Прем’єр-міністр пообіцяв українцям зарплати як у Польщі

Завдання уряду – до 2030 року підняти зарплату до рівня сусідніх країн
Кабінет Міністрів України ставить завдання до 2030 року підняти середню зарплату до рівня Польщі або Словаччини. Про це в неділю, 31 січня, заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль, підбиваючи підсумки діяльності уряду за тиждень, на своїй сторінці в Facebook.

“Найважливіше завдання, яке ставить уряд – це до 2030 року вийти за середніми зарплатами на рівень наших сусідів з Польщі чи Словаччини”, – зазначив Шмигаль.

Глава Уряду нагадав, що на цьому тижні уряд схвалив законопроект, згідно з яким індексація пенсій буде проводитися щорічно з 1 березня. Тепер його має розглянути Верховна Рада. Проектом закону також передбачається призначати достроково пенсії батькам дітей, хворих важким або рідкісним захворюванням, яким не встановлено інвалідність.

Шмигаль також нагадав, що на цьому тижні був схвалений пакет законопроектів щодо нового підходу до розрахунку прожиткового мінімуму, які Мінсоцполітики розробило на виконання Указу президента України.

“Уряд пропонує, щоб прожитковий мінімум визначався і застосовувався виключно для визначення основних соціальних гарантій, які є для людини основним джерелом доходів: мінімальна зарплата, мінімальна пенсія, соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям та ін. Так звані базові величини для: соціальних виплат на дітей, соціальних виплат населенню, грошових платежів і стягнень, адміністративних зборів”, – розповів Шмигаль.

Серед рішень Кабміну, спрямованих на соціальний захист людей у зв’язку із зростанням тарифів на комунальні послуги, прем’єр відзначив монетизовані компенсації, які отримають домогосподарства, які використовують електроенергію для опалення.

Денис Шмигаль також звернув увагу на те, що на виконання завдання президента Уряд цього тижня затвердив зниження процентної ставки іпотеки до 7%, завдяки чому житло для українців стане доступним.

“Програма запрацює в рамках “5-7-9″. Максимальний термін іпотечного кредитування складе 20 років, а мінімальний початковий внесок – 15% від вартості житла”, – зазначив він.

За його словами, це рішення дасть можливість тисячам українських сімей отримати ВЛАСНЕ житло, а не чекати його 10 або 20 років.

Раніше повідомляли, що в Україні збільшилася реальна заробітна плата громадян. Так у грудні 2020 року порівняно з груднем 2019 року рівень зарплати зріс на 10,1%, порівняно з листопадом 2020 року – на 17,2%.

Як повідомила Державна служба статистики, середня номінальна заробітна плата штатних працівників у грудні порівняно з листопадом 2020 року збільшилася на 18,3%, у річному вимірі (до грудня 2019-го) – на 15,6%, склавши 14 179 грн, що в 2,8 рази вище рівня мінімальної заробітної плати (5000 грн).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *