Орхідея Фаленопсіс вирощування

Орхідея Фаленопсіс: вирощування і догляд в домашніх умовах

Орхідея фаленопсис – це одна з найпопулярніших декоративних рослин у домашніх квітникарів. Багато хто цікавиться, наскільки простим і доступним може бути догляд за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах і що необхідно зробити для гарного цвітіння рослини. Насправді домашній догляд відрізняється легкістю, тому бажано враховувати основні особливості вирощування квітки і уважно стежити за її станом.

Основні принципи вирощування орхідеї фаленопсис

Орхідея фаленопсис – це досить рідкісна і екзотична квітка для українців. У природному середовищі ці рослини ростуть у гірських і рівнинних лісах з підвищеним рівнем вологості, тому рекомендується створювати штучний мікроклімат в будинку для гарного цвітіння свого улюбленця. Правильний догляд за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах гарантує можливість захоплюватися тривалим цвітінням рослини.

Орхідея Фаленопсис
Орхідея Фаленопсис
  1. Горщик і грунт насправді використовуються практично в якості звичайної опори.
  2. Коріння не слід заглиблювати глибоко в грунт. В іншому випадку можуть бути проблеми з кореневою системою.
  3. Важливо пам’ятати про те, що рослина є екзотичною і розвивається вона за особливою схемою. При цьому повітряна коренева система завжди активно бере участь у фотосинтезі, внаслідок чого її не можна переливати і за її станом потрібно стежити на постійній основі.

Орхідея практично не володіє яскраво вираженим періодом спокою. Квітки можуть розпускатися двічі на рік, а точніше – навесні і восени. Ідеальне дотримання принципів догляду за рослиною і створення сприятливого мікроклімату прямо вдома сприяють тому, щоб орхідея радувала 3-разовим цвітінням за річний цикл.

Вимоги до місця розташування і температури

Дуже важливо правильно вибрати місце розташування орхідеї фаленопсис, адже квітці повинно бути комфортно. До того ж потрібно орієнтуватися на температурний режим. Досвідчені квітникарі відзначають, що правильний догляд за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах, перш за все, залежить від освітлення і температури.

Рослина дуже любить світло. З даної причини квітку краще всього поставити в добре освітлюване місце. Наприклад, орхідею можна розташувати на підвіконні. Важливо пам’ятати про те, що прямі сонячні промені дуже небезпечні, адже вони можуть навіть викликати опіки листків рослини. Ідеальний варіант – це розташувати рослину на східній або західній стороні, захистивши від прямого яскравого сонця.

Орхідея Фаленопсіс вирощування
Вирощувати орхідею краще при +25 градусах

Температурний режим також пов’язаний з певними особливостями. Для активного розвитку рослини бажано подбати про градієнті температур. Оптимальний показник температури становить близько +25 градусів, причому на 2 тижні взимку можна знизити температурний режим на пару градусів.

Важливо відзначити, що рослина може успішно витримувати температуру трохи більше 30 градусів, але тільки за її короткостроковому збереженні. Занадто тривале збереження високої температури повітря призведе до того, що рослина перестане цвісти і листя будуть в’янути.

При правильному освітленні і дотриманні температурного режиму орхідея може цвісти практично протягом півріччя. Краса і тривалість цвітіння залежать від того, наскільки правильним буде домашній догляд за декоративною рослиною.

коріння орхідеї
Повітряні коріння орхідеї

Особливості правильного вибору горщика і субстрату

Догляд в домашніх умовах також передбачає правильний вибір горщика і грунту для орхідеї фаленопсис.

Рекомендується використовувати субстрат, який повинен надавати декоративній рослині оптимальне положення. При цьому потрібно створити умови для повноцінного розвитку рослини. Отже, коренева система рослини є повітряною, внаслідок чого вона не повинна постійно перебувати у воді. Спеціальний субстрат з кори, який доступний в квіткових магазинах, призначений саме для вирощування орхідеї, і він може гарантувати повноцінне надходження повітря до коріння декоративної рослини.

фаленопсис догляд
Який горщик краще вибрати для фаленопсиса

До того ж при недостатній вологості в приміщенні в субстрат можна додати невелику кількість моху-сфагнуму, але при цьому не можна переборщити і призвести до затриманні води і підвищення ризику загнивання кореневої системи.

Для орхідеї бажано вибрати прозорий горщик. В цьому випадку можна буде постійно стежити за субстратом і корінням рослини.

При цьому потрібно визначитися з підходящим розміром горщика: велика ємність сповільнить і погіршить просихання ґрунту, підвищить ризик гниття кореневої системи, занадто маленький горщик призведе до ризику отримання травм коренів. Для естетичності бажано прозорий горщик помістити в декоративне кашпо.

Необхідна вологість і особливості поливу

Для орхідеї дуже важлива оптимальна вологість повітря, яка повинна становити 30-40%. Такий показник сприяє правильному розвитку декоративної рослини. При цьому надмірне зволоження протипоказано, адже воно призведе до гниття кореневої системи. Бажано дотримуватись особливої обережності для захисту рослини від гниття.

орхідея розмноження
Як правильно поливати рослину

Полив орхідеї – це особлива процедура, яка впливає на стан квітки. Бажано використовувати відстояну або дощову воду температурою 26-28 градусів. Бажано попередньо наповнити ємність водою, після чого занурити горщик з орхідеєю приблизно на півгодини в нього. Субстрат зможе увібрати достатню кількість вологи для подальшого розвитку декоративної рослини.

Після цієї процедури горщик з рослиною ставлять на піддон або спеціальну тарілку поглибленої форми для усунення зайвої кількості вологи через спеціальні дренажні отвори в дні горщика.

Важливо пам’ятати: застій вологи поруч з корінням орхідеї фаленопсис вкрай небажаний, адже він вважається небезпечним. Особливу процедуру поливу потрібно проводити двічі на тиждень.

Які добрива потрібні для орхідеї

При догляді за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах потрібне обов’язкове використання спеціальних добрив та врахування особливостей їх внесення. Мінеральні комплекси і народні засоби сприяють повноцінному розвитку екзотичної квітки.

орхідея догляд
Внесення добрив
  1. Рослина має випускати нове листя. Для цього використовують спеціальні добрива з великим вмістом азоту. Важливо пам’ятати про те, що при використанні добрив з азотом потрібно знати міру, так як велика кількість азотовмісних добрив порушує період цвітіння. Проте при появі великої кількості листя можна своєчасно припинити підживлення для поліпшення зовнішнього стану декоративних рослин.
  2. Для цвітіння рослини рекомендується вибирати добрива з підвищеним вмістом калію та фосфору. Вносити добрива потрібно до початку активного періоду цвітіння.
  3. Для орхідей фаленопсисів також активно використовують готові рідкі підгодівлі. З даної причини самостійне приготування поживних розчинів недоцільно.
  4. Влітку підгодівлю потрібно проводити двічі на місяць. Взимку досить один раз додавати добрива для успішного розвитку декоративної рослини.
орхідея пересадка
Пересадка рослини

Догляд за орхідеєю фаленопсис в домашніх умовах повинен бути комплексним для того, щоб рослина могла радувати своїм хорошим станом і красивим цвітінням двічі-тричі на рік.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *