цікаві факти про тихий океан

Цікаві факти про Тихий океан

Цікаві факти про Тихий океан розкажуть вам про багатьох особливості та загадки цього гігантського водоймища. Примітно, що в буквальному сенсі слова «тихим» цей океан назвати важко, оскільки над його водами спостерігається набагато більше ураганів і штормів, ніж де-небудь.

20 цікавих фактів про Тихий океан

 1. Тихий океан є найбільшим і найглибшою водоймою на нашій планеті. За площею він перевершує всю сушу більш ніж на 29 млн. км2.
 2. Обсяг Тихого океану дорівнює 710,36 млн. км2, а його площа, включаючи моря, – 178,68 млн. км2.
 3. Через цей океан проходить лінія зміни дати. Тобто саме тут бере свій початок новий день.
 4. Середня глибина Тихого океану – 3984 м.
 5. Цікавий факт, що першим, кому вдалося перетнути Тихий океан, був Фернан Магеллан. Для цього йому знадобилося 4 місяці.
 6. Чи знаєте ви, що саме Магеллан вирішив назвати океан Тихим? А все тому, що за час подорожі йому супроводжувала гарна і ясна погода.
 7. До приходу більшовиків на російських картах цей океан позначався, як Тихе море або Східний океан.
 8. У Тихому океані міститься більше 50% всієї біомаси океану.
 9. Саме в цьому водоймищі знаходиться найглибша точка у світі – «Безодня Челленджера». Глибина цієї ділянки в Маріанській западині досягає 10 994 метра.
 10. В межах акваторії Тихого океану розташовується більше 25 000 островів, поява яких в більшості випадків викликано виверженнями вулканів.
 11. Цікавий факт, що на дні океану знаходяться близько 10 000 підводних гір. В основному це згаслі вулкани.
 12. У Тихому океані живуть найдавніші риби, які живуть тільки в ньому і ніде більше.
 13. Цікаво, що тут можна зустріти водорості, довжина яких досягає 200 м.
 14. У Тихому океані живуть 95% всіх видів лососевих риб.
 15. Чи знаєте ви, що голотурії, які проживають на дні океану, харчуються мікроелементами з ґрунту? Ці створення пропускають через себе величезну кількість ґрунту, оскільки іншої їжі там просто немає.
 16. У північній частині океану мешкають гігантські тридакны – найбільші двостулкові молюски на планеті. Їх вага складає близько 400 кг при довжині 2 м.
 17. На початку минулого століття по дну Тихого океану був прокладений перший в історії телеграфний кабель, довжиною майже в 13 000 км.
 18. Цікавий факт, що в Тихому океані найпотужніші припливи на Землі. Перепад рівня води тут може досягати 9 м.
 19. Оскільки людина найбільше забруднює природу, на поверхні океану зустрічаються цілі сміттєві острови, площа яких може перевищувати 1 млн. км2.
 20. Найбільшим тихоокеанським островом є Нова Гвінея.

Це була найцікавіша інформація про Тихий океан. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про природу – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *