Як впоратися зі стресом?

Вже придумали каву без кофеїну, пиво без алкоголю й цигарки без тютюну. От тільки життя без стресу поки не придумали

Сучасний ритм життя постійно збільшує кількість факторів, які можуть викликати стрес. До них відноситься більша кількість соціальних контактів, зобов’язань, велика завантаженість на роботі і мре людей та інформації навколо нас. Не кожна людина може спокійно слідувати за шаленим ритмом життя, так що в результаті виникає природна потреба в знятті напруги.

Тривалий стрес – причина номер один загострення або появи захворювань, до яких у людини є схильність. В результаті психологічно поганий обстановки людина відчуває дискомфорт, агресію, смуток, які заважають йому нормально жити і працювати.

Стресового стану можуть бути схильні абсолютно всі, незалежно від віку і матеріального положення. Стрес однаково небезпечний для дорослих і для дітей, домогосподарок і бізнесменів. Розрізняються тільки причини стресу і те, як його переносять різні люди.

Відразу скажемо очевидне — використання алкоголю та інших деструктивних способів розслаблення обертається ще більш серйозними проблемами, так що зняти стрес вам це не допоможе. Найкраще що можна зробити – це спробувати уникнути стресу, навіть пожертвувавши для цього роботою і місцем проживання. Якщо ж все-таки повністю уникнути стресу немає можливості можна скористатися порадою стародавніх греків, які вважали, що потрібно не уникати стресових ситуацій, а вміти правильно відновлювати свій організм після них.
Як впоратися зі стресом

Найбільш ефективні способи швидкого відновлення після стресу наступні:

— Дотримання режиму сну. Після пережитого стресу організму необхідний відпочинок. Взяти і вчасно лягти спати – це найефективніший спосіб відновити сили. З 22.00 до 02. 00 – найбільш цінний для організму період відпочинку, в той час як з 2.00 до 6.00 – ефект мінімальний. Так що ті, хто пізно лягає і пізно прокидається, відчувають себе не відпочилими, розбитими, пригніченими. Спробуйте привчити себе до нормального режиму сну, і ви дуже скоро відчуєте прилив сил і збільшення опірності до стресових ситуацій.

— Прогулянки на свіжому повітрі. Природа – кращий лікар і психолог для людини. Якщо ви пережили стрес, постарайтеся частіше гуляти. Якщо дозволяє ситуація — вибирайтеся в ліс, до річки і проводите там як можна більше часу. Якщо такої можливості немає, альтернативним варіантом є парки і сквери.

— Позитивний настрій. Візьміть собі за звичку посміхатися, жартувати і дарувати оточуючим позитивні емоції. Людина стає щасливою, коли може подарувати трохи радості іншому. Весь подарований вами позитив обов’язково повернеться в помноженому кількості.

— Не приховуйте емоцій. Якщо ви пережили стрес, постарайтеся провести аналіз ситуації. Що стало причиною? Чому ви відчуваєте себе погано? Що хотілося б змінити? Нехай ваш діалог з власними емоціями та переживаннями відображається в письмовому вигляді або в малюнках-схемочках. Це допоможе вам краще зрозуміти ситуацію і краще діяти.

— Басейн, баня, купання у всіляких солях – це відомих з давніх часів спосіб відновлення сил. Так можна відпочити не тільки фізично, але і морально. Розслаблення всіх м’язів тіла заспокоїть психіку і принесе бажаний емоційний комфорт.

Як впоратися зі стресом

— Займіться улюбленою справою. Одним з найкращих ліків від стресового стану вважається хобі. Улюблена справа допоможе відволіктися від негативних думок і налагодити внутрішню гармонію. Якщо ви давно мріяли зайнятися чимось новим, то це самий відповідний час. Ви перенесете увагу зі стресової ситуації і відкриєте для себе нові горизонти.

— Займіться спортом. Помірні фізичні навантаження позитивно впливають на загальне самопочуття. Знайдіть трохи часу в день для зарядки — отримаєте підзарядку і обов’язково відчуєте себе краще.

— Читання. Виберете книгу з позитивним або захоплюючим сюжетом, або що-то по вашим інтересам. Можливо, все що з вами відбувається, на тлі прочитаного здасться дрібницею.

— Слухайте музику, вона заспокоює центральну нервову систему. Це самий простий і швидкий спосіб підняти собі настрій. Особливо заспокоює класика, якщо звичайно це у сфері ваших інтересів.

Всі перераховані способи допоможуть вашому організму боротися з пережитим стресом і поліпшать опірність до нових психологічно напруженим ситуаціям. Але найважливіша порада – розпочніть пошук свого призначення. Займайтеся улюбленою справою, намагайтеся будувати кар’єру або відкривайте свій бізнес. Нелюбима робота не буде сприяти вашому психологічному здоров’ю, розкриттю потенціалу, талантів і матеріального благополуччя.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *