Куди зникають почуття?

Слава сміливцям, які наважуються кохати, знаючи, що всьому цьому прийде кінець!

Кожному знайоме відчуття душевного підйому під час закоханості. Це приголомшливе час, коли за спиною виростають крила і всередині прокидається сила, що штовхає нас на найсміливіші і самі необдумані вчинки. Чому ж серпанок казкової любові так, зазвичай швидко розсіюється? Чому той, в чиїх цінностях і перевагах ще вчора не було сумніву, стає для нас джерелом роздратування. Чому милі недоліки в зовнішності і характері нашого обранця, завдяки яким він і запав у душу, набувають катастрофічні розміри і терпіти їх стає неможливо?

Причина таких змін проста: пора закоханості і ідеалізації партнера проходить і настає час реально подивитися на речі. І тут ми часто розуміємо, що з нами зовсім не той чоловік, якого ми хотіли б бачити поруч. Головний герой наших фантазій, наш ідеальний партнер в сімейному житті, все ще десь далеко.

Якщо відносини були короткочасними, то можна просто розлучитися. Але ситуація ускладнюється, якщо партнери вже встигли прив’язатися один одному або навіть створити сім’ю. Крах таких відносин перетворюється в справжню життєву драму. Постійні сварки та непорозуміння, взаємні звинувачення назавжди розлучають людей і часто навіть про підтримку дружніх відносин не може бути й мови.

Як правило, всі взаємовідносини між людьми проходять кілька етапів:

Зародження почуттів

Зворушливі моменти перших боязких поглядів і бесід, хвилювання на першому побаченні і підвищений інтерес один одному — так починаються практично всі відносини. Період перших іскор між партнерами – один з найромантичніших і запам’ятовуються. Спільне проведення часу приносить багато позитивних емоцій і буйство неприборканих почуттів і симпатій. Цей етап закінчується, коли обидва партнери усвідомлюють взаємне бажання мати спільне майбутнє і хочуть розвивати відносини.

Розвиток взаємин

Період, який більше відомий як цукерково-букетний. Час, коли на першому місці виявляється бажання радувати, дивувати, завойовувати. Романтичні вчинки і приємні сюрпризи – все це обов’язковий етап відносин. Чоловік намагається підкорити жінку і балує її компліментами і подарунками. Для жінок це найприємніший момент, адже чоловік бере на себе всю відповідальність за розвиток відносин і підкреслює її винятковість і значимість її життя. Партнерці надається можливість проявити всю суть її жіночої натури: хитрощі, прийоми, кокетство. В очах чоловіка вона набуває особливу чарівність і привабливість. Такі ігри продиктовані обом партнерам їх природною сутністю і здатні приносити їм обом величезне задоволення.

На цьому етапі розвитку жінка зазвичай не дозріває до переходу на більш близькі стосунки, але дає певну свободу чоловікові. Оточення жінки починає помічати її розквіт: вона по-справжньому стає жінкою і намагається виглядати бездоганно.

чому пропадають почуття

Завершення

Кульмінація відносин – це період піку любовних пристрастей. Стосунки дійшли до свого повного розквіту. Партнери отримують повне взаєморозуміння, злиття душ і тел. Свідомість обох переповнює радість, блаженство і щастя. В цей час кожен готовий заявити, що обранець – це саме той, кого він шукав протягом усього життя і «Так! Він моя доля, моя справжня любов!». Період відзначається яскравим емоційним сплеском. Кульмінація – той солодкий період, про який так приємно ностальгувати, гортаючи яскраві пам’ятні знімки. Вона є медовим місяцем будь-яких відносин, неважливо оформлені вони офіційно чи ні. На жаль, цей період триває не так довго, як нам цього хотілося б.

Руйнування відносин

Після всіх пережитих почуттів і емоцій партнери плавно переходять в стадію протверезіння. З’являються причіпки безпідставні і конфлікти, які переростають в невисловлені образи, які накопичуються і вихлюпуються гучними скандалами. Є й інший варіант розвитку. Закохані просто починаю холонути один одному. Вони вже не відчувають трепетних почуттів друг і все сприймають як належне і буденне. Джерело ейфорії і яскравих емоцій партнери починають шукати в інших людях, поступово віддаляючись один від одного. Дуже часто можна почути, що існують пари, в яких є любов протягом багатьох років, але справа в тому, що з часом деякі пари переходять в етап звикання. Спільне життя для них стає звичайним і буденним. Любов поступається місцем довірі і взаємній повазі. На такій основі відносини дійсно можуть існувати все життя.

Куди зникають почуття

Припинення відносин

Якщо партнери приходять до висновку, що зв’язок себе повністю вичерпала і будь-який контакт один з одним приносить тільки розчарування, то відносини поступово підходять до кінця. Залишається лише поверхневе спілкування, люди втрачають значимість один для одного і перетворюються в сторонніх. Можливе продовження спільного проживання, так як багато боятися самотності або не впевнені в тому, що зможуть побудувати інші відносини. У будь-якому випадку на емоційному рівні люди стають чужими. Для оточуючих такі пари можуть бути цілком репрезентативними і близькими до ідеалу. Зазвичай вони є заручниками громадської думки і продовжують терпіти один одного заради того, щоб не викликати осуду та зайвих складнощів. Багато йдуть на справжні самопожертви і намагаються зберігати відносини, в яких давно немає любові.

Звичайно, говорити про те, що всі відносини проходять такі етапи не варто. Це не модель розвитку любовних відносин, проте багаторічний досвід спостереження за парами дозволяє робити висновок, що в більшості випадків приблизна картина одна і та ж. На підтвердження цього кожен може проаналізувати свої якісь минулі відносини і виявити, що всі вони розвивалися за схожим сценарієм.

Як швидко відносини проходять всі етапи? Тут конкретної відповіді немає. У одних пар це пару місяців, в інших – кілька років. Тут немає аксіом і все дуже індивідуально.

Знаючи про таку проблему, сімейні психологи і психотерапевти намагаються знайти відповідь на питання про те, як же все-таки продовжити відносини і зробити їх щасливими, жаданими, перспективними?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *