Морква і брокколі – ефективна профілактика онкології

Морква і брокколі – це не тільки відмінним джерело вітаміну А, але і надійна профілактика раку легенів. До такого висновку прийшли вчені Університету Брауна зі Сполучених Штатів Америки. У ході клінічних досліджень було встановлено, що серед людей, які регулярно вживають ці овочі, онкологічне захворювання шкіри зустрічається приблизно на 17% рідше, ніж серед тих, хто рідко включає їх в раціон.

Результати досліджень

Морква – це природний «рекордсмен» за вмістом вітаміну А (ретинолу). Науково встановлено, що ця речовина бере безпосередню участь у процесах природної регенерації шкіри. Експерти проводили дослідження щодо впливу ретинолу на розвиток онкологічних захворювань.

Для цього протягом 26 років вивчалися особливості життя людей, які регулярно вживали морква, броколі, є природним джерелом вітаміну А. Як показали результати експериментів, у цієї групи людей ризик розвитку раку шкіри був приблизно на 17-18% нижче.

Професор Дікінс з Університету Брауна встановив, що брокколі – це єдине природне джерело сульфорафана, що володіє хіміопрофілактичними якостями. Саме тому цей сорт капусти рекомендується вживати для зниження ризику розвитку раку шкіри.

При цьому, вживання продуктів, додатково збагачених ретинолом і використання косметичних засобів з вітаміном А таких результатів не має.

Морква проти раку шкіри

Морква – це овоч, який є безцінним джерелом каротиноїдів, що володіють потужними антиоксидантними, протизапальними і регенеруючі властивості. Саме тому морква вважається ефективною профілактикою ракових пухлин.

  1. Встановлено, що курці, що вживають морква частіше 2-3 разів у тиждень хворіють на рак легенів приблизно в 3 рази рідше, ніж люди, які рідко їдять цей овоч.
  2. Активні речовини, що містяться в моркві, запобігають розвиток онкології товстої кишки.
  3. Морквяний фреш активно знищує лейкозні клітини і запобігає розвитку лейкозу.
  4. Регулярне вживання сирої моркви допомагає знизити ризик раку шлунка, підшлункової залози та молочних залоз.
  5. При раку шкіри дуже корисно їсти терту моркву з додаванням оливкової олії і прикладати морквяні компреси до уражених ділянок шкіри. Це допоможе зупинити подальший розвиток захворювання і попередити його рецидиви.

Дослідження американських медиків показали, що дієта, багата на бета-каротин, дуже корисний для чоловічого організму і є відмінною профілактикою онкології передміхурової залози.

Брокколі проти раку шкіри

До складу брокколі входять особливі речовини глюкозинолати, які відрізняються протираковими властивостями. До найбільш потужним відносяться сульфорафан і індол-3-карбінол – саме ці глюкозинолати надають брокколі характерний смак і насичений зелений відтінок. Ці речовини містяться тільки в хрестоцвітних культурах.

Властивості глюкозинолатів:

  • запобігають трансформацію здорових клітин в ракові;
  • зупиняють поява нових кровоносних судин, необхідних для швидкого прогресування онкологічного захворювання;
  • підвищують рівень імунітету і стимулюють природні антитіла організму для боротьби з раковими клітинами;
  • нормалізують рівень естрогену в крові, попереджаючи розвиток гормонозалежних форм раку.

Вважається, що завдяки своїм унікальним властивостям регулярне вживання брокколі не тільки запобігає розвиток онкологічного захворювання, але й здатні продовжити життя людини, хворої на рак, а також попередити рецидив хвороби після курсу лікування.

Дослідження, проведені в Китаї підтвердили, що вживання брокколі та інших хрестоцвітих після діагностування раку молочної залози значно знижують вірогідність летального результату (на 63%) та запобігають рецидиви захворювання після лікування (на 36%).

Вчені встановили, що для отримання протиракового ефекту страви з брокколі необхідно вживати як мінімум тричі на тиждень. Не менш корисним цей овоч є і для чоловіків. Він зменшує ризик виникнення раку простати.

Брокколі допоможе боротися з раком тільки за умови правильного приготування овоча. Капусту з роду хрестоцвітих не можна довго кип’ятити, так як в таких випадках кількість глюкозинолатів в продукті значно зменшується. Оптимальним варіантом стане вживання сирого овоча або приготованого на пару.

Морква і брокколі – це не тільки смачні, але й надзвичайно корисні овочі. Вони містять глюкозинолати та інші активні речовини, які запобігають розвитку ракових захворювань, ефективно борються з раковими клітинами і значно знижують ризик рецидиву після курсу лікування.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *