Бегонія на клумбі

Бегонія вічноквітуча: вирощування і догляд у відкритому грунті

Багато любителів такої рослини, як бегонія вічноквітуча задаються питанням про правильний догляд за цією прекрасною квіткою і про розмноження її на дачній ділянці. В статті мова піде про біологічних якостях цієї чудової рослини, садінні та догляді, а також грамотному розведенні її у відкритому грунті.

В якому місці краще посадити бегонію?

Бегонію вічноквітучу в основному висаджують на дачі. Це дуже красива багаторічна рослина, що виростає приблизно до 20 см у висоту і має кустоподібну формо. Цвіте бегонія практично до морозів, а квіти мають різноманітне забарвлення.

Дана квітка вважається багаторічною рослиною. Але садити її у відкритий грунт допустимо і як однорічну – з настанням весни, як тільки пройдуть заморозки і температура повітря буде не менше 10°С вдень і 5°С вночі.

Бегонія вічноквітуча
Бегонія вічноквітуча

Завдяки невибагливості, простоті розмноження і своїм декоративним якостям, бегонію Бегонія вічноквітучу можна цілком використовувати в оформленні інтер’єру різних приміщень, а також для озеленення квітників. А так як ця рослина практично постійно рясно і довго цвіте, тому бегонію можна вирощувати і на різних квітниках, вони будуть виглядати дуже шикарно.

Садити бегонію можна спільно з листяно–декоративними рослинами, а також і в якості «килимових» насаджень – буде дуже ефектно виглядати.

Вирощування бегонії вічноквітучої

Завдяки селекціонерам, є кілька сортів бегонії вічноквітучої, які мають суттєві відмінності. Незважаючи на те, що бегонія волого – і теплолюбна рослина, є сорт прискорено і рясно квітучий навіть за низької вологості повітря при підвищеній температурі і сильної спеки.

Бегонія в ландшафтному дизайні
Бегонія в ландшафтному дизайні

Також є сорт, що витримує температуру повітря до 0°C. Він більше підходить для вирощування і висадження в прохолодній кліматичній зоні.

Розглянемо важливі особливості в посадці і догляду квітки бегонія вечноквітуча, а також дізнаємося про виростанні рослини у відкритому грунті.

Що важливо в особливості вирощування

Якщо говорити про звичайні сорти бегоній, то дана квітка не любить підвищену вологість. Тому не варто при дуже високих температурах повітря рясно поливати цю рослину. Це може привести до сильного витягування стебел, що в подальшому призведе до втрати декоративних якостей всього квітника. А також дані фактори слід враховувати, висаджуючи розсаду навесні в парник або теплицю, де постійно стоїть спека і не дуже гарне провітрювання.

Бегонія махрова
Бегонія махрова

Не слід висаджувати бегонію вечноквітучу в тіні і півтіні, так як листя можуть позбутися антоціанового нальоту, який надає їм особливий відтінок.

Під палючим сонцем теж не рекомендується садити рослину. Бегонія перестає рости і залишається дуже низькою.

Темно–зелений колір листя бегонії і невелика кількість бутонів говорить про те, що рослині не вистачає вологи.

Досить цікавий факт! У бегонії, висадженої навесні під палюче сонце, з часом листи стає блідим. При низькій температурі і малої вологості квітка стає більш компактною, а бутони – великими. Листя її товщають, але при цьому цвітіння зменшується.

Бегонія на клумбі
Бегонія на клумбі

Грунт для бегонії

Хоч бегонія вечноквітуча і невибаглива рослина, але, щоб вона правильно росла і квітла, грунт для неї потрібно підбирати особливий.

Щедрим буде цвітіння в добре зволоженому грунті з нейтральною кислотністю і досить підживленому.

Глинистий і перезволожений ґрунт найкраще розбавити торфом або перегноєм, щоб не допускати подальшого гниття кореневої системи.

Бегонія карликова
Бегонія карликова

Якщо бегонія висаджується в горщиках, то на дно перед засипанням грунту краще буде насипати дренажний шар з керамзиту.

Як поливати і підгодовувати

Так як бегонія вічноквітуча є вологолюбною рослиною, то і поливати її в жарку пору року краще не менше двох разів на тиждень відстояною водою кімнатної температури.

Підгодовувати цю рослину краще спеціальними мінеральними добривами навесні і влітку не менше одного разу на два тижні.

Бульби бегонії
Бульби бегонії

Якщо ж квіти вирощуються в домашніх умовах, то поливати їх у зимовий період варто не більше 1-2 разів в місяць.

Дізнаємося про розмноження бегонії вічноквітучої і про те, як посадити і доглядати за рослиною у відкритому грунті.

Як розмножити бегонію

Процес розмноження бегоній вечноквітучих проводиться живцями або висіванням насіння.

Процес розмноження живцями

Розмноження живцями більше підходить таких сортів бегонії, як махрова і великомахрова. Процес живцювання зазвичай проводиться в квітні або наприкінці березня, в залежності від погодних умов. В якості живця беруться в’язанки, зрізані в січні, які вже зміцніли і відросли до початку висадки.

Розмноження бегонії живцями
Розмноження бегонії живцями

Живці робляться наступним чином:

У січні з бегонії вічноквітучої з двома або трьома міжвузлями зрізаються погони і висаджуються в ємності з чистим піском. Потім, приблизно через 25-30 днів, розсаду можна пересадити в ящики або горщики. А з приходом весни вже і в відкриту землю.

Як вирощувати бегонії насінням?

Висівки насіння

Квіти мають досить дрібне насіння. Щоб сходи були рівномірними і не занадто частими, насіння змішують з піском. А щоб сходи вже з’явилися до травня, насіння варто посіяти бажано в січні у теплиці.

Для висівання насіння знадобиться листяний ґрунт з перегноєм і річковий пісок в пропорції 2:1:1.

Насіння бегонії вічноквітучої висіваються на зволожений грунт, не присипаючи їх землею. Подальший полив проводиться пульверизатором з водою, що має кімнатну температуру. Горщик з висіяним насінням слід прикрити пакетом або склом.

посів бегонії
Посів насіння на розсаду

Для пророщування насіння в термін, рекомендується притримувати в кімнаті температуру не нижче +22°C і забезпечити додаткове освітлення. Це не тільки посприяє швидкому зростанню, але і поліпшить якість саджанців.

Полив насіння слід робити 1-2 рази в тиждень, горщики після процедури необхідно залишити провітритися на 2 години, тільки потім вже можна закрити. Це рекомендується робити для того, щоб на скляній поверхні або пакеті надалі не утворився конденсат, який може призвести до гниття паростків.

До кінця другого тижня після посіву можна періодично піднімати скло або плівку, щоб рослини звикали до навколишнього середовища, а через 14 днів покриття можна повністю прибрати.

Цвісти рослина почне через 4-5 місяців з початку появи сходів.

Знаючи, як виростити рослини бегонії вічноквітучої з насіння, необхідно ознайомитися з наступним етапом в посадці і догляду квітки. Розглянемо, як пікірувати саджанці у відкритий грунт.

Пікіровка

Коли на розточках з’являються перші два листка, то рекомендується провести схематичне пікірування (5 на 5). Після закінчення місяця проводиться друге пікірування за схемою 10 на 10 см

Пікіровка розсади

Температурний режим в кімнаті опускається до +17C, а горщики прибираються з освітлених місць в затемнені, щоб сонячні промені не потрапляли на паростки.

Полив і підживлення сходів

Підгодівлю молодих сходів рекомендується проводити в проміжках між поливами. Підгодівля проводиться курячим послідом в пропорціях 1:20 кожні 10 днів.

Поливати рослини краще в ранковий або вечірній час, додаючи у воду трохи мінеральних добрив:

  • 10 м – суперфосфати;
  • 5 г – калійна сіль;
  • 0,02 р – марганцовый розчин на 5 л води.

Пересадка на відкриту ділянку землі

Подальший догляд за квіткою здійснюється в посадці її у відкритий грунт. Перш, ніж це зробити рослину слід загартувати. Це робиться так:

Пересаджування бегонії
  1. Бегонія вечноквітуча в травні з настанням теплої погоди виноситься на відкритий балкон. А розсада, зростаюча на дачній ділянці, гартується з допомогою періодичного відкривання парника. На початку червня бегонію вечноквітучу можна сміливо пересаджувати у відкритий грунт.
  2. Перед садінням рослину рекомендується рясно полити, щоб земля як би обволокла коріння рослини і не дала їм у подальшому при пересадці змінитись.
  3. Лунки, зроблені для пересадки бегонії вічноквітучої, слід полити, щоб вони були рясно зволожені. Далі туди пересідає рослина разом із землею з горщика і утрамбовується грунт навколо стебла. Стебло бегонії повинно знаходитися під землею на 2 см нижче попередньої посадки. Це слід робити для дозрівання додаткових корінців. Якщо не виконувати дані умови висаджування бегонії вічноквітучої, то в подальшому не приживеться рослина і засохне.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *