підрізка малини

Посадка малини восени: коли, як і в якому місяці садити

Кожен дбайливий дачник задається питанням, коли пересаджувати малину восени і в якому місяці найкраще це робити. Причиною пересадки може стати зниження врожайності або вирощування куща в непридатному для цього місці. Щоб в наступному році зібрати хороший урожай, необхідно виконати комплекс процедур.

Осіння пересадка

Більшість садівників дотримуються думки, що пересадкою кущів необхідно займатися на початку осені. Оптимальний варіант – це вересень. Крім того, важливо враховувати наступні фактори:

 • сорт кущів;
 • регіон вирощування;
 • погодно–кліматичні умови.
посадка малини осінь
Пересаджувати малину потрібно до настання перших заморозків

Перш ніж приступати до пересадки, необхідно оглянути кущі. До кінця сезону на кореневій шийці з’являються заміщаючі бруньки. На ранніх сортах їх можна помітити в кінці вересня, на пізніх – не раніше жовтня. Всі посадочні роботи обов’язково потрібно завершити до настання заморозків.

Правила висадки малини

Визначившись з питанням, коли пересаджувати малину восени і в якому місяці найкраще це робити, можна ознайомитися з правилами пересадки. Малина пред’являє високі вимоги до освітлення, грунту, заходів по догляду. Якщо всі роботи виконувати своєчасно, вдасться отримати багатий урожай.

Вибір ділянки

Малина воліє рости на добре освітленій ділянці. При цьому культуру необхідно захищати від протягів. З приходом весни сад не повинен бути затопленим. В іншому випадку коренева система почне гнити.

догляд за малиною восени
Малину краще вирощувати на сонячному місці

Ділянку для малини варто перенести подалі від високих дерев. Через нестачу освітлення ягоди будуть дрібними.

Вибір попередника

Хорошими попередниками для чагарнику виступають такі культури: бобові, огірки, кабачки, цибуля, часник, сидерати. Не варто розміщувати кущі на ділянці після картоплі, перцю, смородини, агрусу, томату, полуниці, суниці.

Підготовка ділянки

Малина пред’являє високі вимоги до родючості землі. Вона вважає за краще рости на супіщаних, суглинних грунтах. Приступати до підготовки ділянки потрібно за місяць до виконання посадкових робіт. Для цього землю потрібно скопати і внести добрива. Гній, суперфосфат і сульфат калію стануть кращим вибором.

Посадка малини восени
Для посадки краще вибирати міцні рослини

Підготовка кущів до висадки

Для пересадки можна використовувати тільки здорові кущі. Їх необхідно акуратно викопати, щоб не пошкодити кореневу частину. Кущ слід витягувати разом із земляною грудкою. З допомогою ножа потрібно розділити його на кілька частин і пересадити на іншу ділянку.

Підготовка посадкового матеріалу передбачає виконання наступних дій:

 • ретельний огляд кущів;
 • перевірка кореневої системи;
 • обробка коренів глиняним розчином.
підрізка малини
Обрізка малини після посадки

Посадочні роботи

Визначившись з тим, коли варто пересаджувати малину восени і в якому місяці, слід приступати безпосередньо до посадочних робіт. Висаджувати кущі можна декількома способами:

 1. Ямковий. Цей варіант найчастіше використовують для невеликих кущів. Для початку викопують яму глибиною 30 см, при цьому відстань між культурами становить 60 см. Потім висаджують кущі в підготовлені поглиблення.
 2. Стрічковий. Щоб скористатися цим способом, необхідно викопати траншею глибиною 40 см, шириною 50 см. Відстань між рослинами повинна становити 50 см.
Внесення добрив
Внесення добрив

Посадка стрічковим способом полягає в наступному:

 • для початку необхідно прибрати верхній шар землі;
 • на дно слід засипати чорнозем, перемішаний з попелом, вилити 2 відра води;
 • у грунт потрібно внести добрива;
 • кущі варто висадити в поглиблення, коріння розправити, зверху присипати землею.

Ці способи часто використовуються дачниками, кожен садівник підбирає для себе найбільш зручний варіант.

Малина є улюбленою ягодою як дітей, так і дорослих. Щоб зібрати хороший урожай, за кущами потрібно правильно доглядати. Якщо всі процедури виконувати своєчасно і якісно, незабаром вдасться отримати стиглі і смачні ягоди.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *