цікаві факти про Нідерланди

Цікаві факти про Нідерланди

Цікаві факти про Нідерланди допоможуть вам дізнатися про менталітеті, культурі і традиціях цієї маленької держави. Далеко не всім відомо, що Нідерланди і Голландія — це не одне і те ж. Голландія є всього лише одним з регіонів держави.

14 цікавих фактів про Нідерландах

 1. Чи знаєте ви, що в Нідерландах практично круглий рік йдуть дощі? При цьому жителі країни вважають за краще замість парасольок використовувати плащі або «дощовики». Справа в тому, що багато голландці їздять на велосипедах, тому пересуватися в плащах їм набагато зручніше і безпечніше.
 2. Станом на сьогодні в Нідерландах велосипедів більше, ніж жителів цієї держави (18 млн. проти 17 млн.).
 3. Цікавий факт, що в країні загальна протяжність велодоріжок перевищує 15 000 км!
 4. У Нідерландах народилися такі відомі художники, як Ван Гог і Рембрандт.
 5. Цікаво, що, незважаючи на те, що тут легалізована марихуана, рівень її споживання громадянами один з найнижчих в Європі.
 6. Також в Голландії один з найнижчих показників смертності, пов’язаний з вживанням наркотичних засобів. На 1 млн. осіб припадає лише 8 смертей, в той час як, наприклад, у Великобританії від наркотиків помирає близько 50 чоловік на один мільйон.
 7. Цікавий факт, що найвищі люди проживають у Нідерландах. Середній зріст чоловіків становить 181-184 см, а жінок – 167-170 див.
 8. Чи відомо вам, що з 2000 р. у Нідерландах узаконена проституція, а з 2001 року – одностатеві шлюби? Тільки час покаже, до чого призведуть такі ліберальні закони.
 9. Тюльпани були завезені в Голландії в 17 столітті з Османської імперії. З того часу ці квіти придбали неймовірну популярність. Сьогодні Нідерланди є найбільшим експортером тюльпанів на планеті. Цікавий факт, що близько 75% квіткових цибулин у світі мають «нідерландські коріння».
 10. Мало хто знає, що голландці вважають своїм улюбленим спиртним напоєм – горілку. Як правило, їм подобається вживати ялівцеву горілку «Еневер».
 11. Назва «Нідерланди» означає «низькі землі». Це і не дивно, оскільки близько 25% території держави розташовується нижче рівня моря.
 12. Відомі всьому світу голландські вітряки раніше використовувалися для закачування води. Завдяки цьому вдавалося регулювати рівень води, захищаючи поля і поселення від повеней.
 13. Цікавий факт, що в Нідерландах дуже рідко зустрічаються фіранки на вікнах. Ця традиція бере свій початок від протестантської гілки християнства. Таким чином, голландці хотіли показати, що їм нічого приховувати, оскільки їх життя відповідає біблійним нормам і принципам.
 14. У нідерландських лазнях, як жінки, так і чоловіки миються разом.

Це була найцікавіша інформація про Нідерландах. Якщо вам сподобалася ця стаття – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо вам взагалі подобаються цікаві факти про міста і країни – підписуйтесь на сайт.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *