Корисні для організму фрукти — сливи: користь і шкода

Слива в наших краях – дуже популярний фрукт. Вона росте фактично на кожному садовій ділянці і має приємні смакові якості. Плід походить від схрещування аличі та терну. Його батьківщиною спочатку була територія, розташована між Кавказом і Алтаєм. Завдяки жителям Сирії сливове дерево стало вельми популярним і в Європі.
Сьогодні існує значна кількість різноманітних сортів слив. Найкраще вживати її свіжою. Однак варення і компоти з цього фрукта також гарні.

Сливи: користь і шкода для організму

Існує безліч питань, на які споживач хоче отримати відповіді: як правильно поєднати приємне з корисним, вживаючи цей фрукт; корисний він в косметичних цілях, вірити народній медицині про користь сливи для здоров’я і т. д.

Спробуємо розглянути сливи з позиції користі та шкоди для здоров’я.

Корисні властивості сливи

1. Фрукт низькокалорійний. Енергетична цінність даного плода становить приблизно 30 ккал/100 гр. Має невисокий рівень жирів. Тим не менш, слива насичена органічними кислотами і клітковиною, що позитивно впливає на обмін речовин.
2. Слива – джерело необхідних вітамінів особливо в період загострення вірусних захворювань.
3. Сливові плоди підвищують апетит, а при зниженій кислотності шлунка їх варто вживати в більшій кількості, оскільки компоненти, що включені до її складу, допомагають виділенню шлункового соку.
4. Даний фрукт – джерело заліза, тому корисний маленьким дітям, вагітним жінкам, а також людям із залізодефіцитною анемією.
5. Наявність вітаміну Р зміцнює судини і допомагає кровоносній системі організму. До речі, грає важливу роль і те, що даний вітамін зберігається у фрукті навіть після переробки.
6. Зливу особливо корисна людям, що страждають запорами, завдяки необхідним речовин, які надають подразнюючу дію на стінки стравоходу і діють як проносне. Крім цього, вона надає і сечогінну дію, що корисно при хворобі нирок.
7. При регулярному вживанні злив людина забезпечується хорошим настроєм, адже містяться в них вітаміни групи В позитивно впливають на нервову систему людини.
8. Даний фрукт має дезінфікуючу властивість для ротової порожнини, що корисно, наприклад, при стоматиті.
9. Наявність великої кількості калію допомагає людям боротися з підвищеним тиском.
10. Слива і чорнослив допомагають виводити з організму нагромадився холестерин. А останній при лихоманці здатний навіть знизити температуру тіла.
11. Фрукт дуже популярний в косметології, бо має в своєму складі велику кількість вітамінів-антиоксидантів і цинку, які дозволяють зберегти здоров’я волосся, нігтів і шкіри. З його м’якоті роблять спеціальні маски, які надають омолоджуючу дію і підвищують пружність шкіри. Зазвичай тривалість курсу не менше 15 масок. Також зливу – компонент деяких кремів і лосьйонів.
12. Сливові плоди також визнані в кулінарії. З них роблять чорнослив, повидло, желе, пастилу, пюре, цукати, сік, маринади і різноманітні приправи.
13. У сливи цілющі і плоди, свіжі або сухі листя, примочки з яких допоможуть загоїти садна і дрібні ранки.

Шкода сливи

1. У плодах міститься певна кількість цукру, тому людям, що мучаться від цукрового діабету, ожиріння, слід обмежувати їх вживання.
2. Зливу може завдати шкоди людям, організм яких страждає від підвищеної кислотності шлунка або інших шлунково-кишкових захворювань, особливо в стадії загострення.
3. Переїдання злив загрожує певними проблемами, пов’язаними з газоутворенням і дискомфортом в шлунку. Тому не потрібно з’їдати більше 5 плодів в день.
4. Так як сливи можуть отримувати велику кількість рідини людського організму, то при таких захворюваннях суглобів їх вживання варто максимально обмежити.
Таким чином, у сливи – користь і шкода, в принципі, не рівноцінний. У своєму складі вона має таку кількість корисних речовин, скільки потрібно для підтримки здорового імунітету, краси і навіть настрою.
Протипоказання вживання цих фруктів, в основному, стосуються надлишку або особисте несприйняття організмом. Тому, їжте сливи і будете здорові!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *