, які можуть призвести до пошкодження органів, а також до розвитку небезпечних захворювань, таких як рак. Ріпи – відмінні джерела антиоксидантних поживних речовин та містять сірководневі сполуки, які забезпечують підтримку для ефективного функціонування детоксикаційної системи.

Вони також містять фітонутрієнти, звані глюкозинолатами (глюконастурийський і глюкотропеноліновий), які відіграють ключову роль у стимулюванні ферментів детоксикації і регулювання їх активності.

 • Ріпа і протизапальні ефекти

Зелень ріпи – багате джерело вітамінів До і омега-3 жирних кислот (у вигляді альфа-ліноленової кислоти або АЛК), обидва з яких виявляють сильні протизапальні властивості. У той час як вітамін K безпосередньо регулює ваш запальний процес, альфа-ліноленова кислота допомагає у виробництві багатьох протизапальних метаболічних молекул організму.

Зелень ріпи містить високу концентрацію компонентів у глюкозинолатах, які також можуть надавати важливе протизапальну дію на організм.

 • Ріпа для серцево-судинних захворювань

На думку дослідників, протизапальну дію ріпи має кілька переваг для серцево-судинної системи. Ще однією серцево-судинною перевагою зелені є її здатність знижувати рівень холестерину. Велика кількість клітковини в цих листах запобігає поглинання та накопичення холестерину шляхом зв’язування разом із жовчними кислотами всередині кишечника, дозволяючи їм виходити з вашого тіла через пряму кишку. Печінка використовує наявний запас холестерину для заповнення втрачених жовчних кислот, в результаті чого знижується рівень холестерину.

Ріпа – хороше джерело фолата, комплексний вітамін B, який підтримує здоров’я серця, запобігаючи накопиченню амінокислоти гомоцистеїну, високий рівень якого в крові пов’язаний з проблемами серця.

 • Ріпа для здорової шкіри

Ріпа пропонує кілька переваг для шкіри, оскільки вона багата поживними речовинами, такими як вітамін А, бета-каротин, вітамін С і мідь. Ці поживні сполуки відіграють життєво важливу роль у підтримці здоров’я шкіри.

Високий рівень вітаміну А і вітаміну С у цьому овочі допомагає підтримувати здорову і красиву шкіру. Вітамін С, крім того, що він є потужним антиоксидантом, допомагає стимулювати вироблення колагену, що підвищує еластичність шкіри. Антиоксидантну властивість вітаміну С допомагає в усуненні вільних радикалів, що відповідають за старіння клітин шкіри, що призводить до ранньої появи зморшок.

Таким чином, регулярне вживання зелені ріпи допомагає «заморозити» ознаки старіння, такі як зморшки, пігментні плями і дрібні мімічні зморшки. Зелені овочі ріпи регулярно допомагають у стимулюванні зростання здорового і сильного волосся.

Велика кількість міді в ньому бере участь в утворенні меланіну, пігменту, який надає колір вашого волосся. Крім того, зелень ріпи багата багатьма іншими поживними речовинами і антиоксидантами, які необхідні для підтримки здорового волосся. Ріпа корисна для профілактики залізодефіцитної анемії.

Важливо! Залізо є важливим мінералом, який зустрічається в шкірці ріпи. Чашка приготованих овочів може забезпечити 14% рекомендованих щоденних значень вмісту заліза для чоловіків і 6% для жінок. Залізо має важливе значення для формування здорових еритроцитів, що, в свою чергу, забезпечує правильну циркуляцію кисню до всіх частин вашого тіла. Дефіцит заліза може призвести до низької кількості еритроцитів або анемії, які можуть викликати такі симптоми, як втома, задишка і бліда шкіра.

 • Ріпа для сильних кісток і зубів

Зелень ріпи містить велику кількість корисних для кісток мінералів, таких як кальцій, магній, калій і фосфор. Кальцій необхідний для здоров’я кісток і зубів. Дієта, насичена цим мінералом, може запобігти втраті кісткової тканини, переломи кісток і остеопороз. Магній допомагає в поглинанні і використанні кальцію, який ви отримуєте з раціону.

Крім того, мідь, знайдена в зеленій ріпі, збільшує виробництво сполучних тканин у вашому тілі.

 • Ріпа допомагає у втраті ваги

Зелень ріпи – це низький рівень калорій і жиру, що робить їх ідеальною їжею для втрати ваги. Крім того, високу кількість клітковини в цьому овочі контролює ваш голод і запобігає переїдання, змушуючи вас почувати себе ситим протягом тривалого періоду часу.

 • Зелень для здорових очей

Зелень ріпи – відмінне джерело вітаміну А, який необхідний для здорових очей і хорошого зору. Лютеїн в цьому овочі допомагає запобігти втраті зору через дегенерації жовтої плями. Антиоксиданти в шкірці ріпи сприяють поліпшенню зору, запобігаючи радикальне окисне пошкодження клітин.

Ця антиоксидантна властивість зелені допомагає запобігти порушення зору, такі як вікова дегенерація жовтої плями і катаракта.

 • Ріпа може підвищити імунну систему

Ріпа багата вітаміном С, який діє, як імунний стимулятор. Було виявлено, що цей вітамін знижує тривалість і тяжкість симптомів багатьох респіраторних захворювань. Антиоксидантна властивість вітаміну С допомагає зменшити запалення. Вітаміни групи B відіграють життєво важливу роль у підтримці вашої імунної системи сильною і здоровою.

Зелень ріпи містить такі вітамінні комплекси, як вітамін B6, фолат, тіамін і рибофлавін.

 • Ріпа допомагає в підтримці здорових легень

Регулярне споживання ріпи допомагає підтримувати правильне здоров’я легенів. Цей овоч особливо корисний людям, які багато палять, тому що тютюнові дими містять канцерогенні речовини, такі як бензо (а) пірен, які можуть призвести до дефіциту вітаміну А в організмі. Дефіцит вітаміну А може призвести до набряку легенів та пошкодження повітряних мішків (емфізема), що може викликати утруднення дихання.

Зелень ріпи – відмінне джерело вітаміну А, тому його споживання допомагає зберегти здоров’я легенів.

Багато хто вважає, що ріпи гіркі на смак. Їх часто готують з додаванням оцту. Ви також можете спробувати ріпу у вигляді зеленого супу або кремової страви.

Ріпа з медом від кашлю

Ріпа – один із способів оптимізувати споживання поживних речовин і позбутися від сильного кашлю. Їх можна приготувати різними способами, включаючи бланшування, ширяння і обсмажування. Ріпа може подаватися самостійно або бути додана в рагу, салати та інші страви. Включення цього овоча в ваш раціон 2-3 рази в тиждень може допомогти вам отримати всі фантастичні переваги для здоров’я, які він може запропонувати. Тепер, коли ви знаєте численні фактори ріпи для здоров’я, включіть їх у свій раціон.

Щоб застосовувати овоч у конкретному випадку, як відхаркувальні засіб, потрібно приготувати смачну порцію одного рецепту:

 1. Ріпу дрібно нарізають або натирають на тертці.
 2. Віджимають отриманий сік і зливають в окрему ємність.
 3. Сік змішують з медом у рівних пропорціях.
 4. Настоюють кілька годин.
 5. Застосовують при ГРВІ для дорослих і дітей, які страждають сухим кашлем.

При спостереженні відходження мокротиння пропити рецепт до повного відходження слизу. Як тільки кашель буде легким, без болю в грудях, припинити приймати ліки.

Інший рецепт припускає додавання меду всередину овоча. Для отримання соку ріпки терка вже не обов’язкова. Досить вирізати трохи серцевини. М’якоть повинна бути присутніми, щоб пускати сік. Всередину кладуть мед і сік ріпи сам з’являється. Зливаючи його, він заново з’явиться до тих пір, поки мед не вбереться повністю. Рецепт схожий на редьку з медом, але відсутня їдкий гіркувато-терпкий смак.

Також готують відвар ріпи і меди, і для цього беруть один овоч і повністю очищають від шкірки. Дрібно нарізати або натерти на тертці, залити вміст ємності окропом і настояти півгодини. До кількості ріпи додати те ж кількість меду, після чого наварювати 20 хвилин рецепт. Через годину-другу можна приймати ліки. Вживається для сухого кашлю, щоб полегшити напади.

Багато курців п’ють сік ріпи просто так, не додаючи мед. Це допомагає очистити легені від смол. При хронічному бронхіті симптоми «бронхіту курця» частіше проявляються.

Ріпа має протипоказання – людям з гастритом і виразкою не рекомендується в хронічному і гострому типі приймати цей продукт. У деяких випадках ріпа має негативний вплив на нервову систему, тому тим, хто страждає нервовими зривами, протипоказана ріпа. А ріпа з медом іноді не дозволена людям, хто страждає індивідуальною непереносимістю, нежить, гайморит, астмою, пневмосклерозом і нападами задухи.

Ріпа і редька – це одне і те ж?

Два продукту прийнято вважати однаковими з-за назви, але вони абсолютно різні. Для детального порівняння пропонуємо переглянути таблицю.

*Для перегляду повної таблиці на мобільному телефоні рухайте вліво-вправо

Редька Ріпа
Рослина відноситься до сімейства капустяних продуктів. Коренеплід вирощується, як овоч, має цілісні листя і товстий корінь. Ріпа теж відноситься до капустяних коренеплодів, але містить більше м’ясистої м’якоті і смачний їстівний корінь.
За формою коренеплоди можуть бути круглими, овальними і у формі еліпса. Ріпа частіше буває плоскою, що для редьки не властиво.
Редька зустрічається більше чорної за кольором. Іноді вони бувають білими. Ріпа може бути біло-жовтою, в жарких кліматичних поясах зустрічається зелена, фіолетова, чорна і руда. Але для помірних широт вона невідома.
Редька має гострий смак, як редиска. Пікантності їй не замінювати, але іноді це може призвести до опіку слизової. Ріпа має м’який смак, віддалено нагадує свого побратима. Іноді зустрічаються солодкі ріпки.
Редька не піддається тепловій обробці, вона створена для холодних закусок і страв, частіше – як самостійне блюдо. У сирому вигляді зустрічається в окрошці, салатах. Ріпа стала вживатися сирої зовсім недавно, коли кулінарія стала вишуканою і різноманітною. Її запікають і тушкують, як самостійне блюдо.

При цьому багато хто до цих пір вважають, що ці овочі схожі, хоча харчова цінність та склад їх в корені відрізняється один від одного.

Ріпа: користь для чоловіків

Ріпа – зелена рослина, що нагадує лук. Це овочевий крохмаль, який має багато переваг для здоров’я чоловіка. Він – багатий джерело калорій, які ви зазвичай отримували від крохмалистих продуктів, таких як картопля і інші бульби. Вони дуже поживні і смачні.

Ріпа допомагає запобігти раку передміхурової залози

Зелень ріпи багата вітаміном С. в організмі присутня не тільки для боротьби з такими недоліками, як цинга, але і як антиоксидант. Антиоксиданти допомагають запобігти ракові захворювання, пригнічуючи вільні радикали від поєднання з іншими клітинами організму з утворенням ракових вогнищ запалення. Пам’ятайте, що ракові захворювання відповідальні за всі доброякісні та злоякісні утворення чужорідних тіл в чоловічому організмі.

Зелень ріпи має вітамін Е, який необхідний для здорових клітин крові і тромбоцитів. Це корисно для забезпечення того, щоб клітини не агглютинировали, що призводило до таких станів, як атеросклероз, при якому ушкоджуються кровоносні судини. Чоловікам особливо це необхідно знати, так як кровоносні судини у першому випадку уражаються в області репродуктивних органів.

Також деякі фахівці стверджують, що ріпа позитивно впливає на чоловіче здоров’я в області інтимної та сексуального життя, і часто застосовується у вигляді кошти для підтримки потенції.

Ріпа при вагітності

Жінки з передменструальним синдромом піддаються високому ризику страждання від ревматоїдного артриту, а також остеопорозу. Ревматоїдний артрит – це запалення суглобів і оточуючих тканин. Це також впливає на органи тіла. Остеопороз викликане виснаженням щільності кісткової тканини із-за дефіциту кальцію. Зелень ріпи багата кальцієм, тому допоможе вам звести до мінімуму кількість цих станів. Це, у поєднанні з перевагами міді, робить ріпу відмінною їжею, щоб мати сильні та здорові хрящі і виробництво ферментів.

Зелень ріпи має вирішальне значення для здорової імунної системи вагітних жінок. Вона містить бета-каротин. Якщо у вашому раціоні не вистачає моркви, солодкого картоплі, капусти, шпинату, зимового сквошу і зелені, то ріпа надасть вам достатню кількість, замінюючи всі попередні продукти. Бета-каротин хороший для поліпшення зору, підвищення імунітету і загального стану здоров’я під час виношування дитини.

Ви страждаєте від слабкого когнітивного розладу (MCI) або зароджується деменції? Це форма психічного когнітивного розладу, який впливає на вашу здатність мислити, концентруватися та розмірковувати. Найчастіше вона з’являється в період першого роду після народження дитини. Ріпа може допомогти позбавитися від депресій на останніх місяцях вагітності.

В основному, щоб забезпечити всі щоденні потреби для вас і вашої зростаючої дитини, вам потрібно їсти добре збалансовану, здорову їжу для вагітних. Це означає – високу частку свіжих фруктів і овочів (переважно органічних), а також здорової дієти.

Деякі з найбільш поширених поживних мінералів в ріпі:

 • Залізо особливо важливо під час вагітності, оскільки вона допомагає переносити кисень навколо вашого тіла в ваших еритроцитах. І вам, і вашій дитині потрібна здорова кількість кисню з багатьох причин.

Багато жінок страждають анемією як до, під час вагітності, так і після неї. Це ще одна причина звернути пильну увагу на споживання ріпи. Якщо ви прямуєте рекомендацій лікаря, акушерки, гінеколога, ви повинні їсти хоча б одну ріпку в тиждень.

 • Кальцій є одним з тих дієтичних мінералів, який отримує багато рекламних афіш, особливо щодо молочних продуктів всіх сортів. Насправді ви можете легко отримати щоденну дозу кальцію, не включаючи багато молочних продуктів в свій раціон. Досить додати ріпу в список обов’язкових продуктів.
 • Калій є важливим мінералом для багатьох хімічних реакцій в організмі і однаково необхідний як для вас, так і для вашої зростаючої дитини. Калій зустрічається в численних продуктах харчування, особливо в ріпі.

Як ви можете сказати, баланс фруктів та овочів повинен дати вам всебічну здорову дозу необхідних поживних речовин. Але це не так, навіть якщо ви їсте по 4 яблука в день. Цього недостатньо, оскільки їжа повинна мати різноманітність, де в кожному продукті буде перевага однієї з речовин.

 • Хром є одним з мікронутрієнтів, необхідних для харчування плода. Яка нам необхідна сума не встановлена; хром відіграє роль у серцевому і вуглеводному застосуванні в організмі. Одна ріпа має в середньому 0,17 мг хрому. Це становить від 10% до 35% рекомендованого щодня споживання.
 • Яблука також є хорошим джерелом різноманітних корисних копалин; включаючи хром, магній, залізо і марганець. Яблуко чудово натерти на сніданок або додати вівсянку.

Якщо слідувати вищенаведеним приміткам, можна обійтися без витрат на вітамінні комплекси, розроблені спеціально для вагітних. Вони все одно не покриють потрібний відсоток речовин, але можуть викликати алергію у вас або майбутньої дитини.

Ріпа: калорійність, глікемічний індекс і бжв

Ріпа містить багато вуглеводів – всього 6,3 м, що в цілому трохи для людини, але дуже поживно. Білків – півтора грама, а жирів – практично немає, лише десята частина одного грама. Глікемічний індекс – 70. В ріпі свіжого вигляду, міститься 34 ккал на 100 г продукції, при термічній обробці вона містить в два рази менше калорій, але при цьому харчова цінність її не втрачається.

Так можна відзначити ріпу, як самостійний корисний продукт, без якого складно обійтися в сучасному світі фастфудів і консервованих напівфабрикатів. Тим не менш, ріпа – індивідуальна для кожної людини, проте ніяких серйозних побічних ефект і шкоди не завдає організму. Вона корисна при кашлі, простудних ураженнях організму, для підтримки імунітети і чоловічого/жіночого здоров’я в області репродуктивної системи. Больові синдроми, хвороби суглобів і кровоносної системи – все це може бути вилікувано і профілактично підтримано з допомогою одного продукту.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *