цікаві факти про Шекспіра

Цікаві факти про Шекспіра

Цікаві факти про Шекспіра будуть стосуватися як біографії великого драматурга, так і його внеску в розвиток світової літератури. Сьогодні у всіх театрах світу ставляться спектаклі і знімаються фільми за мотивами його творів.

Саме його перу належать легендарні трагедії «Ромео і Джульєтта» та «Гамлет». Але про все по порядку. Отже, перед вами найцікавіші факти про Шекспіра.

20 цікавих фактів про Шекспіра

 1. Вільям Шекспір є найбільш успішним драматургом в історії. Його п’єси ставляться частіше, ніж твори інших письменників.
 2. До наших днів дійшли 154 сонета, 38 п’єс, 4 поеми і 3 епітафії, що належать перу Шекспіра.
 3. Вважається, що творчість британського драматурга стало базою для сучасної англійської мови.
 4. Про життя Шекспіра мало що відомо. Внаслідок цього існує версія, ніби його твори належать зовсім не йому, а іншому авторові, або навіть цілої групи людей.
 5. Цікавий факт, що до наших днів не збереглося жодного прижиттєвого портрета Шекспіра. Досі точно невідомо, як насправді виглядав драматург.
 6. Вільям Шекспір одружився у 18-річному віці на 26-річної Енн Хатауей. У цьому шлюбі у них народилося троє дітей.
 7. Цікаво, що хоча Шекспір отримав визнання ще за життя, справжня популярність прийшла до нього лише через кілька століть після смерті.
 8. Чи знаєте ви, що Шекспір був не тільки драматургом, але і театральним актором?
 9. У Шекспіра було шестеро братів і сестер.
 10. Батько письменника платив великі штрафи за відмову від відвідування богослужінь Англіканської церкви. Історики припускають, що він міг бути таємним католиком.
 11. Існує думка, ніби Вільям Шекспір переїхав з рідного Стратфорда в Лондон, так як боявся бути викритим у браконьєрстві на території місцевого сквайра.
 12. Цікавий факт, що коли на сцені ставилося «Гамлет», Шекспір грав тінь вбитого батька принца.
 13. Багато роботи Зігмунда Фрейда про сутність людини ґрунтуються на шекспірівських героїв, приміром, на психології Гамлета.
 14. З часом Шекспір став настільки багатий, що зміг дозволити собі придбати садибу Нью-Плейс, яка була другою за розміром у Стратфорді.
 15. Крім цього, Шекспір разом з іншими акторами побудував у Лондоні знаменитий театр «Глобус», а також купив театр «Блекфрайерс».
 16. Згідно з підрахунками фахівців, близько 20 000 музичних творів, так чи інакше, пов’язані з творчістю Шекспіра.
 17. Коли Вільям Шекспір жив у столиці Британії, він знімав житло в одного француза, який виробляв перуки.
 18. Цікавий факт, що жоден з 4-х онуків драматурга не залишив після себе нащадків.
 19. Лев Толстой дуже негативно ставився до творчості Вільяма Шекспіра. З цієї причини він написав чимало нарисів, критикували твори великого драматурга.
 20. Тільки після видання «Ромео і Джульєтти» в трагедіях почали приділяти увагу романтику і любові.

Це була найцікавіша інформація про Шекспіра. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ви взагалі любите цікаві факти з життя великих людей – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *