Криза у сімейному житті

Криза у сімейному житті

Для спільного життя немає нічого гірше звички, що потихеньку підміняє справжнє почуття

Нерідко у всіх спробах побудувати гармонійні стосунки ми стикаємося з однотипними причинами конфліктів, про які часто розбивається сімейне щастя. Неважливо, який це випадок за рахунком у вашому житті, всі любовні союзи проходять одні й ті ж етапи, переживають типові для них кризи і якщо не змінити щось, то зустріти “свою половинку” так не вдасться.

Ця ситуація знайома багатьом, адже спільне проживання починають два абсолютно різні людини, які мають свої звички, характери та погляди на речі. Криза на певних етапах відносин – передбачувана ситуація, що має своє пояснення. Уникнути його не завжди можливо, а от бути до нього готовим, щоб сприймати те, що відбувається усвідомлено і неупереджено — цілком можна.

— Криза першого року шлюбу «Не впізнаю тебе»

Після закінчення першого року спільного життя, коли романтичні почуття трохи стихають, і ми починаємо більш реально дивитися на партнера, то його недоліки стають більш явними і помітними. Недостатньо спортивний, занадто товстий або худий, неохайний, неуважний, образливий чи має сильно подразнюють звички. Всі ці дрібні недоліки починають виводити з рівноваги, і нас починають мучити сумніви в тому, чи правильний вибір був зроблений.

Перший рік шлюбу – це завжди період взаємних притирань, і неважливо скільки тривали ваші відносини до цього. Під час спільного проживання ми починаємо дивитися на партнера по-іншому і ніби знайомимося заново. Вона любить проводити вечора удвох будинку, а для нього це нудно; він забуває класти речі на місце, а вона не виносить безладу. Коли відносини тільки зав’язувалися, про ці проблеми не було й мови, а зараз вони здатні зруйнувати всі відносини.

Як вирішити проблему, щоб виключити взаємні звинувачення і непорозуміння? Кращим рішенням є відверта розмова. Не варто замовчувати проблеми, якщо вам щось не подобається – прямо говорите про це. Розмову треба вести без докорів і претензій. Обговоріть проблеми і спробуйте прийти до компромісу. Не забувайте, що вашому партнерові теж нелегко з вами. Не намагайтеся знайти вихід із ситуації тільки за рахунок дружина і знайдіть сили зізнатися й у своїх недоліках.

Цей період дуже важливий у взаємовідносинах. Саме в перший рік шлюбу ми вчимося не лише реально оцінювати партнера, але і дивитися на себе з боку, поступатися і жертвувати в ім’я ніжних почуттів. Це дуже серйозне випробування на щирість, терпіння, взаємоповага. Якщо цих почуттів не вистачає, то шлюб дуже швидко руйнується.

— Три роки у шлюбі: «Хто в домі головний»

Криза трьох років спільного життя може протікати не один рік. Його млявий перебіг пояснюється нечіткою позицією одного з партнерів. «Підпільна» боротьба за владу без ясного висловлювання своєї позиції призводить до затяжного і напруженого періоду в сім’ї. Всі ми виховуємося в різних сім’ях і тому маємо абсолютно різне уявлення про побут, веденні домашніх справ, про обов’язки кожного члена сім’ї і відповідальності. Звички про проведення дозвілля теж у всіх різні і якщо спільне рішення прийняти не вдається, то банальні щоденні дрібниці перетворюються у серйозну проблему.

Дуже важливо навчитися правильно, а головне, коректно доносити дружину свої бажання за допомогою діалогу. Важливо щоб компроміс досягався не за допомогою примусового угоди одного з партнерів, а з допомогою обліку побажань обох подружжя. В іншому випадку недовгий світ насправді закладає основу подальшого незадоволення партнера, який змушений відмовлятися від звичного способу життя. Таке придушення рано чи пізно виллється у скандал або прояв агресії.

Криза у сімейному житті

— Криза 5 років шлюбу «Ми не такі, як раніше»

Людям дійсно властиво змінюватися і розвиватися. Особистісне зростання – це необхідність для кожної людини. Ця особливість дозволяє нам підтримувати інтерес до чоловіка протягом багатьох років, вносити у відносини новизну та іскру романтики. Якщо по закінченні декількох років шлюбу ви виявляєте, що у вашому житті з’явилися нові люди, нові інтереси, а ваш чоловік не розділяє їх і це стає приводом для конфліктів, то це говорить про те, що ви так і не навчилися довіряти один одному, розмовляти по душам. Довіра в цьому випадку – ключовий момент. Якщо його немає, починаються взаємні підозри та обвинувачення.

Інший варіант розвитку відносин: віддалення подружжя. Якщо кожен з них рухається в різних напрямках і не будує подальших спільних планів, то це призводить до розриву. Типовий приклад: один з подружжя хоче завести дитину, а інший сконцентрований на кар’єрі. Тут чітко простежується зміна цінностей двох людей. Щоб подолати цю кризу доводиться витратити чимало сил, але якщо ви любите свого чоловіка, то постарайтеся прийти до якоїсь угоди.

Криза у сімейному житті

— Криза 7 років шлюбу «Нудно разом»

Сімейні психотерапевти також називають цей період кризою буденності. За 7 років шлюбу подружжя пройшли чимало випробувань, добре знають один одного і в більшості випадків між ними вже не залишається колишньої романтики. Відносини переходять на рівень налагодженого побуту, інтиму, спілкування і взаєморозуміння. Але така ідеальність має і зворотний бік медалі – монотонність. Багатьом парам в цей період не вистачає яскравого сплеску емоцій і переживань, що виходять за рамки звички.

За статистикою ініціатором розлучень після 7 років спільного життя стають жінки. Слабка стать більше потребує повінь почуттів, тому, як тільки на їх горизонті з’являється більш цікавий чоловік, ніж чоловік вони необачно кидаються у вир нових відчуттів. Щоб згуртувати сім’ю в цей період подружжю рекомендується знайти спільне заняття. Це може бути сімейний бізнес, хобі та загальний проект. Обов’язково знаходите можливість для подорожей. Це завжди приносить багато спільно пережитих позитивних емоцій і дуже зближує пару. Кращим варіантом вважається не пляжний відпочинок, а більш активний і екстремальний.

Будь-яку кризу можна пережити! Ідеальних пар не існує, є люди, які прийняли рішення бути разом, незважаючи на всі труднощі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *