квітка ранункулюс

Ранункулюс: посадка і догляд у відкритому грунті

Вітчизняні квітникарі про ранункулюс дізналися не так давно. Їх зацікавила інформація про посадку та догляд за рослиною у відкритому грунті, його фото в квітучому вигляді. Альтернативне назва ранункулюса – азіатський жовтець.

Рослина відмінно розвивається на клумбах, в горщиках і закритих приміщеннях. З-за незвичайного зовнішнього вигляду його використовують для перетворення ландшафтного дизайну, створення гарних композицій.

Правила посадки бульб

Знайти посадковий матеріал можна в кінці осіннього сезону. Але професіонали радять дочекатися кінця лютого або початку березня, коли шанси на придбання якісних бульб підвищуються.

Матеріал для посадки зберігають при температурі від 15 до 18 градусів, при середній вологості повітря. Відхилення від норм призводить до загибелі ранункулюса або повільного проростання.

квітка ранункулюс
Ранункулюс: посадка і догляд

Бульби регулярно перевертають. Це сприяє провітрюванню матеріалу і впливає на його якість.

Рекомендації перед посадкою

 1. Азіатський жовтець викладають на губку, змочену теплою водою.
 2. Для знезараження у воду додають марганцівку.
 3. Неідеальні бульби обробляють у розчині стимулятора росту.

Вимоги до ділянки

 1. Вибирайте місце для посадки в півтіні. На сонячних ділянках є ймовірність загибелі ранункулюса, до початку цвітіння.
 2. Грунт – чорнозем з додаванням річкового піску і перегною. Альтернативно – грунт, багатий торфом.

Проростає від одного до двох місяців. З цієї причини висаджують:

 • після заморозків;
 • час в середній смузі – середина квітня.
насіння жовтця
Вибір насіння

Дотримуючись правил посадки, квіти азіатського жовтцю з’являться через три місяці. При неправильному догляді цвітіння затягнеться.

Посадивши ранункулюс рано, при температурних перепадах, рослину накривають соломою. Захисний шар сприяє накопиченню вологи, навіть при рідкісному зрошенні, вбереже квітку від холоду.

Поради професіоналів

 1. Беріть посадковий матеріал з власних рослин або у заводчиків, що спеціалізуються на ранункулюсі.
 2. Насіння дрібне, тому для їх збору використовуйте марлю. Оберніть навколо бутонів, акуратно струсіть для відділення садивного матеріалу.
 3. Збирайте насіння в червні–липні. Враховують початок цвітіння.

В кінці лютого пророщують насіння. Для цього:

 • використовують садові ящики або горщики середнього розміру;
 • ємність заповнюють торф’яним грунтом;
 • у грунті роблять невеликі борозенки, розподіляють по них насіння.
Коріння ранункулюса
Коріння рослини

До пересадки:

 • стимулюють вертикальний ріст фітолампами;
 • підтримують вологість грунту.
 • у квітні пікірують (незадовго до трансплантації у відкритий грунт).

Після пересадки ділянку підгортають, для захисту від температурних перепадів.

Правила догляду до цвітіння

Любителі ранункулюса знають, що правильна посадка і догляд за рослиною у відкритому грунті – важливі умови цвітіння азіатського жовтцю.

 1. Забезпечують рівномірний полив. Одного разу в 2 або 3 дні – досить. Під рівномірним поливанням мається на увазі зрошення, яке не призводить до скупчення вологи біля коренів. Перша ознака перезволоження квітки – наявність нальоту на листках білого кольору або опадання бійок бутонів. В умовах підвищеної температури довго ранункулюс без води не залишають. Надмірна сухість призводить до утворення на листках рудих плям, дрібних бутонів, відмираючих до закінчення цвітіння.
 2. Правильний полив – не єдина обов’язкова умова для нормального росту і розвитку азіатського жовтцю. Рослина має потребу в кисні, за рахунок якого коренева система розростається, роблячи його міцним і стійким до хвороб. З метою поліпшення циркуляції повітря регулярно розпушують грунт.
 3. Важлива умова – видалення бур’янів. Якщо ви помітили навколо квітки дрібні бур’яни, негайно видаліть. Вони забирають у рослин поживні речовини. Досвідчені квітникарі контролюють появу бур’янів поблизу рослини. Вони швидко розростаються і часто порушують тендітні коріння ранункулюса. Це призводить до загибелі.
 4. Для кращого розвитку вносять мінеральну підгодівлю. Частота – 1-2 рази в два тижні. Без проведення тестування грунту з добривами не експериментують. Часте і ненормована внесення призводить до нетривалого періоду цвітіння або його відсутності, розвитку серйозних хвороб.
 5. Охляле суцвіття зі стебла зрізайте акуратно гострим ножем або садовими ножицями. Ця обробка сприяє появі нових бутонів і тривалому цвітінню. Якщо не видалити засохлі суцвіття, листя швидко розростається.
ранункулюс вирощування
Знезараження бульб

Правила догляду після цвітіння

На зиму ранункулюс впадає в сплячку. Завершується цей період після того, як температура повітря досягає показника 20 градусів. Після цвітіння, з приходом перших холодів – кінець вересня початок жовтня:

 • обрізають висохлі стебла;
 • витягують бульби.

Не використовуйте лопату штикового типу. Ви можете пошкодити коріння. Відповідний інструмент – садова лопатка. У магазинах легко відшукати пристосування, що дозволяють отримувати бульби невеликого розміру.

Викопують ранункулюс вдень в суху погоду. Температура повітря 15-18 градусів. Бульби просушують, розкладають тонким шаром у тепличному укритті з хорошою вентиляцією.

Азіатський жовтець у стані сплячки, невибагливий. Бульби витримують температури 4-6 градусів. Але такі умови для утримання ранункулюса протягом зими невідповідні.

Посадка ранункулюса
Посадка ранункулюса

Пересадкою займаються в середній смузі України. На території південних регіонів, де для зими характерна тепла погода, рослину не викопують, а навесні повторну висадку бульбами не проводять. Захищають грядки від холодів шаром опалого листя або ялиновим гіллям. Видаляють захисне покриття в кінці березня або середині квітня.

Вирощуючи ранункулюс, дотримуючись правил посадки і догляду у відкритому грунті, квітникарі отримають гарні декоративні рослини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *