У чому сенс життя

У чому сенс життя?

Кожна людська істота подібно мільйонерові, який забув про своє багатство і положення і вийшов на вулицю, щоб просити милостиню

Щоб стало цікаво, на початку нашої статті невеличка притча. Сперечалися звірі про сенс життя:

Лисиця сказала: — Сенс в тому, щоб жити!
— Це примітивно, — заперечив заєць, поправивши окуляри, — на більш високому рівні розвитку нам необхідна як повітря — самореалізація.
— Це все дурниці, — сказала їжачиха, — головне це — сім’я! Діти, онуки — це ж так прекрасно!
— Сенс життя — зрозуміти та шукати самого себе — можливо все життя, — висловив свою думку Ослик, сумно озираючись назад.
— А ти, Вінні, що думаєш з цього приводу? — запитали звірі у відомого персонажа.
— А я сьогодні вранці, — сказав Вінні-Пух, — коли не знав куди йти, призначив собі сенсом спочатку Розлогу Сосну, яка стоїть біля ставу. Потім, коли я дійшов до неї і нічого там цікавого не знайшов, призначив наступним змістом-метою — Мудрий Дуб, де живуть бджоли. Але потім по дорозі я зустрів П’ятачка і він запропонував піти в гості до Сові, і я легко поміняв ту ціль на нову. Мені головне — щоб було цікаво куди йти і робити те, що мені подобається.

Отже, уявлення про сенс життя звичайно у кожного свої. Вони залежать від матеріального стану людини, від його проблем, способу життя, світобачення та конкретного часу. Коли все добре, людина зазвичай бачить сенс свого життя в досягненні щастя та благополуччя, а коли все погано, життя може втрачати всяку свою цінність і сенс. В цьому випадку зазвичай починають проявлятися різні розлади, хвороби, депресії та неврози. Якщо ж справа доходить до вирішення проблем за допомогою алкоголю, то все стає зовсім погано. Коли ми відчуваємо втрату сенсу життя, наш монолог звучить приблизно так: «Все можу, але нічого не хочу» (насправді це перекладається як «хочу все, але нічого не можу»).

У чому сенс життя

Ми живемо у вік свободи, відносного достатку та інтернету. Це час коли людство твердо стоїть на землі. Хто б міг подумати, що ми досягнемо такого небувалого рівня розвитку? Тим не менш головний, завжди хвилювало людство питання, залишився. Який сенс існування людини?

Основні потреби людини — це потреба в коханому чи коханій, гроші, успіх (нехай навіть невеликий і всередині маленької компанії). Якщо людина в чомусь з цього списку не досяг бажаного успіху, не зустрів свою любов, то виникнення питань про сенс життя неминуче. Сьогодні основні проблеми нашого життя це відсутність сенсу, стрес і одноманітність. Головна причина цих проблем зазвичай криється не стільки в навколишньому світі: у начальника, сусіда або в іншому оточенні, скільки в самій людині: в якісь моменти життя невдоволення собою і навколишнім світом переходять певну межу. І в цьому випадку важливо не опускати руки, а проаналізувати ситуацію і постаратися змінити її до кращого. Життя людини обов’язково повинна мати сенс, нехай навіть постійно мінливий. Життя без сенсу означає, що людина всередині відчуває порожньому, він стає слабким, гірше починає чинити опір несприятливим життєвим ситуацій, не може взяти власну долю у свої руки. А якщо в цьому стані потрапити під вплив алкоголю, то проблеми починають накручуватися один на одного і людина потрапляє в зачароване коло, з якого можна вибратися тільки маючи дуже сильне бажання.

Як же людині знайти сенс життя в такій ситуації? Відповідь на це питання проста. Все в природі прагне до зростання та розвитку. Постійне прагнення вперед, до чогось більшого закладено в самій природі людини. Навіть досягнення бажаного ніколи не приносить остаточного задоволення, непереборна сила штовхає нас вперед і вперед, до нових і нових цілей і завдань. Людина підсвідомо постійно прагне знайти повноту існування. Так що в кризові періоди вихід один – з усіх сил, як би мало їх не було, рухатися вперед.

Відповідь на питання про сенс життя кожна людина повинен шукати сам – як шляхом роздумів, так і на основі життєвого досвіду. Існує навіть точка зору, що сенсом життя є пошук сенсу. Але думаємо, що простий і зрозумілий сенс життя все ж існує. І він у тому, що життя кожної людини має якесь призначення. І секрет щастя або нещастя людини безпосередньо пов’язаний з тим, в якій мірі життя людини відповідає цьому призначенню. Таким чином можна сказати, що сенс життя в тому, щоб жити і виконувати своє призначення. Все життя – це прагнення призначення виконати. Правда, спочатку треба якимось чином дізнатися своє призначення. Свої цілі і бажання людина часто підміняє чужими, в результаті страждає його індивідуальність, не проявляються в належній мірі здібності і таланти. Коли людина не усвідомлює того, що відбувається з ним, відбуваються різного роду проблеми нерозуміння себе і ситуації. Кожна людина – унікальна частинка всесвіту, і він сам створює своє життя – думками, вчинками, почуттями. І процес цей може здійснюватися як свідомо, так і несвідомо. Все залежить від внутрішнього стану особистості. Чітко усвідомлюють всі, що з ними і навколо них відбувається, просвітлені і розумні люди. Думаючий і рулящей своїм життям людина може змінити будь-яку ситуацію. Важливо не забути про своєї індивідуальності, унікальності, не прагнути бути схожими на когось, не сліпо слідувати моді, традицій. Треба робити вибір, орієнтуючись на свій власний внутрішній голос. Якщо ми слухаємо когось або діємо за шаблонами, то душа починає страждати, всередині народжується почуття незадоволеності, розчарування, коли ми досягаємо і реалізуємо не свої цілі, а нав’язані нам ззовні. Тому вкрай необхідно знайти своє призначення, згадати, навіщо ми народилися, і втілити нашу мету в дійсність, як говоритися “реалізувати себе”. Бо саме за цим ми і прийшли в цей світ. Якщо людина не постійно розвиває свій розум, силу, здібності, це означає, що він втратив основний напрямок у житті. І не думайте, що ось настане прекрасний момент, і почнеться справжня, цікаве, насичене життя, а зараз – лише підготовка до неї.

Насолоджуйтеся життям за допомогою своєї діяльності, з допомогою того, що ви вмієте найкраще. Кожен з нас володіє природним даром – здібностями, які потрібно розкрити. Наша можливість домогтися успіху як раз і залежить від ступеня розвитку тих або інших здібностей. Так наприклад одна людина може бути пекарем, але при цьому писати вірші, вміти лагодити машину і володіти рядом інших умінь, які стануть в нагоді не тільки йому, але і людям його оточуючим. Буває, що робота, яка приносить фінансовий дохід – це не та сфера, де ви відчуваєте себе щасливим. В цьому випадку можна знайти інші методи для самореалізації. Почати можна з того, щоб розкрити свої таланти і здібності до чого-небудь: пробувати себе в різних сферах діяльності, і намагатися освоїти навіть те, що здається дуже далеким від вас. Відкриваючи в собі щось нове, ми відкриваємо новий спосіб бути успішними.

У чому сенс життя

Роздуми на дану тему комусь можуть бути близькі, а хто-то про це, можливо, ніколи і не замислювався. Але в житті бувають часи, коли особливо важливо знати «Заради чого я живу?», «Що надає сенс мого життя?». Маючи відповідь на ці питання, людина знаходить внутрішню опору, яка дає йому сили жити і справлятися з труднощами. Чому ж виникає втрата сенсу, приносить у життя порожнечу? Справа в тому, що людина відчуває себе комфортно і впевнено тоді, коли він точно знає, що то значить в цьому світі, займається якоюсь корисною справою, що приносить комусь користь, знає, що в його праці та знаннях потребують інші. Вбачаючи сенс життя, людина знаходить внутрішню опору, впевненість у своїх силах, у цьому випадку зміцнюється його воля до життя. І яким би чином людина не насолоджувався б, по-справжньому щиру і глибоку радість він відчуває тоді, коли добре робить те, що можуть робити всі. Відкриваючи в собі щось нове, ми відкриваємо новий спосіб бути щасливим.

Найглибша таємниця нашого існування, в тому, що життя — це не процес відкриття, а процес створення. Ви не постійно відкриваєте себе, а постійно створюєте себе заново. Тому прагніть не стільки зрозуміти, хто ви є, скільки визначити, ким ви хочете бути. Життя, це не процес відкриття, а процес створення. Тобто кожну хвилину, кожну секунду, кожну мить своїми думками, словами і діями ми творимо себе, своє майбутнє. Але тим не менше, життя не записана, не визначена заздалегідь, ми творимо свою реальність щомиті роблячи вибір: прийняти або відкинути, випробувати любов або страх, відреагувати так чи інакше. І цей вибір впливає на те, ким ми стаємо.

Перебуваючи всередині об’єкта, дуже важко зрозуміти, для чого він існує, в чому його сенс. Уявіть, що ви жодного разу не виходили з будинку, в якому народилися. Як ви можете зрозуміти призначення цього будинку, якщо вам нічого невідомо про дощ і сніг, жарі і холоді, від яких він покликаний захистити? Тільки знання більшої реальності дозволить відповісти на запитання, для чого ж існує будинок. Таким чином, щоб довідатися в чому сенс життя, треба спочатку почати добре розуміти себе і життя навколо. Зрозумійте що ви за людина насправді, чого ви хочете насправді, по-справжньому, чого вам не вистачає. Великий плюс у тому, що будь-яку ситуацію завжди можна змінити. Отже, знайти відповідь на питання про сенс життя – значить, визначити її мету, призначення. В залежності від того, яку мету ви переслідуєте на сьогоднішньому етапі, залежить і сенс вашого життя. Прочитавши нашу статтю, подивіться на світ навколо, як у ньому можна реалізувати ваші основні незадоволені бажання. І потихеньку, не поспішаючи, подумавши, беріться за справи.

У чому сенс життя

Ну і на завершення, кілька рядків з різних філософій, містять глибокі думки:

— Думки матеріальні. Наша свідомість – це все. Ви стаєте тим, про що думаєте. Якщо людина говорить або діє з поганими думками, його переслідує біль. Якщо ж людина говорить або діє з чистими намірами, за ним слідує щастя, яке, як тінь, ніколи його не залишить. Щоб правильно жити, потрібно заповнити мозок «правильними» думками. Правильне мислення дасть все, що забажаєте; неправильне мислення — зло, яке врешті-решт зруйнує вас. Всі проблемні вчинки виникають із-за неправильних думок.

— Починати з малого – це нормально. В дощ глечик наповнюється поступово, крапля за краплею. Кожен майстер колись був аматором. Всі ми починаємо з малого, не засмучуйтеся малим. Якщо ви послідовні і терплячі, ви досягнете успіху! Ніхто не може зробити все за одну ніч: успіх приходить до тих, хто готовий почати з малого і не опускати рук, доки не заповниться глечик.

— Пробачити. Не стримувати гнів у собі – згорите самі – а саме пробачити. Коли ви звільняєте тих, хто ув’язнений у тюрмі непрощення, ви звільняєте з цієї в’язниці себе. Намагайтеся вибачати швидше.

— Намагайтеся зрозуміти точку зору іншої людини. Вислухайте інших, зрозумійте їх точку зору, і ви знайдете спокій. Більше зосередьтеся на тому, щоб бути щасливим, ніж бути правим.

— Ваші вчинки мають значення. Щоб розвиватися, ви повинні діяти; щоб швидко розвиватися, діяти треба кожного дня. Слава для всіх, але пізнати її зможуть тільки ті, хто діє постійно. Прислів’я говорить: «Бог дає кожній птиці хробака, але не кидає його в гніздо».

— Переможіть себе. Краще перемогти себе, ніж виграти тисячі боїв. Тоді перемога твоя. Її в тебе не зможуть відняти ані ангели, ані демони, ні рай, ні пекло. Щоб перемогти себе, потрібно перемогти свій розум. Ви повинні контролювати свої думки. Вони не повинні бушувати, як морські хвилі.

— Живіть в гармонії. Гармонія приходить зсередини. Не шукайте її ззовні, це не нова машина, ні нова робота, що гармонію можна знайти лише всередині себе. Гармонія – це мир в душі, і він починаються з вас.

— Будьте вдячні і щасливі просто так. Не всі змогли прокинутися сьогодні вранці, вчора деякі заснули в останній раз. Завжди є щось, за що варто відчувати себе щасливим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *