Чи можна тримати уразу під час місячних в місяць Рамадан

Ураза являє собою пост, який виконується мусульманами і здійснюється в будь-який день, за винятком свят. Зважаючи на особливості жіночого організму, представниці прекрасної статі цікавляться, чи можна тримати уразу під час місячних.

Дозволено постити при місячних

Головна особливість поста – голодування, якого дотримуються з раннього ранку і до пізнього вечора. Тобто не обмежується складу їжі, а час її вживання. Тривалість урази становить місяць.

Далеко не кожен може витримати таке випробування з фізичної точки зору. Особливість жіночого організму – необхідність у додатковому надходженні поживних речовин під час місячних.

Крововтрати супроводжуються виведенням заліза і інших корисних сполук у великій кількості. Їх дефіцит може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям.

З цієї причини, говорячи про те, чи можна тримати уразу під час місячних, можна почути негативну відповідь. Навіть у людини, яка абсолютно здоровий, можуть виникати відчуття слабкості, запаморочення. Критичні дні можуть ще більше загострити подібні прояви.

Іноді навіть повноцінне харчування сприяє неприємним станам. Ось чому постити під час місячних не рекомендується. Іслам підносить себе як релігії полегшення, а тому прагне позбавити жінку від усіх цих труднощів.

Вчені одностайні в тому, що жінкам під час менструації і в перші дні після пологів необхідно припинити піст і продовжити його дотримання пізніше, коли закінчиться Рамадан.

У мусульманстві пост під час місячних розцінюється як умисна шкода здоров’ю з тяжкими наслідками. Тільки заподіює їх чоловік сам собі, а не комусь іншому. Вкрай важливо дотримуватися посту не на шкоду своєму здоров’ю.

Чим зайнятися дівчині, жінці в цей період

Якщо під час посту настали місячні, утримання від їжі і пиття небажано. Але це не означає, що слід забувати про духовні справи.

У цей період можна читати ісламську літературу, згадувати Аллаха, звертатися до нього з молитвами про прощення. Можна роздавати милостиню і здійснювати будь-які інші справи, які очищають серце і душу віруючої жінки.

Також можна слухати записи Корану, дивитися передачі, будь-які відеоролики на релігійні теми. Рамадан вчить терпінню і стриманості. Крім того, це період, коли необхідно проявляти турботу про ближнього, бути з оточуючими щедрою.

Правила ісламу такі, що ураза повинна бути перервана під час місячних, незалежно від віку та сімейного стану жінки. Молитви теж знаходяться під суворою забороною, тому що представниця слабкої статі вважається ритуально нечистою в цей період.

Якщо молитви заповнювати не потрібно, пропущені дні Рамадана по завершенні необхідно обов’язково заповнити. Це можна зробити підряд або розбивши на певні періоди, на розсуд самої мусульманки.

Додаткові питання

Ситуації можуть бути різні, і мусульманок хвилює не тільки, можна тримати уразу під час місячних, але виникають і інші питання. Наприклад, якщо у віруючої почалася менструація за лічені хвилини до вечірнього азану, буде їй зарахований цей день посту?

Знавці ісламу відзначають, що якщо місячні з’явилися у мусульманки після заходу сонця, то день буде зарахований. Те ж можна сказати і про ситуації, коли місячні почалися безпосередньо після розговіння, але до початку нічної молитви.

Інше питання, чи можна тримати уразу під час настання місячних, якщо виділення закінчилися відразу після ранкової молитви. Чи можна зарахувати цей день Рамадану? Мусульманка може дотримуватися посту в цей день, але він зарахований не буде.

Слід жінці заповнити додатково день, якщо менструації закінчилися перед ранковою молитвою? Мусульманка може повернутися до дотримання посту, і цей день буде зарахований.

Сьогодні існують особливі таблетки, затримують поява місячних. Чи можна їх приймати, щоб не переривати пост в Рамадан? Прихильники ісламу вважають це можливим, але не заохочують.

Проблема в тому, що у таких таблеток можуть бути побічні дії, які здатні призвести до неможливості вчасно здійснити намаз. Існують приписи, згідно з якими пост належить дотримуватися у тих випадках, коли цього фактично нічого не заважає.

Підводячи підсумки

  1. При настанні місячних дотримання посту в місяць Рамадан слід припинити.
  2. Гормональні таблетки, що стримують настання місячних, гіпотетично припустимо вживати, але небажано із-за побічних дій.
  3. Якщо мусульманка весь день дотримувалася посту, але після заходу сонця у неї настали місячні, цей день буде зарахований.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *