Про що брешуть на тренінгах особистісного зростання

Швидше всього вчишся в трьох випадках — до 7 років, на тренінгах, і коли життя загнало тебе в кут

Сьогодні всюди пропонується безліч тренінгів, на яких його учасникам обіцяють круто змінити своє життя і добитися неймовірних висот. Щасливі, підтягнуті, усміхнені тренери обіцяють вам знайти упевненість в собі, гроші, успіх у протилежної статі і все, що завгодно — потрібно всього лише прийти, послухати і, звичайно, заплатити гроші.

Тренінги не є даремними — комусь вони допомагають більше, комусь менше. У будь-якому випадку – це новий досвід та новий погляд на світ. Зазвичай учасники тренінгів загоряються бажанням змінити своє життя на перших відвідинах, але потім настає період деякого розчарування. Причина цього в тому, що для виживання в бізнесі з високою конкуренцією організатори тренінгів змушені багато обіцяти. Розглянемо кілька найбільш поширених обіцянок:

— Ви зможете домогтися абсолютно все і реалізувати всі свої мрії!

Така уловка спрацює у випадку, якщо людина дійсно має талант і потенціал для того, щоб домогтися серйозного успіху, але йому не вистачає простої підтримки і впевненості у своїх силах. Як раз на тренінгу можуть вселити впевненість і надати таку моральну підтримку.

Звичайно ж у більшості випадків для успіху цього недостатньо. Успішність, крім віри в себе, передбачає наявність таланту або високих здібностей у певній сфері, працездатності, завзятості, знань і вміння не упустити свій шанс.

Так що віра в себе дуже важлива, але потрібно розумно оцінювати свої можливості. В бажаннях втілити свої мрії в реальність намагайтеся не йти проти здорового глузду. Не ставте перед собою цілей, які більше схожі на ілюзію. Краще добиватися успіхів в невеликих починаннях, крок за кроком наближаючись до успіху, ніж голосно, з тріском і відразу провалити величезну мрію.

— Змінитися – це легко і просто!

Можуть серйозні зміни в людині пройти легко і просто? Звичайно ж ні! Як би не намагалися переконати в цьому тренери всі зміни відбуваються досить болісно, адже ви, по суті, ламаєте звичний спосіб життя, виходьте зі своєї зони комфорту. Для того щоб змінитися вам доведеться докласти величезну кількість зусиль, відмовитися від багатьох речей, які радували.

Так що більшість, не спостерігаючи швидких грандіозних результатів, що вирішують такі жертви не виправдовують себе і повертаються до звичного життя.

Самі тренери, звичайно ж, прекрасно знають що більшість їхніх клієнтів не дійдуть до фінішної межі, так як розчаруються, не отримавши бажаного в короткий термін. Але на тренінгу з особистісного росту, ви ніколи не почуєте, що домогтися всього можна тільки з величезними жертвами і титанічними зусиллями. Те, що всі зміни пропорційні величині вашої праці і самодисципліни, вам ніколи не скажуть, тому що тренерам просто не вигідно відлякувати клієнтів, кажучи їм правду, а не те, що вони хотіли б почути. Правдиві гасла ніколи не притягнуть на лекції достатню кількість клієнтів — люди виберуть тренінг, де їм пообіцяють швидко домогтися легкого успіху.

Тому роблячи вибір, пам’ятайте, що тренери, які обіцяють вам легкий успіх – точно брешуть.

— Ви швидко станете майстром своєї справи!

Дійсно, щоб освоїти нову професію розумному, талановитій людині з кмітливістю знадобиться зовсім небагато часу. Але це буде лише про поверхневе вивчення азів, а не майстерність. Майстром своєї справи можна стати тільки після багатьох років наполегливої праці і самовдосконалення. Ніхто не відміняв всім відоме правило 10000 годин, згідно з яким це мінімальну кількість часу, за який можна стати гуру в будь-якій професії.

Але більшість такий строк не влаштовує, всіх приваблюють думка про те що майстерності можна домогтися набагато швидше, бажано прямо завтра. Також нікому не хочеться витрачати час на важку, копітку роботу, зате дуже приваблює можливість підвищити свій рівень доходу вже зараз. Тренери, як досвідчені психологи, знають це і заявляють, що в будь-якій справі професіоналом стати легко. Для цього варто лише заплатити, прийти на тренінг і дізнатися секретні правила досягнення успіху. Незважаючи на очевидну абсурдність і обман, кількість охочих відвідати явно непрофесійні тренінги з кожним роком зростає.

— Самонавіювання – запорука успіху

Звичайно ж, самонавіювання працює. Однак воно працює зовсім не так, як це підносять на тренінгах. Посміхаючись кожен день в дзеркало, ви додасте собі гарного настрою і впевненості в собі, але ви ж не робот, який посміхається, незважаючи ні на які життєві негаразди. Будь-яка стресова ситуація — і про усмішку ви й не згадаєте. Можливо, ви відчуєте вплив самонавіювання, коли ваш душевний спокій нічого не турбує, але в ситуаціях коли щось вибиває вас з колії самонавіювання не працює. У критичних ситуаціях набагато важливіше вміти активізуватися, приймати рішення, не втрачати самовладання.

Так що аутотренінг – це лише невеликий, необхідний крок на шляху до успіху, а не паличка-виручалочка. Аутотренінг добре допоможе у випадку вашої невпевненості в чому-небудь, але великих надій на нього покладати не потрібно.

— Я знаю, як вам допомогти!

Впевнений у собі тренер говорить, що він домігся успіху, керуючись певними правилами, і тепер готовий допомогти вам зробити те ж саме. Але в такому понятті, як успіх немає жорстких правил. Те, що спрацювало для однієї людини, абсолютно марно для іншого. Також варто пам’ятати, що більшість тренерів — це не олігархи, не банкіри і не промислові монополісти. Зазвичай, це професійні психологи, які заробляють свій хліб на навчанні клієнтів. У кращому випадку тренер допоможе знайти коріння ваших життєвих невдач, проблем і підкаже якісь слушні думки. Але універсального для всіх підходу тут немає, у кожного своя історія і правильно діяти, керуючись універсальною для всіх схемою, не вийде.

У кожної людини є тільки свої, особливі важелі, з допомогою яких можна направити його на шлях кращого життя. Так що погоджуючись піти на тренінг, не забувайте, що тренер — не чарівник, і він не може перекроїти вашу свідомість за кілька лекцій. Ваше завдання — дізнатися про способи досягнення успіху і спробувати розібратися з тим, що вам заважає на цьому шляху. Виберіть з безлічі нової інформації кілька корисних порад для себе, планомірно дійте, не чекаючи чудес і спокійно наближайтеся до поставленої мети.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *