Народні прикмети на 5 жовтня

Народна назва:

Фока, день Іони, листодер.

Звичаї

У цей день забороняється не тільки є або ловити рибу, але і купувати її і навіть торгувати нею. Вважається, що такими діями ви можете накликати на себе біду, прогнівивши пророка Йону.

5 жовтня зазвичай піднімаються сильні вітри, які з давніх часів асоціювалися з нечистю, грішниками, диханням сатани, що несе з собою смерть, псування і всілякі захворювання. Щоб вітер не піднявся, існує ряд обмежень: не можна стукати палицями по землі, руйнувати мурашники в лісі, зате викликати його можна, голосно свистнув в ту сторону, з якої він повинен подути або заспівавши пісню.

Прикмети

  1. З берези досі не облетіла пожовкла листя, значить, сніг випаде дуже пізно, а якщо вчасно, то ближче до кінця січня настане довга відлига.
  2. Там, звідки дме вітер, з’єднання явилися хмари, але при цьому вони не пливуть по небу, а залишаються нерухомими – скоро встановиться безвітряна погода.
  3. На черемухе і клені не залишилося ні одного листа – через кілька днів почнеться справжня зима.

У цей день іменини святкують:

Олександр, Іона, Ісаакій, Кузьма, Макар, Микола, Петро, Федір, Феофан, Фока.

Тлумачення снів 5 жовтня

  • Сновидіння, в якому ви побачили козлов, свідчить про те, що в реальності ви занадто вперті, тому навколишні ставляться до вас з великою часткою іронії.
  • Пригрезились барани – знайте, що ваші дії неправильні і потребують негайної коригування.
  • Якщо уві сні фігурували свині чорного кольору, то найближчим часом вас жорстоко обдурять або не повернути обіцяний борг; білого або рожевого – вам пощастить отримати довгоочікувану прибуток.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *