Олександр Лукашенко

Олександр Лукашенко

Олександр Григорович Лукашенко – перший і єдиний (на 2019 рік) президент Білорусі, який править країною вже більше 20 років. Одні вважають його диктатором, а інші називають «Батьком», вбачаючи в ньому рятівника нації.

За роки своєї біографії Лукашенко зміг навести порядок в Білорусі і вивести її на лідируючі позиції в світі по розвитку економіки і промисловості.

Отже, перед вами коротка біографія Олександра Лукашенка.

Біографія Лукашенко

Олександр Лукашенко народився 30 серпня 1954 року в білоруському СМТ Копись (Вітебська область). Він ріс і виховувався без батька. Його мати Катерина Трохимівна працювала дояркою.

В юності майбутній президент відрізнявся крутим норовом, з причини чого перебував на обліку в міліції.

Освіта

Після закінчення сільської школи, Лукашенко вирішив вступити в Могилевський педінститут на відділення історії.

Закінчивши вуз в 1975 р. і ставши дипломованим вчителем історії, він влаштувався працювати в загальноосвітню школу в місті Шклов. Проте вже через кілька місяців молодого викладача призвали на службу.

Олександр Лукашенко
Олександр Лукашенко в молодості

Прослуживши в Прикордонних військах КДБ 2 роки, Олександр відправився в Могилів, де отримав посаду секретаря комітету комсомолу горпищеторга.

У 1979 р. став членом КПРС, а через рік знову відправився служити в армію, в якій протягом 2-х років командував танковим підрозділом по політичній частині.

У 1982 р. Олександр Лукашенко зайняв пост голови шкловського колгоспу «Ударник», а пізніше став заступником директора комбінату будматеріалів. У 1985 р. зразковий комсомолець отримав чергову вищу освіту за економічною спеціальністю. До того часу він вже керував радгоспом «Городець».

Лукашенко був першим, хто в період перебудови почав практикувати орендний підряд у радгоспах. Завдяки таким діям, збитковий радгосп за невеликий відрізок часу став одним з передових в країні.

Робота директора Лукашенко була помічена і отримала безліч позитивних відгуків від чиновників. Після цього в його біографії розпочалася активна політична діяльність.

Політика

Після того, як Олександр Лукашенко домігся гарних результатів в аграрному секторі, вище керівництво Радянського Союзу запросило його до Москви. Приїхавши туди, він став депутатом Білоруської РСР.

Після розпаду СРСР Білорусь отримала незалежність, що дозволило перспективному політику опинитися у вищих ешелонах влади.

Олександр Лукашенко — майбутній президент Білорусі

Лукашенко почав виступати з промовами перед білоруським народом, критикуючи чинну владу і обіцяючи позбавити країну від корупції. Йому вдалося швидко розташувати до себе людей, у яких він викликав велику симпатію. Незабаром навколо нього почало з’являтися все більше однодумців, що підтримують його політику.

Але було чимало і тих, хто з колишніх соратників Олександра Григоровича перетворилися в його супротивників. Пізніше, коли він стане президентом Білорусі, більшість цих опозиціонерів будуть зміщені зі своїх посад.

Обіцяючи народу «світле майбутнє», Лукашенко ставив перед собою наступні цілі:

  • боротьба з бідністю;
  • розвиток економіки;
  • зниження інфляції;
  • налагодження відносин з колишніми країнами СРСР;
  • боротьба з злочинністю.

Електорат Олександра Лукашенка повірив його словами, проголосувавши за нього на президентських виборах 1994 р. Як наслідок, він став першим президентом незалежної Білорусі, заручившись підтримкою більшої частини населення.

Президент Білорусі

Ставши главою держави, Лукашенко приступив до реалізації своєї передвиборної програми. Першим ділом він хотів вивести країну з кризи, в якому вона опинилася після розпаду СРСР.

Політик взяв курс на зближення з Росією, в результаті чого були утворені Платіжний та Митний союзи, поряд з підписанням договору про дружбу і співробітництво з РФ.

Урочиста церемонія підписання Договору про утворення Союзу Росії (б. Єльцин) та Білорусі (Лукашенко)

Восени 1996 р. Олександр Григорович провів реформу, невизнану Америкою та ЄС, згідно з якою відлік 5-річного президентського терміну був розпочатий заново. При цьому лідер країни отримував ще більші повноваження.

Другий раз в своїй біографії Лукашенко зайняв президентське крісло в 2001 р., заручившись підтримкою 75% виборців. Цікавий факт, що тоді світове співтовариство публічно заявило, що вибори не були демократичними. Тим не менш, президент РФ Володимир Путін привітав колегу з переобранням на другий термін.

Пізніше між Лукашенком і Путіним неодноразово виникали суперечки, що стосувалися питань управління газового скандалу. Незабаром лідер Білорусі організував референдум, спрямований на зняття обмеження у вигляді 2-х президентських термінів для однієї людини.

Такі дії також не були визнані США і ЄС, а щодо Олександра Лукашенка і його країни були введені економічні санкції. Однак президент не збирався відступати від наміченого плану, заявивши, що він не допустить у державі ніяких «кольорових революцій».

Навесні 2006 р. Олександр Лукашенко втретє у своїй біографії став президентом Білорусі. Тоді він задався метою побудувати атомну електростанцію, яка б змогла забезпечити населення дешевим електрикою і знизити закупівлю газу у РФ.

У 2010 р. Лукашенко в четвертий раз був переобраний на посаду президента Білорусі. Народ, як і раніше, продовжував надавати йому великий кредит довіри. Цікавий факт, що на думку спостерігачів ОБСЄ, останні вибори були прозорими і відповідали всім демократичним принципам.

В процесі 4-го президентського терміну Олександра Лукашенка, країна переживала серйозну валютний криза. Рубль був майже вдвічі девальвований до долара, однак лідер країни відмовлявся визнавати економічні проблеми.

Після парламентських виборів 2012 р., як, втім, і раніше, в Національне зібрання увійшли тільки прихильники президента, з якими йому вдалося вивести країну з кризи.

В цілому, за 20 років перебування у влади Олександр Лукашенко зміг суттєво розвинути економіку, побудувати багато підприємств і досягти великих висот у сільськогосподарському секторі.

У 2015 р. Лукашенко 5-й раз у своїй біографії став президентом Білорусі. Як і на всіх попередніх виборах його підтримало понад 75% співвітчизників.

Особисте життя

У 1975 р. Олександр Лукашенко взяв у дружини Галину Желнерович, з якою він був знайомий ще з дитинства. У цьому шлюбі у них народилося два хлопчики – Віктор і Дмитро. Перший з них сьогодні є радником свого батька в Раді нацбезпеки, а другий керує центральним радою Президентського спортклубу.

Олександр Лукашенко з дружиною Галиною

Варто відзначити, що з 1994 р. Лукашенко з дружиною живуть окремо, хоча офіційно, як і раніше перебувають у шлюбі. У 2004 р. у ЗМІ з’явилася інформація про те, що у президента народився позашлюбний син Микола.

Про те, хто є матір’ю хлопчика точно не відомо. Згідно з деякими джерелами нею може бути доктор Ірина Абельська.

Олександр Лукашенко та Ірина Абельська

У вільний від роботи час Олександр Лукашенко любить грати в хокей. Також він нерідко бере участь в лижних гонках, де його суперниками стають як білоруські, так і зарубіжні політики.

Олександр Лукашенко сьогодні

Останнім часом журналісти виявляють особливий інтерес до молодшого сина Лукашенка – Миколі. Юнак дуже часто з’являється разом з батьком на багатьох заходах.

Існує думка, що таким чином Олександр Григорович може готувати до президентства сина. Представники ЗМІ не раз запитували політика про те, чи є їх припущення вірними. У відповідь Лукашенко запевнив усіх у тому, що не бажає своїй дитині такої напруженого життя, як у нього.

Олександр Лукашенко з молодшим сином Миколою. Фото, яке розхвилювало Мережу в квітні 2019 р.

Не так давно стався дуже цікавий випадок, головним фігурантом якого став Олександр Григорович. Коментуючи слова міністра ФРН Гідо Вестервелле назвав білоруського лідера диктатором, Лукашенко сказав наступне:

Що стосується… не то рожевого, чи то блакитного, який там про диктатуру кричав… Почувши це, я подумав: краще бути диктатором, ніж блакитним.

П’ятий президентський термін Олександра Лукашенка закінчується в 2020 р. Цілком можливо, що він знову буде висувати свою кандидатуру на чергових виборах. Чи відбудеться це насправді – покаже час.

Фото Олександра Лукашенка

Зустріч Президентів трьох країн-Білорусі — А. Р. Лукашенко, Росії — В. о. Путіна, України — Л. Д. Кучми
Назарбаєв, Лукашенко і Путін

Якщо вам сподобалася коротка біографія Олександра Лукашенка – поділіться нею в соціальних мережах. Якщо ж вам взагалі подобаються біографії видатних людей та цікаві факти з їх життя – підписуйтесь на сайт будь-яким зручним способом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *