Правило 5 секунд

Правило 5 секунд

Напевно кожен стикався з справами, які дуже потрібно зробити, але які чомусь ніяк не робляться. Чи То лінь, чи то нерішучість, то боязнь або ще якась перешкода, але якість життя від цього помітно гірше, ніж могло бути.

І ось, коли ви думаєте, що виходу з цього глухого кута немає, на допомогу приходить дивне правило, про яке ви дізнаєтеся прямо зараз.

Це правило п’яти секунд, яке сформулювала Крейда Роббінс, автор однойменного бестселера.

Звучить воно так:

Кожен раз, коли вам потрібно щось зробити, але ви відчуваєте невпевненість, страх або стрес, почніть рахувати від 5 до 1 і дійте, коли дійдете до одиниці.

Звучить як якийсь рекламний трюк, чи не правда? Але це не так.

Справа в тому, що наш мозок надзвичайно складно влаштований, і щоб знайти до нього підхід потрібно знати деякі закономірності.

Згідно Крейда Роббінс, у кожної людини є 5 секунд на те, щоб виконати яке-небудь задумане дію. Якщо прочекати більше 5 секунд, мозок почне шукати причини для того, щоб не здійснювати задумане і залишитися в зоні комфорту.

При уявній простоті і навіть безглуздості правила 5 секунд, воно виявляється неймовірно ефективним, що багаторазово підтверджувалося самими різними людьми.

Після прочитання цієї статті ви можете зробити собі таку психологічну установку: якщо я рахую від 5 до 1 – потрібно відразу ж діяти. Після почніть застосовувати цей прийом у всіх сферах життя, і ви побачите, яким ефективним він є насправді.

Приклади використання правила 5 секунд

Розглянемо декілька простих прикладів того, як можна використовувати правило п’яти секунд в повсякденному житті.

  1. Припустимо, ви не можете вранці встати після того, як продзвенів будильник. Порахуйте від 5 до 1, і ваш мозок активує потрібні центри, щоб ви могли швидко піднятися з ліжка.
  2. Або, приміром, вам потрібно зробити якийсь не дуже приємний, але дуже потрібний дзвінок. Ви ніяк не наважуєтеся набрати номер. Що ж, правило 5 секунд вам в допомогу! Просто порахуйте від 5 до 1, і ні про що не думаючи починайте набирати потрібний номер.
  3. Ви не можете зважитися звернутися до начальника для того, щоб вам підвищили зарплату? Не турбуйтеся. Рахуйте від п’яти до одного і відразу ж дійте, поки мозок не почав саботувати цю ідею.
  4. Вам здається неможливим виробити звичку приділяти 20 хвилин в день вивчення англійської мови? Ви вже знаєте що робити. Вважайте від п’яти до одного і негайно приступайте до справи, поки мозок не придумав причину, як ухилитися від цього.

До слова сказати, я дізнався про це правило зовсім недавно, хоча підсвідомо використовував його давно. Правда, трохи інакше. Я рахував від 1 до 3 і стартував.

Мозок не встигав заперечувати тільки тому, що колись я сформував психологічний якір: якщо рахую від 1 до 3 – треба негайно діяти.

Отже, правило 5 секунд може стати потужним інструментом у руках того, хто бажає розвиватися. З кожним разом ваш мозок буде все швидше і впевненіше підкорятися цього простого прийому, і справи, які колись були для вас важким тягарем, будуть вирішуватися вчасно і без проблем.

При цьому слід розуміти, що ніякої магії в цьому немає. Це всього лише одна з закономірностей нашого чудового, і неймовірно складно влаштованого мозку: створюєте психологічну установку, – і використовуєте її.

До слова сказати, якщо ви часто не можете відкласти свій смартфон в сторону і почати важливу для вас справу, спробуйте застосувати це правило.

Прокручуючи безглузді стрічки соцмереж, подумки порахуйте від 5 до 1, відразу ж блокуйте телефон і йдіть виконувати потрібну справу.

Дуже скоро ви здивуєтеся тому, наскільки ефективно правило 5 секунд, і як успішно його можна використовувати для розвитку особистості. Завдяки йому багато людей зуміли змінити своє життя.

В кінці залишається додати, що якщо у вас є хронічна схильність до постійного відкладання справ «на потім» – прочитайте статтю про прокрастинації і пройдіть відповідний тест.

Якщо вам сподобалося правило 5 секунд – поділіться цією статтею з друзями. Якщо вам взагалі подобається психологія і саморозвиток – підписуйтесь на сайт. З нами завжди цікаво!

Думка про “Правило 5 секунд”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *