Нові ідеї 2020 для дачі своїми руками з непотрібних речей

Непотрібні, застарілі речі в будь-якому стані обов’язково викидати на смітник. Нижче представлені ідеї виготовлення аксесуарів, пристосувань та меблів для дачі своїми руками. Усі ландшафтні ідеї супроводжуються покроковими та майстер-класами.

Як з’являються ідеї

Для людей творчих, винахідливих, які звикли щось майструвати своїми руками і вимушених за віком або роду занять проводити літній час на дачі або в заміському особняку, є всі умови для втілення незвичних ідей: вільний час і наявність в будинку непотрібних речей.

Коли все це збирається воєдино, з’являються прекрасні творіння своїми руками з непотрібних речей:

 • численні вироби з старої валізи, ще цілком пристойного стану, але вийшовшої з моди, і тому непридатної для подорожей;
 • вироби з старої ванни або цинкового корита, проржавілої емальованої миски;
 • нове життя кухонного начиння, еке з якихось причин перестало бути затребуваним;
 • зламані меблі, велосипед або автомобіль, перетворені в квіткову клумбу,
 • вражаючі вироби з старої двері;
 • самі незвичайні по виду виробу з бочок, шин, старої взуття, пластикових пляшок та парасольок.

Дача – звичне місце для вивезення з тісної міської квартири непотрібних речей, які шкода викинути.

З часом на ділянці, в сараї будиночку утворюється склад. Але якщо розглядати речі не як непотріб, а як підручні матеріали для креативних ідей, для виготовлення виробів своїми руками, можна значно прикрасити ландшафт, уникнувши при цьому витрат на придбання нових матеріалів – декоративних або будівельних.

Садові меблі

Придбання стильних варіантів – плетеної, дерев’яної і навіть пластикової – недешеве задоволення, яке не по кишені пенсіонерам і великим сім’ям із середнім достатком. Народні умільці пропонують бюджетні ідеї садових меблів для дачі, яку можна розмісти в альтанці, куточку для відпочинку, біля імпровізованого ставка і навіть всередині приміщення.

Фотографії крісел, диванів, тумбочок, вішалок, столиків, зроблених своїми руками з непотрібних речей, просто вражає уяву.

Люди роблять їх з різних непотрібних предметів, отримуючи міцні, максимально функціональні і красиві речі без найменших витрат (якщо не вважати вільного часу, використаного на роботу своїми руками).

Найбільш вдалі ідеї для створення садових меблів на дачі – це:

 • диван з пластикових пляшок в комплекті з пуфом;
 • диван із запчастин від зламаного автомобіля;
 • крісла зі старих автомобільних шин;
 • столик або тумбочка з старого валізи;
 • стильний диван із старої ванни.

Наведені фото з приватних колекцій викликають заздрість, бажання зробити такий ж красивий виріб. З непотрібних речей можна зробити чудові, унікальні і необхідні предмети меблювання для дачі, використовуючи свої або чужі ідеї, докладні майстер-класи, відеоролики з інструкціями або навіть просто фото, розміщені ентузіастами у віртуальному просторі.

Сучасні дизайнери впевнені, що створити стильні предмети меблів можна із звичайних радянських гарнітурів, давно замінені на нові меблеві стінки, дивани і столики зі скляними стільницями. Багато дачники відвозять таку меблі на дрова або залишаю біля сміттєвих контейнерів. А між тим її можна трансформувати.

Майстер-клас з перетворення старих меблів на нові предмети

Оригінальна ідея для дачі – перетворення старого барного візка в нову пересувну поличку своїми руками.

Це прекрасна річ, яка стане в нагоді для відпочинку на дачній ділянці. По садових доріжках її можна легко доставити до альтанки для барбекю, до гойдалоки-лавки, завезти в будинок, якщо на вулиці негода.

Процес виготовлення:

 1. До стійок шуруповертом прикручуються пластикові панелі або тонка фанера. Місця стиків зашкурюються або шліфуються абразивом.
 2. На задній стінці можна розмістити пластикові гачки для чашок і келихів.
 3. Для особливої краси на ній іноді прикручують дзеркало.
 4. Верхній ярус збирають окремо і приєднують до стійкої полиці вже після складання.
 5. Після закінчення робіт дерев’яні частини можна покрити оліфою або вологостійким просоченням.
 6. Виріб у готовому вигляді просто фарбують акриловій чи масляною фарбою. Якщо результат незадовільний, проходять ще одним шаром.

Фото готового пересувного столика наочно демонструє, що з непотрібної у всіх відносинах речі, тому що вона навіть на дрова не годиться, може вийти чудова багатоярусна полка на коліщатках.

Ампір-модерн зі старих стільців

Відмінна ідея для дачі – стильна козетка з двох зламаних предметів меблів, у яких з ладу вийшло тільки м’яке сидіння. Банальний рада – замінити оббивку – не працює, якщо їх на ділянці і без того достатня кількість.

Садовий диванчик, естетичний і красивий, можна спорудити з двох фігурних спинок і підручних матеріалів своїми руками.

Процес виготовлення:

 • Відпиляйте зламане сидіння разом з другою парою ніжок. З дощок збити короб, який пригвинтити до спинки з ніжками саморізами.
 • Для більшої міцності розмістити між ними грати, збиті з старих непридатних сходів і їх сходинок (або з відходів, що залишилися після будівництва дачі).
 • Видалити абразивом залишки старого лаку і покрити фарбою (якщо буде необхідність, то накласти два-три шари).
 • М’яке сидіння можна викроїти з старого матраца, потім зашитого в міцний чохол.
 • Якщо короб між спинками трохи більше метра (для двох осіб), аналогічно можна використовувати матрацик з дитячого ліжечка.

За таким же принципом можна зробити садовий диванчик навіть в еклектичному стилі, якщо стільці тільки різномасті.

Для перил з боків береться два однакових, а для спинки – два з іншого покійного гарнітура. Послідовність і характер робіт залишаються колишніми, різниця тільки в кількості саморізів, які доведеться угвинчувати.

Зі старих непотрібних речей можна спорудити і інші цінні предмети для дачі.

Меблі та ландшафтний дизайн стільців

З старого стільця без сидіння можна зробити підставку для міні-бару. Тут навіть особливих зусиль не потрібно – достатньо просто ошкурити його і покрити лаком. Залишиться придумати, яку ємність можна використати для цієї мети.

Це може бути навіть протікаючий пластиковий таз яскравого кольору або велика каструля. Якщо вони меншого діаметру, ніж підставка для сидіння, доведеться потурбуватися додатковим пристосуванням для підтримки.

Обрізавши ніжки і перевернувши спинку догори ногами, отримуємо стильну вішалку для рушників із зручною підставкою зверху. Її можна пофарбувати або розписати химерними візерунками, забезпечити гачками або затискачами, придумати міцні пристосування для кріплення до стінки або розмістити на вулиці біля водопровідного крана.

Не перевертаючи, можна просто прибити поличку на залишені шматки зламаного сидіння. Вона стане в нагоді в якості декоративного елемента – на кухні як додаткова функціональна, на стіні будинку як красива підвіска для розміщення кашпо з ампельними рослинами.

Майстер-клас з виготовлення дивана з пластикових пляшок

Для виготовлення такого дивана потрібні тільки пластикові пляшки і скотч.

Так як диван повинен витримувати велике навантаження, то використовувати пляшку в тому вигляді, як вона є, не можна. Тому з пляшок роблять спеціальні обойми. Для цього відрізають верхню частину на 1/3.

Процес виготовлення:

 1. Розрізаємо верхню частину уздовж, перевертаємо і вставляємо в нижню частину.
 2. Після цього вставляємо туди ще одну пляшку.
 3. На неї натягуємо нижню частину ще однієї пляшки. У результаті виходить щільний брусок.
 4. Бруски по 4 штуки перемотувати скотчем, не жаліючи його. Нарощувати такі пляшкові обойми можна до будь-яких розмірів.
 5. Після одержання потрібного розміру сидіння всі такі бруски перемотувати скотчем.
 6. Після виготовлення такого блоку залишається одна невикористана деталь – верхня частина пляшки. Саме з неї можна виготовити спинку і підлокітники. На кожну спинку з’єднують за 4 такі частини, а на підлокітник – по дві.

Для з’єднання цих частин одну з них розрізають уздовж і в неї вставляють другу. За аналогією з попередніми частинами їх з’єднують за допомогою скотча.

Ідеї для ландшафтного дизайну

Всупереч переконанню, що прикрашати свої земельні володіння мають тільки власники значних територій, господарі стандартних 6 соток теж облагороджують свою ділянку, проявляючи при цьому море фантазії, винахідливість та креативність.

Можна втілити такі цікаві ідеї:

 • маленький ставок з старої ванни, навколо якого – мініатюрний квітковий садок рослин, розміщених у відрах, ящиках комода, старої взуття та обрізаних пляшках з пластику різного калібру;
 • імпровізована альтанка, зроблена зонуванням зі старих дверей і диванчика з тих же пластикових пляшок;
 • садові скульптури з шин, живців від старих лопат, непотрібної одягу або парасольок;
 • етажерки або розкладні сходи, які вже страшно використовувати за прямим призначенням, але цілком можна застосовувати, як багатоярусні підставки для декоративних рослин;
 • гамак зі старих джинсів.

В якості квіткових горщиків можна використовувати банки з-під фарби. Патьоки зовні на стінках видаляти не потрібно – вони тільки додадуть мальовничості клумбі, галереї на стіні будинку або старої етажерці.

Чудово виглядають декоративні вироби зі старих інструментів, автомобільних шин і пластикових пляшок. Цінно і несподіване використання предметів – зламана тенісна ракетка як рама для круглого дзеркала, стара кухонні терка з біжутерією, люстра з друшляка, бус, ложок і виделок.

У роботах з благоустрою дачі, надання їй декоративності, мальовничості і креативності, можна використовувати предмети, які нічого не коштують, але умілими руками перетворюються на справжні витвори мистецтва.

Підводячи підсумки

Дачна ділянка – прекрасне місце для використання предметів, які шкода відправляти на смітник:

 1. Широке застосування тут можна знайти автомобільним покришкам і пластикових пляшках.
 2. Найкрасивіші варіанти клумб, кашпо і квіткових горщиків виходять з предметів, на які можна не витрачати додаткові кошти.
 3. Зі старих меблів виходять нові і стильні речі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *