полив моркви

Як посадити моркву у відкритий грунт без замочування насіння

Морква широко використовується в нашому харчуванні, тому дачники не обходяться без посадки цієї культури. Існує кілька способів посадки коренеплоду. Сьогодні ми розповімо, як сіяти моркву у відкритий грунт без замочування насіння. Цей метод дозволяє уникнути проріджування і отримати велику моркву.

Вибір і підготовка грядки

Для посадки моркви підійде відкрита ділянка, без застою води. Сприятливим фактором для моркви є, якщо в попередньому сезоні на цій грядці росли квасоля, боби, томати, капуста, цибуля, часник.

як правильно сіяти моркву
Як посадити моркву у відкритий грунт

Якщо суглинистий грунт, то при перекопуванні можна додати річкового піску (1 відро на 2 кв. м). При підготовці грядки варто пам’ятати, що велика кількість добрив на грядки з морквою призводить до розвитку потворних коренеплодів.

 • перекопати;
 • розпушити;
 • прибрати великі каміння і залишки бур’янів;
 • вирівняти поверхню;
 • зробити борозенки (глибина 20 см);
 • залити борозни водою.

Способи посіву, які не вимагають замочування

Звичайний метод передбачає розсипання насіння в борозенку. При цьому пальцями регулюється кількість насіння. Борозенки присипають грунтом, поливають і накривають агроспаном або іншим матеріалом, щоб волога не так інтенсивно випаровувалася.

Насіння моркви
Насіння моркви

Насіння, змішані з піском. На звичайне відро піску насіння моркви використовують дві столові ложки. Всі компоненти ретельно перемішують і поливають звичайною водою, поки пісок не стане вологим. Отриману суміш тонким шаром розкладають по канавкам і присипають грунтом. Далі рясно поливають.

Надалі висаджені насіння таким способом не доведеться проріджувати, а виросла морква буде великою і рівною.

Метод клейстером. Цей метод запобігає розвитку грибкових захворювань. Для приготування клейстеру велику ложку борошна висипають в холодну воду (1 літр), перемішують і ставлять на вогонь. Коли суміш почне густіти, газ вимикають, а отриманий клейстер охолоджують до +30 градусів.

як сіяти моркву
Вибір грунту

Можна приготувати клейстер із крохмалем, роблять його так:

 • три ст. ложки крохмалю розвести в ½ склянці холодної води;
 • довести до кипіння 1 літр води;
 • у киплячу воду влити, помішуючи, розведений крохмаль.

На отриманий обсяг борошняного або крохмального клейстеру використовують 4 грама насіння моркви. Найчастіше виробники упаковують по 2 гр. це означає, що знадобиться два пакетики насіння моркви. Посадковий матеріал висипають в охолоджену суміш і добре перемішують.

Клейстер з насінням переливають у посуд з «носиком». Це може бути старий заварювальний чайник або пляшка від соку. Можна в кришку від пластикової пляшки зробити отвір і вставити довгу частину від ручки.

Етапи посіву:

 • канавки зволожують;
 • крохмальну суміш з насінням розподіляють тонкою цівкою;
 • час від часу помішують або збовтую клейстер;
 • присипають грунтом;
 • поливають;
 • накривають целофановою плівкою або щільним садовим матеріалом.
посів моркви
Бажано садити насіння моркви в прогрітий грунт

Використання підручних засобів. Для посіву насіння сухим способом використовуються ситечка, перечниці, пластикові пляшки.

В останньому варіанті попередньо розпеченим гострим предметом роблять отвори в дні. Якщо все ж морква зійшла густо, то прорідити посіви краще в перші сім днів.

Насіння на стрічці і в гранулах

Такі насіння також не потребують замочування. Насіння, наклеєні на стрічку, укладають у підготовлену канавку і присипають грунтом. Потім грядку добре поливають. Такий метод дозволяє контролювати витрату насіння.

Посадка моркви під плівкові укриття

Насіння в гранулі також зручно висаджувати, але якщо не буде рясного поливу, морква не проросте. Тому грунт повинен бути постійно вологим. Посадки гранульованого насіння можна прикрити целофановою плівкою. Це допоможе волозі не так швидко випаровуватися.

Всі ці способи розповідають, як садити моркву у відкритий грунт насінням, не використовуючи замочування.

В якості добрив можна використовувати деревну золу

Догляд за посадками моркви

Морква невибаглива культура, тому особливого догляду не потребує. Однак для отримання хорошого врожаю потрібно поливати рослини у міру просихання землі, вчасно видаляти бур’яни. Якщо вчасно не прополювати то бур’яни будуть забирати поживні речовини, обмежувати сонячне світло.

Поливають морква рясно, потрібно щоб волога проникла на глибину близько 20 см.

полив моркви
Полив перших сходів

Після зволоження грядки розпушують. Це забезпечить хороший доступ повітря і не дасть утворитися на поверхні кірки. За місяць до збору врожаю полив обмежують, в іншому випадку коренеплоди довго не будуть зберігатися та можуть потріскатися під час дозрівання.

Розпушування ґрунту

Які культури добре ростуть поруч з морквою

Хороший урожай поряд з морквою можуть дати:

 • цибуля;
 • квасоля;
 • горох;
 • часник;
 • салат.

Поряд з морквою не бажано висаджувати кріп, фенхель, хрін, аніс, буряк. Фахівці не рекомендують висаджувати моркву поблизу яблунь, оскільки таке сусідство знижує смакові якості плодів.

Тепер ви знаєте про те, як сіяти у відкритий грунт насіння моркви без замочування і при цьому отримати великі коренеплоди. Бажаємо вам великих врожаїв!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *