криза в любові

Криза рожевих окулярів — криза в любові, у відносинах

Рожеві окуляри б’ються стіклом всередину (с)

Кожну пару рано чи пізно наздоганяє криза рожевих окулярів. Що це таке? Це період перших розчарувань: бурхливі емоції вщухають і партнери починають бачити один одного такими, які вони є, не ідеалізуючи як раніше.

криза в любові

Хто винен?

Винні, як не дивно, гормони. Ще недавно вони вирували, викликаючи загострення пристрастей, але поступово їх вироблення та вплив на організм знизилася до нормального рівня.

Зазвичай криза настає у період від декількох місяців до півтора років серйозних стосунків. Партнери вже не знаходяться під впливом гормонів щастя і починають дивитися один на одного по-новому. Виявляється він – не казковий принц, а звичайний хлопець, вона – не ангел неземний, а звичайна дівчина. Виявляється, у них різні погляди на багато речей і повно дратують один одного звичок. Спочатку з’являється нерозуміння, потім образи і перші сварки.

Нерідко таке розчарування стає для пари шоком та вганяє в депресію. Це і є криза рожевих окулярів. Якщо пара витримає його, відносини стануть більш міцними, знайдуть опору. Якщо пара не пройде це випробування, то або партнери розлучаться, або криза так і буде висіти над ними, викликаючи постійні сварки і емоційні спалахи.

криза в любові

Що з цим робити

Криза рожевих окулярів – перший у низці криз відносин, перше випробування на міцність. Важливо, щоб його пройшли обидва партнера і зробили свої висновки. Інакше проблема залишиться невирішеною, криза затягнеться і подальші кризи (сексуальний, криза рутини і т. д.) будуть накладатися, ускладнюючи ситуацію. Найгірше, що можна робити – це діяти. Якщо як страус, ховати голову в пісок — рано чи пізно вас клюнуть в м’яке місце. Щоб подолати труднощі, важливо усвідомлено підійти до їх вирішення. Удвох.

Як подолати кризу

Здавалося б, просто – зняти рожеві окуляри і побачити один одного справжніми. Прийняти один одного такими, як є, не чекаючи неможливого. Але на практиці зробити це неймовірно важко. Важко розлучатися з ілюзіями, іноді легше змінити партнера на нового, як здається, більш ідеального! І тих, хто обере цей шлях, чекає постійна зміна партнерів до тих пір, поки несподівано не нагряне самотність.

Але ті, кому доріг знаходиться поруч людина, знають, що збереження і розвиток відносин – цілком посильне завдання. Звичайно, звільнитися від ілюзій і сподівань неможливо в один момент, це відбувається поступово. Зате результат виходить чудовим: партнери починають не тільки бачити недоліки один одного, але і помічати гідності. А переваг зазвичай виявляється більше.

криза в любові

Як зрозуміти, що криза позаду?

Партнери, що пройшли це випробування, починають ставитися один до одного з розумінням і більшою часткою прийняття. Вони усвідомлюють, що їх половинки не ідеальні, як і вони самі, але знають, що вони – хороші партнери один для одного. Вони вчаться домовлятися і спілкуватися по-новому, стають мудрішими. Партнери зберігають теплі спогади про романтичний період відносин, розуміючи, що він вже не повернеться, але його місце займе щось, не менш цінне. Їх життя і розуміння світу стають ширше і об’ємніше. Вони готові відкривати нові грані один одного і разом рухатися до свого щастя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *