лляна олія користь і шкода

Лляна олія – користь і шкода для організму

Користь і шкода лляної олії буде розглянуто детально в статті, як предмет постійних суперечок – міфи кажуть, що це корисний «симптом» краще життя, застосовують її в косметології та кулінарії. А шкода від медичних функцій олії ніхто вже не помічає.

Лляну олію отримують з насіння льону (також відомого як лляне насіння). Вона має переваги при лікуванні ревматоїдного артриту, високого кров’яного тиску, гормональних порушень, запальних розладів, втрати ваги і т. д. Лляна олія використовується в традиційних ліках з давніх часів. Лляне насіння є багатим джерелом незамінних жирних кислот.Вона також використовується як проносне для запорів. Вона допомагає вилікувати широкий спектр захворювань: від вовчака до серцевих захворювань.

Основні жирні кислоти, присутні в лляній олії, є ключовими компонентами, що володіють цілющими властивостями. Альфа-лінолева кислота, EFA, яка також відома як омега-3, корисна для зниження ризику серцевих захворювань. Велика кількість омега-3 містяться в риб’ячому жирі. Лляні насіння та олія, одержана з них, містяться в омега-3, які гарні для веганів. Насіння є джерелом омега-6, а також доступні у вигляді лінолевої кислоти. Фактично, омега-3 і омега-6 є незамінними жирними кислотами, які наш організм не може виробляти всередині себе. Отже, в тому числі лляна олія в нашому повсякденному житті тримає і наше тіло в тонусі, живлячи його компонентом Нжк.

Корисні властивості лляної олії

Життєво важливі елементи в лляній олії:

 1. Omega 3s: ненасичені жирні кислоти, які корисні для серця.
 2. Волокно: вона багата клітковиною і допомагає поліпшити здоров’я кишечника і травлення.
 3. Lignans: Вони містять антиоксидантні властивості, які в 8000 разів більша, ніж у інших рослин.

Лляна олія являє собою рясне джерело основних поліненасичених жирних кислот, таких як альфа-лінолева кислота. Ця незамінна жирна кислота поряд з іншими пов’язаними з нею хімічними речовинами, яка допомагає в лікуванні запалень різного характеру.

Високий вміст омега-3 в лляній олії допомагає знизити рівень холестерину ЛПНЩ, знизити ймовірність серцево-судинних захворювань. Олія лляного насіння пригнічує запальні реакції, які можуть викликати погане кровообіг і артеріальну твердіючу бляшку.

У дослідженнях згадувалося, що лляна олія допомагає запобігти рак товстої кишки, рак передміхурової та молочної залози. Рослинна форма альфа-ліноленової кислоти знижує ймовірність раку передміхурової залози, тоді як ALA з молочних продуктів і м’яса може збільшити шанси на рак залози.

Omega 3 допомагає запобігти реплікацію ракових клітин, особливо при раку товстої кишки. Lignans в лляній олії допомагає запобігти певні форми раку і боротися з вірусом, бактеріями, а також з тими інфекційними мікробами (бактеріями або вірусами), які викликають герпес.

Чим корисна лляна олія?

Лігнани, присутні в лляній олії, можуть блокувати ферменти, які відповідають за метаболізм гормонів та інгібують ріст пухлинних клітин. Альфа-лінолева кислота в лляній олії діє як кардіо захист. Додайте лляну олію в свій раціон, і це допоможе знизити ризик серцевих захворювань, відрегулювати серцебиття і сприяти здоров’ю серця.

Лляна олія знижує апетит і допомагає спалювати жир. Високий вміст клітковини в їжі сприяє здоровому метаболізму і втрати ваги. Дефіцит омега-3 може призвести до хвороби Крона. Протизапальні властивості в лляній олії допомагають вилікувати запалення і захворювання, такі як коліт, запор та хвороба Крона. Лляна олія також ефективна при лікуванні дивертикулярних захворювань і геморою.

Вона багате вітамінами, мінералами і ОФУ. Регулярне використання лляної олії для шкіри голови, допомагає запобігти випадання волосся, лущення шкіри голови, лупа і сприяє зміцненню волосся. Проблеми з шевелюрою, викликані екзему і псоріаз шкіри голови, можуть реагувати на протизапальні властивості і живлення шкіри дії лляної олії. Це добре і для ваших нігтів.

EFA лляної олії допомагає в передачі нервових імпульсів і допомагає лікувати такі стани, як поколювання у кінцівках і оніміння. Ця олія є ефективною при лікуванні хвороби Паркінсона.

Олія лляна нерафінована – користь і шкода

Нерафінована олія льону протипоказано вагітним жінкам, а також не рекомендується до вживання в теплому вигляді. Якщо правильно зберігати, то ніякої істотної шкоди вона не завдасть.

В результаті термічної обробки лляна олія окислюється, і підгорає. Перетримавши її на конфорці, можна викликати пожежу.

На відміну від простого лляної олії, нерафінована не можна вживати в їжу, якщо вона зберігалася в прозорій тарі. Будь-яке світло змінює склад олії, тому це може бути просто небезпечно для організму. В темній упаковці вона буде довго зберігати свої властивості. Але не можна зберігати її більше 30 днів після розкриття упаковки.

В період лактації також не рекомендується приймати нерафіновану лляну олію – побічним ефектом може стати рідкий стілець. Жінкам перед зачаттям не можна з-за можливих побічних ефектів у вигляді зміни гормонального балансу.

Нерафіновану олію отримують через пресування, а рафіновану – шляхом пресування та екстрагування. Відрізняє їх колір і запах.

Лляна олія для жінок – користь чи шкода?

Якщо не говорити про красу зовнішнього вигляду, що частково заслуга лляної олії, то слід перерахувати чинники, які вплинуть конкретно на жіночий організм.

Дослідження показало, що лляний напій знизив загальний показник холестерину на 12-15% відповідно, тоді як хліб з льону лише на 7-9%. Екскреція жиру і енергії фекалій збільшилася на 50% при споживанні лляного напою, але тільки екскреція фекального жиру була збільшена з допомогою лляного хліба. Лляний напій або додавання лляної олії дуже корисні для зниження рівня холестерину. Це стосується тільки жінок, оскільки у них може бути нестабільний обмін речовин, швидкість засвоєння мікроелементів – провиною чому стає гормональний дисбаланс, пологи, вагітність і лактація.

Тому доцільно говорити лише про реальну допомогу жінці, в той час як для чоловіка лляна олія принесе тільки побічний ефект у малих виразах – очищення від шлаків і нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту.

Лляна олія також корисна для підвищення рівня колагену. З віком рівень речовини знижується і робить целюліт більш помітним, тому що шкіра стає тоншою і менш здатна приховувати нерівності. Додаючи ллянуолію в свій раціон, ви дійсно можете боротися з появою целюліту.

Екзема – поширене захворювання шкіри, яке робить покрови сухими, червоними і зудять. Це свого роду запалення на шкірі. Вони зазвичай викликані алергічною реакцією на продукти, хімікати або інші речовини, такі як парфумерію або мило. Лляна олія багата антиоксидантами і омега-3, які корисні для підтримки здоров’я шкіри. Внесення цього доповнення може привести до одужання шкіри і її покривів.

Для жінок лляна олія володіє багатьма перевагами для здоров’я, такими як зниження ризику раку молочної залози, періоди коригування, зниження всіх симптомів менопаузи, запобігання ПМТ і зміцнення кісток.

Рак молочної залози є реальною проблемою для всіх жінок сьогоднішнього дня, в кожному віці і національності, і лляне насіння може, безумовно, зменшити цей ризик. І лігнани, які знижують рівень естрогену в організмі, а також у вигляді насіння, також є відмінним джерелом клітковини.

У книзі під назвою «Профілактика раку молочної залози у жінок», написаної Джейдом Битлером, обговорює лляну олію і її переваги. Вона говорить, що вона бореться з раком. Естроген – це антиоксидант, який є антивірусним і антибактеріальним елементом, а також володіє фунгіцидними властивостями.

Було виявлено, що насіння льону регулює періоди, баланс прогестерону і сприяє менструації.

На всіх стадіях менопаузи лляне насіння необхідно, щоб збалансувати концентрацію гормонів для запобігання збоїв або відновлення менструацій, головного болю і безсоння, воно знімає депресію і перепади настрою. В інших дослідженнях також було показано, що лляне насіння зменшує захворювання легенів після менопаузи і діабету другого типу.

Багато жінок страждають від ОМТ. Вчені виявили, що лляна олія допомагає при мігрені, перепади настрою, судомах, ущільнень грудей і здутті живота. Існуючі в ньому кислоти допомагають організму з поглинанням кальцію, а також зберегти його організму. Це робить її відмінною дієтичною добавкою для жінок, які часто стикаються з проблемою остеопорозу.

Лляна олія при вагітності

Лляне олія, отримана під час вагітності, може допомогти розвитку мозку у плода. За словами вчених з Інституту Франкліна, у немовлят, які не отримують достатньої кількості омега-3 жирів під час розвитку, найвірогідніше, буде низька вага при народженні і невелика окружність голови, а плацента, ймовірно, буде менше в утробі матері. DHA, зокрема, був пов’язаний з розвитком мозку і очей. Тіло вагітної жінки може поставляти DHA тільки дитині, що розвивається, якщо вона сама споживає його у вигляді морепродуктів, або якщо вона створює його у своєму тілі після вживання ALA.

Незважаючи на потребу в жирних кислотах омега-3 під час розвитку плоду, деякі проблеми були розглянуті при використанні лляної олії під час вагітності. Дослідження, проведене в 2008 році в Університеті Монреаля, показало, що жінки, які споживали лляну олію під час вагітності, мали 12-відсотковий ризик передчасних пологів, порівняно з нормальним середнім показником у 3 відсотки у здорових жінок, які не приймали лляну олію. Кореляція між достроковим народженням та лляною олією відбувалася тільки у жінок, які споживали олію під час другого і третього триместрів. Вживання цілого або меленого насіння льону не збільшує ризик передчасних пологів.

Балансування потреби в жирних кислотах омега-3 і потенційної небезпеки лляної олії під час вагітності може становити проблему для майбутніх матерів. Для безпечного курсу уникайте використання лляної олії в якості джерела ALA і замість цього концентруйте його на інших джерелах омега-3 жирних кислот, таких як морепродукти, волоські горіхи, овочі, цільні або мелені лляні насіння і листові зелені овочі.

Якщо ви хочете використовувати лляну олію під час виношування плоду, поговоріть зі своїм лікарем про те, скільки ви можете з’їсти її, і чи є у вас конкретні фактори ризику, які підвищують ваш загальний показник передчасних пологів.

Шкоди та протипоказання

Для короткострокового використання лляна олія вважається безпечною для дорослих, якщо вживати її в помірних дозах.

 1. 30 г в день/дві ст. л. повні або великі лляної олії можуть викликати діарею і рідкий стілець.
 2. Вагітні жінки не повинні приймати лляну олію, оскільки в кількох дослідженнях виявляються більш високі шанси передчасних пологів, особливо після другого триместру вагітності.
 3. Олія лляного насіння може навіть збільшити шанси кровотечі. Отже, обережність рекомендується людям, які страждають будь-якими порушеннями кровотечі.
 4. Олія може навіть знизити рівень цукру в крові і, отже, краще уникати її людям, що страждають діабетом або гіпоглікемією.

В цілому, склад олії дуже різноманітний, і кожен елемент впливає на кілька органів людини одночасно. Тому, щоб не вилікувати одне, і не покалічити інше, ретельно підбирайте дозу і форму споживання речовини.

Лляна олія для схуднення – як приймати?

Це вегетаріанська їжа, яка забезпечує стільки ж поживних речовин, які виходять з риби і курки. Ми можемо сказати, що це здорова їжа для вегетаріанців. Існують різні переваги лляної олії, які ми будемо обговорювати далі.

Тепер тут, у таблиці нижче ми розповімо вам про поживних речовин, присутніх в лляній олії.

Назва Сумма (в 100 г)
Калорії 884
Всього жирів 100
Холестерин 0
Всього вуглеводів 0
Натрію 0

У лляній олії міститься 884 калорії, що забезпечує хороше джерело енергії. Це нітрохи не менше порівняно з риб’ячим жиром. Вона забезпечує постачання організму багатими джерелами енергії. Олія містить жир, який допоможе у піднятті маси тіла. Вміст насичених жирів становить 9 грам, а вміст поліненасичених жирів – 68 г, що є високим показником, а мононенасичений жир – 18 р. В лляній олії дуже мало транс-жирів – 0,1 р. Вона не містить вуглеводів і натрію. У цій олії немає цукрів, які будуть впливати на вас негативно, приводячи до діабету.

Беручи олію лляного насіння, ви можете відчути легкість у травленні і запобігти запор. Ці переваги лляної олії призведуть до видалення небажаного жиру з вашого тіла. Це допоможе у втраті ваги. Ще одна перевага – відсутність вмісту холестерину в олії, яке комбінує додатковий рівень холестерину у вашому тілі. Якщо ви сиділи на різних методах втрати ваги і зазнали невдачі, то ось правильний шлях для вас.

Застосування лляної олії в інших галузях

Лляна олія використовується не тільки в чистому вигляді, вона займає провідні позиції в області косметології та кулінарії. У народній медицині, як і в традиційній, часто зустрічається.

Чи знаєте ви, що лляне насіння не є технічно зерном? Однак у нього є схожий вітамінний і мінеральний профіль як у зернових культур. Воно містить більше клітковини, антиоксидантів і здорових омега-3 жирних кислот.

Попередні дослідження лляного насіння при прийомі всередину демонструють потенційні переваги. Тепер, головним чином з-за високого вмісту жирних кислот, ми знаємо, що лляне насіння дає відмінне доповнення до рецепторів догляду за шкірою.

Річне рослина виростає до трьох футів у висоту, з тонкими довгими стеблами і пятилепелюстковими квітами, які мають блідо-блакитні або червоні відтінки. Плід представляє собою круглу суху капсулу, що містить глянцеві коричневі насіння. Різні частини рослини використовувалися для виготовлення тканини, фарби, паперу, медикаментів, рибальських сіток і мила, тоді як насіння вже давно використовуються для виробництва лляної олії.

Згідно з даними Університету штату Меріленд, лляне насіння використовувалося, насамперед, як проносне. Це високий вміст клітковини і гумований матеріал, званий «слиз», який розширюється у воді, тому він додає масу до речовин, щоб переміщати його по шлунково-кишковому тракту. Китайці використовували його для сухої шкіри. Індійські аюрведичні фахівці рекомендували його для лікування серцевих проблем і здоров’я очей.

Лляне насіння є хорошим джерелом марганцю, вітаміну B1 і магнію, але вважається основним джерелом енергії, коли мова йде про жирних кислотах омега-3.

Як приймати лляну олію – форма і дозування

В залежності від бажаного результату і області дії, лляну олію слід приймати в різних дозуваннях і формулах. Багато залежить від фірми виробника і якості.

 1. Для підтримки здоров’я п’ють по 1 таблетці в день протягом 4-5 місяців.
 2. Для зовнішнього застосування капсули використовують, як рідку речовину.
 3. Для волосся і вій – точково в поєднанні з іншими оліями.

Якщо ви придбали рідку олію в скляній тарі, зверніть увагу на термін придатності і колір. Запах при розтині повинен відразу відчуватися.

Як правильно пити лляну олію?

Щоб правильно виробити дозування, вивчіть склад олії. Якщо вона ідентичне натуральній (до обробки), то приймати її треба по 300 мл протягом 2 тижнів. Масу ділять на рівні порції, не запивають водою і не заїдають їжею. Це стосується підтримки роботи ШКТ, очищення кишечника, нормалізації АТ, кровоносної системи і т. д.

Лляна олія в капсулах натщесерце

Холодна пресована олія рафінована продається і в капсулах. Її приймають по 2000 мг натщесерце. Можна поєднувати з продуктами – ананас, кокос або банан. Не виключені апельсини та інші цитрусові. Можна робити солодкі салати, заправляючи їх олією.

Ні в якому разі не готуйте їжу на такій олії, інакше будь-яке блюдо зіпсується, а людина потрапить в стаціонар з отруєнням і діареєю.

Лляна олія для волосся

Лляна олія корисна для волосся з-за присутності природних жирних кислот, які впливають на шкіру голови і волосся.

Омега-3 жири живлять волосяні фолікули і стимулюють зростання. Вони також запобігають запалення, випадання волосся, лупа та інші критичні стану волосся і шкіри голови. Олію лляного насіння можна знайти в рідкому вигляді або у вигляді м’яких капсул. Рецепт маски для волосся наведено нижче.

 • 1 ст. л. лляної олії;
 • 2 ст. л. цукру;
 • 2 ст. л. вітаміну В12;
 • 2 чашки води;
 • Флакон з розпилювачем.

Змішайте лляну олію і цукор в маленькій мисці, а потім масажуйте шкіру голови з додаванням суміші. Покрийте голову шапочкою або рушником і тримаєте маску протягом 20 хвилин. Змийте суміш з додаванням шампуню.

Гель з лляного насіння є улюбленим серед власників натуральних волосся, тому що він не містить хімікатів. Суміш відновлює блиск, робить волосся м’яким і шовковистим. Його можна приготувати на основі бальзаму або придбати в аптеці. зміст

Лляна олія для обличчя

Ці три енергетичних компонента жирних кислот у лляному насінні – омега-3, лігнани і антиоксиданти також володіють здатністю приносити користь здоров’ю нашої шкіри.

Ось деякі приклади:

 1. Жирні кислоти залишають шкіру гідратованої, вологою і гладкою, запобігаючи висушування і зменшуючи ступінь вираженості тонких ліній, зморшок і розтяжок.
 2. Антиоксиданти допомагають захистити шкіру від стресів навколишнього середовища.
 3. Відомо, що натуральні олії допомагають впоратися з жирною шкірою і очищають пори.
 4. Жирні кислоти в лляному насінні допомагають тонізувати, затягувати, зміцнювати і звужувати пори шкіри, роблячи її більш пружною і молодий.

Щоб додати додатковий «імпульс» до вашої  антивікової сироватки, ми рекомендуємо поєднувати екстракт лляного насіння. Він відмінно працює з іншими натуральними інгредієнтами цієї формули, щоб повернути здорове сяйво, яке ви, можливо, думали, що втратили. Якщо ви регулярно вживаєте лляне насіння в своєму раціоні, ви можете виявити, що локальне його застосування також поліпшить ваші результати.

Таким чином, робимо висновок, що олія більш корисна для зовнішнього застосування, і найчастіше нею користуються ті жінки, які знають толк в народній медицині.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *