Новини про коронавірус в Росії 2020 року

Топ-подія вітчизняних ЗМІ — коронавірус в Росії в 2020 році. Розглянемо останні новини і дізнаємося, чи є хворі серед східних сусідів.

Що таке коронавірус

Коронавірус (тип 2019-nCoV) — гостре респіраторне захворювання, що характеризується запаленням верхніх дихальних шляхів.

Симптоми захворювання:

 • відчуття стиснення у грудній клітці;
 • задишка;
 • кашель сухий (можливо, з невеликою кількістю харкотиння);
 • підвищена температура тіла;
 • можлива втрата свідомості.

Сімейство коронавірусів складається з 39 видів, які вражають не тільки людини, але і птахів, кішок, собак, ВРХ, свиней. Виділено він у 1965 році. Може вражати шлунково-кишковий тракт, нервову і дихальну системи. Атипова пневмонія, зафіксована в Китаї в 2003 році, також була коронавірусом.

Як захиститися

Цей коронавірус не зареєстрований в Росії до 2020 року, але останні новини повідомляють, що у Воронежі 2 людини надійшли в спеціальних боксах з підозрою на вірус. Це чоловік і жінка, які відпочивали в КНР.

Інкубаційний період прояви вірусу становить від 2 до 12 діб. Лікарі-інфекціоністи радять дотримуватися наступних заходів безпеки:

 • не панікувати;
 • пити багато рідини і гуляти на свіжому повітрі;
 • якщо захворіли, треба сидіти вдома;
 • частіше мити руки з милом, обробляти дезінфектантом;
 • уникати тісного контакту з тими, у кого відзначається лихоманка та кашель;
 • під час чхання й кашлю треба прикривати ніс серветкою, після її викидати;
 • важливо обмежити вживання сирого м’яса і молока.

Якщо з’явилися перші симптоми ГРВІ, рекомендується не відкладати похід до лікаря.

Альтернативна версія

Китайський щоденник «Женьмінь жибао» від 8 січня 2018 року повідомив, що в місті Ухань відкрилася державна лабораторія біологічної безпеки. Це перша офіційна лабораторія, яку ввели в експлуатацію. Рівень її безпеки Р4.

Основні функції такого закладу: профілактика і контроль раптово спалахнули захворювань на науково-дослідної бази, а також збір потужних патогенів. Така лабораторія – важливий регіональний центр платформи біобезпеки.

Справа в тому, що вірусами такого типу хворіють тварини (змії, кажани), а значить, людина не може. Як говорять учені, вірус повинен змінитися певним чином, щоб жити в новому середовищі.

Коли вірус переходить від тварини до людини, в останнього немає ніякої імунного захисту від такого захворювання, організм стає вразливим. При передачі коронавіруса таким способом має пройти час, щоб він мутував.

Тоді передача від людини до людини проходить досить швидко, а при високій щільності населення темпи захворюваності збільшуються в кілька разів. Це зараз ми можемо спостерігати в Китаї.

Останні новини

У Росії в 2020 році китайський коронавірус ще не поширився. Але останні новини такі:

 1. Зафіксовані випадки захворювання людей в США (Арізона, Каліфорнія, Вашингтон), Франція (Париж, Бордо), Таїланд, Японія, Тайвань, Гонконг, Австралія, Канада.
 2. Під охорону взято пункти пропуску на кордоні Китаю і Росії (Єврейський автономний округ, Хабаровський край).
 3. За останню добу захворіли у Китаї вважають 4,5 тисячі осіб, померлими – більше ста осіб.
 4. Російські туроператори не обробляють заявки нових туристичних груп з Китаю. А Роструд просить керівників не відправляти працівників у Китай.
 5. На даний момент поки не відомо, чи є хворі в Росії. Але двох осіб з Воронежа, які нещодавно повернулися з Китаю, госпіталізували з ознаками коронавіруса. Лікарі очікують аналізів, щоб підтвердити або спростувати цю інформацію.
 6. Лікарі-інфекціоністи та працівники Моз повідомляють, що коронавірус може з’явитися в Росії в середині лютого-березня 2020 року, ось такі останні новини.
 7. В Ухані вилікували від коронавіруса першого пацієнта – місцеву жительку, їй 56 років. Звернулася за допомогою 10 січня з ознаками втоми. Останні шість днів лікарі спостерігали за температурою тіла жінки і поліпшенням респіраторних симптомів. Зараз вона виписана з лікарні.

Сподіваємося, що вчені зможуть зупинити розповсюдження такого небезпечного захворювання допомогою створення вакцини. А Моз буде контролювати і повідомляти своїм громадянам, чи є хворі в Росії.

Підводячи підсумки

 1. Коронавірус – не відомий людині штам вірусу, схожий на ГРВІ. Можливо, виведений людиною.
 2. Є хворі в Росії, поки не відомо, але є підозра на наявність цього вірусу у 2=х осіб, які прилетіли до Воронежа з Китаю. Проводиться профілактика.
 3. Лікарі радять не панікувати, пити побільше рідини, дихати свіжим повітрям і відкласти на деякий час поїздки в країни, де спостерігається спалах коронавіруса.
 4. При перших симптомах захворювання, схожих на ГРВІ, слід звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *