Обрієта: посадка і догляд у відкритому грунті, вирощування з насіння

Обрієта (ще її називають аубрецією) — вічнозелена рослина. В садах і альпінаріях її вирощують по всій Європі. У нас обрієту прозвали «пустозвоном». Посадка і догляд у відкритому грунті — тема нашої статті.

Опис квітки

Квітуча обрієта дуже гарна — вона нагадує розкішний, яскравий квітковий килим. У цієї рослини є унікальна особливість — її прекрасне листя зберігається у всій своїй красі навіть взимку, тому посадка і догляд у відкритому грунті, і всі зусилля, які ви прикладете, окупляться сповна.

У цієї рослини невеликі квітки з чотирма пелюстками, як можна побачити на фото. У діаметрі вони досягають 1 см. Квітки мають яскраве забарвлення — вони можуть бути червоними, синіми, фіолетовими, іноді бувають і білими.

Обрієта каскадна
Обрієта каскадна

Садівники вибирають цю рослину з багатьох причин, одна з яких — рясне і довге цвітіння. Цей період, коли рослина радує своїм прекрасним квітучим виглядом, триває з середини весни до літа. Якщо посадка і догляд у відкритому грунті були здійснені правильно, то восени рослина ще раз зацвіте.

Розмноження

Є кілька способів розмноження. Найбільш популярний насіннєвий спосіб — він може бути розсадним або безрозсадним. При виборі способу слід враховувати важливий момент. Безросадний спосіб ризикований тим, що посів насіння відразу в ґрунт може призвести до розщеплення сортів. Зверніть увагу, що з насіння ця рослина починає цвісти не відразу, а тільки через рік.

обрієта вирощування
Обрієта прикрасить будь-який ландшафтний дизайн

Посадка і догляд у відкритому грунті повинні здійснюватися за певними правилами. Вирощування з насіння — процес довгий, і починають його в кінці лютого, при цьому висадка в грунт буде проводитися в травні.

Насіння слід розкладати по кілька штук по поверхні субстрату (він повинен бути вологим), після чого накривають піщаною подушкою з піску товщиною близько 3-5 мм.

Шар піску необхідно зволожити. Потім посіви поміщають під плівку для проростання. Плівку можна прибирати відразу, як тільки з’являються перші сходи. Якщо погода дозволяє, то розсаду пересаджують. Головне для висадки — щоб повністю пройшов період нічних заморозків. Зазвичай це середина травня, однак враховуйте погодні умови в своєму регіоні.

Насіння обрієта
Насіння рослини

Другий спосіб розмноження — живцями. Після того, як навесні проводиться обрізка кущів, відбирають найбільш міцні живці. Їх необхідно помістити в парник.

Посадка

Посадка і догляд у відкритому грунті починається тоді, коли встановлюється тепла і стабільна весняна погода. Висаджуйте тільки тоді, коли ви впевнені, що немає ризику настання нічних заморозків. В залежності від регіону цей період може варіюватися, але зазвичай висадка припадає на кінець квітня–початок травня.

Посадка і догляд у відкритому грунті вимагає вибору найбільш підходящої ділянки, що добре освітлюється сонячним світлом. Чим більш освітленою буде ділянка, тим більше квітучої буде обрієта. Також завдяки сонцю квіти стануть більш яскравими, насиченими за кольором.

обрієта як садити
Розсада обрієти

Посадка і догляд у відкритому грунті вимагає правильного вибору грунту для обрієти. Примітно, що чим бідніший грунт — тим краще для цієї рослини, оскільки йому не потрібен живильний грунт.

Грунт повинен бути рихлим, з додаванням піску. А ось глиняні, жирні і торф’яні ґрунти обрієта просто не любить — вона на них може навіть не прижитися.

Глибина посадки залежить від кореня — заглубляйте на всю довжину. Оптимальна щільність посадки — 5 см. Однак це не обов’язково, адже ця рослина прекрасно приживається навіть у вузьких ущелинах в альпінарії. Для рослини прекрасно підходить посадка на височині — наприклад, на стіні або альпійській гірці. Ця рослина настільки невибаглива, добре росте навіть між плит, сходинок.

обрієта посадка
Садіння у відкритий грунт

Є певні вимоги і до рівня кислотності. Обрієта воліє з рн 6,0-7,0.

Догляд

Хоча рослина досить некапризна і невибаглива, посадка і догляд у відкритому грунті вимагає певної уваги і виконання важливих пунктів.

Обрієта вимагає першого і самого рясного поливу при посадці у відкритому грунті. Після цього поливати її слід дуже помірно, оскільки із-за надмірної вологості квітки починають обсипатися. Більше того, із-за рясного поливу навіть може загнити коріння.

І хоча рослина не любить великої вологості, але і засуху не надто добре переносить. Саме тому потрібне мульчування грунту піском. Мульчування проводять повторно в кінці серпня.

Ще один етап догляду за рослиною — прибирання відцвілих бутонів. На фото видно, що ця рослина декоративна, дуже красива, а відцвілі бутони псують її чудовий зовнішній вигляд. Ще одна робота, яку необхідно проводити в рамках догляду за рослиною — обрізка кущів. Обрізають їх в кінці цвітіння. Після рясного цвітіння восени обрізати їх уже не рекомендується. Наступного разу цю роботу слід проводити навесні до цвітіння.

обрієта догляд
Мульчування грунту

Доросла обрієта має потребу в поливі тільки в періоди тривалої посухи. Якщо ж полив буде більш частим, то замість цвітіння можна домогтися збільшення кількості зелені. Що стосується поливу молодих рослин, то їм необхідно більше вологи, ніж дорослим, однак і тут важливо дотримувати помірність. Оптимальним способом поливу вважається дощування.

Грунт після поливу, а також після дощів, потребує розпушення. Навесні, до того, як почнеться період цвітіння, а також восени обрієта потребує підгодівлі. Для цього вибирайте мінеральні добрива. При цьому частого добрива вона не любить, тому не слід перегодовувати — два рази на рік цілком достатньо.

Таким чином, видно, що обрієта — рослина, догляд за якою не складний, головне пам’ятати про правильний полив і грунт. Не викликають великих проблем і шкідники, оскільки ці рослини стійкі до них, а також багатьом вірусам і бактеріям. А це означає, що вам не доведеться переживати за свої клумби. Для рослини найбільшу шкоду приносить частий полив, а також неправильний вибір грунту.

Обрієта в ландшафтному дизайні

Серед шкідників найбільш часто цю рослину попелиця пошкоджує. Як тільки ви помітите симптоми бактеріального ураження, то відразу обробіть рослину інсектицидами. Інша можлива хвороба — борошниста роса, з якою борються колоїдної сіркою.

Догляд за цією рослиною не вимагає багато уваги і сил, а тому його можна порівняти з приємними клопотами. Якщо ви будете дотримуватися правил вибору грунту і поливу, то ніякі шкідники клумбі не будуть страшні.,Також можна висадити рослину в прорізи між стін — вона прекрасно там уживається. Більш того, вирощуючи обрієту в тріщинах стін, можна створювати дивовижної краси барвисті каскади. Також її можна використовувати для створення альпійських гірок, прикраси кам’яних огорож, створення міксбордів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *