Сила думки

Сила думки

Сила думки – це те, про що багато хто говорить, але мало хто реально використовує у своєму житті. Чому ж так відбувається? У чому полягає сила мозку, і що таке свідомість людини?

Свідомість – це стан психічної життя організму, що виражається в суб’єктивному переживанні подій зовнішнього світу і тіла організму, а також у звіті про ці події.

У своїй книзі «Підсвідомість може все» Джон Кехо викладає низку принципів, здатних змінити ваше життя, наповнивши її не просто новими фарбами, а справжнім сенсом і успіхом.

У даній статті ми розглянемо деякі важливі тези цієї чудової книги і продемонструємо дивовижну силу думки. Напевно не тільки любителям психології буде цікавий цей пост, але і всім, хто захоплюється саморозвитком.

Сила мозку

Щоб використовувати силу мозку, зовсім не обов’язково знати закони фізики або розуміти сутність реальності – адже вам не обов’язково знати пристрій автомобіля, щоб водити його.

Точно так само йде справа і з силою мозку – будь може оволодіти основами цієї системи і успішно застосовувати її на практиці в повсякденному житті.

Взаємодія свідомості і матеріального світу вже не представляється сьогодні чимось фантастичним: свідомість – це енергія в її найтоншої і найбільш динамічній формі.

Це допомагає зрозуміти, чому наші фантазії, уявні образи, бажання і страхи впливають на реальні події, і пояснює, як матеріалізується створений мозком образ.

Все засноване на взаємному впливі. Куди б ми не йшли і що б ми ні робили, наші думки творять навколишню дійсність. В цьому і полягає сила думки.

Сила свідомості

Ми живемо одночасно в двох світах, двох реальностях: внутрішньої реальності наших думок, почуттів і поглядів і зовнішньої реальності, де існують люди, місця, речі і події. Не в силах розділити ці Внутрішній і Зовнішній світи, ми дозволяємо мабуть Зовнішнього світу панувати в нашому житті, відводячи Внутрішнього лише роль «дзеркала», що відображає все, що відбувається з нами.

Наш внутрішній світ дуже чутливий, і, лише реагуючи на впливи ззовні, ми не маємо можливості усвідомити, якою силою володіємо.

Важливо розуміти, що людина починає змінювати реальність, в якій існує, саме в той день, годину та хвилину, коли він перестає безперервно на неї реагувати.

Можливо, ми б ставилися з великою увагою до своїм розумовим процесам, якби за кожну думку, в залежності від її характеру, доводилося отримувати або віддавати долар. Враховуючи, що щодня в нашому мозку виникають тисячі думок, ця пропозиція здається досить привабливим.

До речі, саме це з нами відбувається, тільки в ролі доларів виступає енергія, яка діє у величезній обліковій системі. Вона називається Всесвіту, і ні одна думка не залишається без уваги з її боку.

Кожна людина сама творить своє життя, тому періодично необхідно критично дивитися на свій спосіб життя і ті принципи, якими ви керуєтеся.

  1. Ви прагнете до фінансового достатку, але свідомість ваше налаштоване на відсутність грошей і переживання, і ви ніколи цього достатку не доб’єтеся. Можливо, вам потрібно знайти нову роботу, що-небудь цікаве і перспективне, де ви могли б реалізувати свій творчий потенціал і до того ж непогано заробляти. Постійно повторюючи собі, що такої роботи просто не існує, що вам її ніколи не знайти, ви дійсно ніколи її не отримаєте.
  2. Бути може, вам хочеться бути більш товариським, розкутою, впевненою в собі, однак ви постійно думаєте, як ви неловки, не вмієте підтримати компанію, знову і знову нагадуючи собі про власних проблемах і недоліках. В результаті ви навряд чи станете тим, ким хочете.
  3. Ви хочете змінити обставини? Для цього розвивайте в собі необхідний тип свідомості. Успішна людина завжди володіє свідомістю, налаштованих на успіх.

Забезпечена людина виробляє у себе відповідне свідомість, а його думки присвячені достатку, успіху і матеріального благополуччя. Це його спосіб мислення і в цьому виявляється її сила думки.

«Добре йому, – скажете ви. – Збагачуючись, легко думати про успіх; багатому важко розмірковувати про достаток, але в мене-то все йде інакше. Я невдаха; я бідний. Життєві обставини тягнуть мене униз».

Але це в корені невірно! Вам заважають не життєві обставини і не склалася ситуація. Єдине, що вам заважає і не дає досягти успіху, – це ваші думки.

Трохи зусиль і практики – і ви навчитеся керувати своїми думками і виробляти бажаний тип свідомості.

Навколишня дійсність зможе змінитися лише після того, як ви виробите новий тип свідомості, але ніяк не раніше. Нова свідомість повинна йти попереду.

Ви вже вирішили, чого хочете від життя? Здоров’я? Тоді розвивайте свідомість здоров’я. Матеріального благополуччя? Виробляйте свідомість, спрямоване на достаток. Щастя? Розвивайте свідомість щастя.

Все існує у вигляді потенційної можливості. Від вас потрібно лише забезпечити заряд необхідної енергії, і тоді ваша мета стане реальністю.

Приємно усвідомлювати той факт, що незалежно від життєвих обставин в минулому і сьогоденні, незалежно від попередніх невдач, ваше життя зміниться, якщо ви будете підживлювати енергією свою свідомість!
Використовувати силу думки доступно кожному, і кожен з нас має право або прийняти цей факт, або відкинути його, і втратити колосальні можливості.

Цікавий факт, що для розвитку сили думки вам не потрібно мати багато грошей або володіти якимись особливими талантами. Від вас буде потрібно лише рішучість затратити деякий час і докласти необхідних зусиль, щоб розвинути відповідний тип свідомості. Однак багатьом лінь не дозволяє навіть це зробити.

Існує красива метафора, наочно демонструє, як ми можемо розвивати силу думки.

Наш мозок подібний до саду, за яким можна доглядати, а можна і запустити його. Ви – садівник і можете виростити свій сад або залишити його в запустінні. При цьому саме ви будете пожинати плоди свого труда, або власної бездіяльності, адже саме мозок створює навколишнє вас дійсність.

Ви можете погоджуватися або не погоджуватися з цим, ви можете усвідомити це і змусити свій мозок працювати на себе або ж пустити все на самоплив, дозволивши мозку працювати так, що вас будуть постійно переслідувати невдачі.

Але дійсність, у якій ви живете, завжди буде створюватися вашим мозком.

Візуалізація, або уявне представлення

Що робить людину переможцем? Чим відрізняються щасливі люди від невдах? Наведемо кілька прикладів з життя.

Арнольд Шварценеггер

«Все це у мене в голові», – каже Арнольд Шварценеггер. Мультимільйонер, процвітаючий магнат на ринку нерухомості, кінозірка, культурист, п’ять раз удостоївся титулу «Містер Всесвіт», – Арнольд добився всього цього. Але так було далеко не завжди.

«Ще зовсім маленьким хлопчиком я подумки уявляв себе таким, яким мені б хотілося бути. В своїх думках я ніколи не сумнівався, що буду саме таким. Мозок воістину унікальний. Ще до присвоєння мені першого титулу «Містер Всесвіт», я вже уявляв себе перемагають в цьому турнірі. Головний приз був моїм. Я стільки раз подумки вигравав його, що вже не сумнівався, що так воно і буде. Те ж сталося і з моєю кар’єрою в кіно. Я уявляв себе талановитим актором, які заробляють багато грошей. Я буквально відчував успіх і відчував її смак. Я просто знав, що це станеться».

Кріс Полайн

Кріс Полайн була членом всесвітньо відомої західнонімецької команди з фрістайлу, шість разів виграв Європейський Кубок.

«Частиною наших тренувань була робота з психологом, спрямована на зміцнення сили мозку. Після тренування на схилах психолог просив нас подумки пройти кожен схил, кожен трамплін і поворот. Під час цієї уявної тренування ми працювали так само напружено, як і під час цієї. Досконалість у спорті, як і в будь-якій іншій діяльності, прямо залежить від уміння створити чіткий уявний образ своїх дій».

Кріс знає, про що говорить: вона не тільки володарка шести медалей, але і глава процвітаючої консалтингової компанії по бізнесу і спорту, мета якої – роз’яснити людям, як домогтися успіху, використовуючи такі методики.

Брайан Едвардс

Брайан Едвардс, безжурний людина з чудовим почуттям гумору, що займається страхуванням життя. Кожен вечір перед сном він подумки програє сцени візитів, які належить зробити на наступний день.

Він подумки малює розмову з кожним клієнтом і уявляє собі, що всі вони привітні і охоче погоджуються застрахувати своє життя. Брайан уявляє вдалий день, за який йому вдалося укласти безліч договорів страхування.

Він робить це протягом десяти хвилин перед відходом до сну і десять хвилин вранці, після пробудження. В цілому виходить двадцять хвилин кожен день.

За один день Брайан Едвардс продає більше страхових полісів, ніж багато страхові агенти за півроку, і постійно входить в один відсоток кращих представників своєї професії.

Три різні людини з різними цілями і життєвими перспективами, але всі вони використовують однаковий прийом, що допомагає будувати реальність і активно впливати на неї, – прийом візуалізації, або уявного уявлення.

Візуалізація бажань

Візуалізація – це уявне представлення, програвання, бачення себе в ситуації, яка ще не відбулася. Людина уявляє себе робить або має те, до чого прагне. Більше того, в своїй уяві він отримує бажане.

Припустимо, ви хочете розвинути впевненість у собі. Використовуючи уяву, ви уявляєте себе впевненою особистістю.

Подумки ви робите сміливі вчинки і вільно спілкуєтеся з різними людьми. Ви уявляєте ситуації, які зазвичай викликають у вас труднощі, і уявляєте, що вас в них легко, невимушено і домагаєтеся успіху.

Можете навіть уявити, як ваші друзі і колеги кажуть вам компліменти, вітаючи з набутою упевненістю в собі.

Ви відчуваєте гордість і задоволення від того, що стали впевненим у собі людиною, так і від сталися в результаті змін. Ви уявляєте собі, що могло би і буде відбуватися з вами, і живете так, як ніби це відбувається в реальності.

При візуалізації наделяйте себе будь-якими необхідними якостями. Якщо для вашого уявного образу необхідні талант, мужність, рішучість і наполегливість, включіть їх.

Іноді ви будете чітко бачити, що досягаєте бажаної мети, як ніби дивіться кінофільм. В інших випадках перед вами виникне лише найбільш загальна картина ваших цілей. Добре і те, і інше.

Метод візуалізації

Для правильної візуалізації бажань слід дотримуватися двох нескладних, але дуже важливих правил.

  1. Завжди демонструйте свої цілі так, ніби все це відбувається з вами прямо зараз. В своїй свідомості зробіть це реальністю. Створюйте детальні образи. Увійдіть в роль і подумки грайте її.
  2. Подумки уявляйте свою мету не менше одного разу в день, не пропускаючи жодного дня.

Важливо розуміти, що будь-яка думка, що виникла у вашому мозку і яка зміцнилася там, матиме вплив на ваше життя.

Творча візуалізація має величезну силу, але в ній немає нічого надприродного. Вона заснована на роботі ваших внутрішніх механізмів і енергії, а також уміння творчо скеровувати свої внутрішні ресурси.

При правильній організації уява є однією з найбільш динамічних можливостей людини. Почніть правильно використовувати цей дар прямо зараз. Не турбуйтеся і не думайте про специфічні сторони цього явища, просто довіртеся процесу. Попит слід за пропозицією, тому ви отримаєте потрібний результат у потрібний час.

Обставини складуться так, що ви зможете реалізувати свої цілі, – можете на це розраховувати.

Ваші думки набагато сильніше, ніж ви припускаєте, а кожний уявний образ є реальною силою, здатною вплинути на ваше життя.

Твердження, що людина володіє такими можливостями, не вигадка фантастів. Вони дійсно існують у нас як практичний механізм, який ми можемо використовувати за своїм бажанням.

Ну що ж, друзі, тепер ви знаєте, наскільки важливу роль у нашому житті відіграє сила думки. Саме тому так важливо розуміти це, і використовувати її свідомо.

Звичайно, свідомість і підсвідомість людини – це далеко не повністю вивчена сфера. Однак наука постійно досліджує дану область, отримуючи нові підтвердження дивної і таємничої силі мозку.

Якщо вам сподобалася стаття про силу думки – поділіться нею з друзями. Якщо вам взагалі подобається психологія і все, пов’язане з розвитком особистості – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *