Марокканські солдати проти італійок

Марокканські солдати проти італійок: «брудний епізод» Другої світової

Марокканські солдати проти італійок: «брудний епізод» Другої світової війни (1939-1945). Саме в такому вигляді розглядаються безчинства марокканських військовослужбовців (гумьеров) в період війни.

Далі ми детально обговоримо поведінку цих солдатів на території окупованої Італії і постараємося зрозуміти, з яких причин сталася ця страшна трагедія.

Якщо вам подобається історія, то ця стаття для вас.

Війна з жінками

Створене в 1908 р. з вихідців різних північноафриканських держав підрозділ марокканських гумьеров входило до складу Збройних Сил Франції.

У 1943 р. цих вояків відправили в Італію, де їм належало битися з нацистами. Однак замість того щоб боротися з ворогом вони зайнялися насильством, грабежами і тортурами мирних громадян.

Внаслідок того, що марокканські солдати почали скрізь і всюди ґвалтувати італійок, вони викликали до себе особливу огиду з боку всієї Італії. Їх жорстока і неврівноважена поведінка стало причиною одного з найбільш «брудних епізодів Другої світової війни.

Пізніше злочини марокканських солдатів закріпилися в історії Італії під назвою «guerra al femminile» (війна з жінками) або «мароккинат».

Кого судити

Італійські історики в першу чергу в усьому події звинувачують французьких воєначальників, оскільки ті командували марокканськими солдатами.

Зокрема, найбільшу відповідальність вони поклали на плечі генерала Альфонса Жюєна, який напередодні битви, 14 травня 1944 р. виступив перед воїнами з наступними словами:

Солдати! Коли ви знищите німецьких окупантів, перед вами відкриється земля з багатими будинками, жінками і вином. У разі перемоги над супротивником, я присягаюся вам, що перші 50 годин вам буде дозволено абсолютно все. Вас ніхто не віддасть суду, щоб ви не зробили!

Коли чутки про звірства марокканських солдатів по відношенню до італійок дійшли до Папи Римського Пія 12, той негайно направив скаргу генералу Шарлю де Голлю.

Марокканські солдати під час Другої світової війни

У ній він просив втихомирити і покарати всіх гумьеров, а також ввести у свою країну християнські війська. Проте де Голль відповів Папі, що «італійки, що відрізняються слабкою мораллю, самі провокують мусульман-марокканців».

Цікавий факт, що у ряду французьких офіцерів ґвалтівники також викликали огиду. У зв’язку з цим вони намагалися робити все можливе, щоб покарати винуватців цієї трагедії.

Незабаром було порушено 160 кримінальних справ, у яких фігурувало 360 марокканських солдатів. Однак тільки 15 з них вдалося залучити до смертної кари, в той час як решту суд постановив відправити на примусові роботи.

Версія Пірса

Американський політик і письменник Вільям Пірс, який дотримувався ультраправих поглядів, у 1997 р. опублікував статтю під назвою «Жінки Монте-Кассіно». У ній він висловив свою точку зору відносно того, чому злочину марокканських гумьеров залишилися безкарними.

Згідно його версії, в самому «брудному епізоді» Другої світової війни, перш за все, винні французька влада. Пірс впевнений, що вище керівництво чудово знало про звички свого підрозділу, але, незважаючи на це, все ж відправило його воювати в Італію.

За все скоєне проти італійок і мирних жителів, Нюрнберзького трибуналу заслуговували як французькі офіцери, так і журналісти, навмисно мовчать про звірства марокканських солдатів.

Судити своїх

Як відомо, незабаром після закінчення Другої світової війни розпочався Нюрнберзький процес, на якому судили нацистських злочинців і всіх поплічників Гітлера. Виносячи смертні вироки фашистам, судді не визнали належним притягнути до відповідальності гумьеров з їх командирами.

Цікавий факт, що коли 17 липня 1945 р. сенатор Джеймс Истленд публічно розкритикував в Сенаті США злочини марокканських солдатів в Штутгарті, його просто звинуватили у брехні.

Марокканський солдат

Варто відзначити, що ні Англії, ні США не було вигідно починати розслідування проти марокканських воїнів і керівництва Франції, так як ця країна була їхньою спільницею у Другій світовій війні.

Справа не зрушила з мертвої точки навіть після того, як 1 серпня 1947 р. італійський уряд направив ноту протесту французьким властям. Більш того, деякі французькі головнокомандувачі заявили, що в усьому винна німецька пропаганда, яка хоче зганьбити доблесних марокканських солдатів.

Цікавий факт, що італійські активісти неодноразово виступали за те, щоб отримати від своїх кривдників компенсацію.

Останній раз вони піднімали цю тему в 2011 р., однак міжнародне співтовариство вважало за краще не помічати цей сумний і один «найбрудніших епізодів Другої світової війни.

Марокканські гумьери

Керівник Національної асоціації жертв «guerra al femminile» Еміліано Сиотти заявляє, що марокканські воїни винні в 20 000 тільки зафіксованих випадків насильства.

Однак насправді, цю цифру можна сміливо збільшити втричі. Тим не менше, влада Італії не хочуть розбурхувати минуле, щоб не псувати відносин з країнами ЄС.

Можливо в майбутньому італійці все ж зможуть отримати компенсації за звірства марокканських солдатів, які принесли багато лиха, ганьби і приниження їх державі.

Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах та підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *