огірковий сік користь і шкода

Огірковий сік для вашого організму: користь і шкода

Огірок для багатьох з нас є звичайним овочем, який росте на грядці, підходить в якості самостійного інгредієнта для свіжого салату і відмінно поєднується з іншими овочами — помідорами, перцем, морквою.

При широкому поширенні огірків мало хто має повне уявлення про їх дивовижною користь. Огірки майже повністю складаються з води. Але це не тільки екологічно чистий корисна вода. Одним з важливих властивостей води, з якої складаються огірки, є її структурованість. Таку воду часто називають «живою», її користь і зцілюючий вплив на організм відома багатьом.

Структурована вода покращує роботу організму, відновлює і оптимізує роботу його систем.

Відомі дієтологи вважають, що огірковий сік необхідний для нашого організму, він допомагає розчиняти і виводити накопичуються в організмі отрути, в тому числі і камені, що утворюються в нирках і жовчному міхурі. Зрозуміло, цей процес обов’язково повинен контролюватися лікарем.

Давайте розглянемо докладніше огірковий сік. Користь і шкода при його використанні для організму — чого більше?

Хімічний склад огіркового соку

Сік огірка містить безліч корисних речовин в невеликій кількості. Серед них – як необхідні вітаміни, так і мінеральні речовини – йод, сірка, кремній, фосфор, магній, залізо, натрій, кальцій, хлор, калій. Крім того, огірковий сік містить тартронову кислоту і ефірні олії.

Невелика кількісний вміст цих корисних для організму речовин не применшує їх збалансованого лікувального впливу. Оздоровчі і омолоджуючі властивості огірків і їх соку використовуються людиною з давніх часів.

Використання огіркового соку

Особливо часто сік використовується в косметичних цілях. Це дає дивовижний результат – він відбілює, розгладжує, зволожує шкіру і вирівнює її тон, позбавляючи від веснянок і пігментних плям.

Якщо так сприятливо огірковий сік діє на шкіру зовні, зсередини його робота ще ефективніше. Він підтримує в організмі найкращий для роботи органів кислотно-лужний баланс, що є важливим не тільки для відновлення роботи органів при захворюваннях та їх ускладненнях, але і для профілактики.

Огірковий сік по праву вважається відмінним сечогінним засобом, який відновлює в організмі баланс калію і натрію, що сприяє нормалізації артеріального тиску (і низького і високого) та поліпшення роботи шлунково-кишкового тракту. Також сік з огірків корисний при ішемічній хворобі серця, м’яко заспокійливо діє на нервову систему, відновлює роботу мозку і пам’ять.

У поєднанні зі свіжими соками салату, моркви і шпинату, огірковий сік підсилює зростання волосся. У поєднанні з морквяним соком – корисний при ревматизмі.

Завдяки своєму антимікробною дією в народній медицині свіжий огірковий сік застосовують також для лікування ран, що загноїлися і виразок. З його допомогою можна зняти набряки, він знижує біль при кишкових кольках, його рекомендують при захворюваннях печінки, навіть таких серйозних, як жовтяниця.

Зміст в огірковому соку йоду в легкозасвоюваній формі корисно для профілактики хвороб щитовидної залози. Це запобігає тиреотоксикоз, а також виводить зайвий холестерин з організму.

Мало хто знає, але для лікувальних цілей набагато корисніше сік гірких огірків.

Сік огірка: користь і шкода

Сік огірка практично не має протипоказань для застосування (в рамках розумного кількості його вживання, що становить не більше одного літра продукту на добу).

Але при деяких хворобах бажано до прийому соку огірка обов’язково порадитися з лікарем і застосовувати його з обережністю.

До таких хвороб відносяться деякі хвороби шлунково-кишкового тракту: виразка, гастрит, жовчнокам’яна і сечокам’яна хвороби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *