червоний буряк вирощування

Посадка насіння буряка у відкритий грунт: фото, вирощування і догляд

Буряк – це один з найпопулярніших овочів для початківців та досвідчених городників. До того ж смачний і багатий врожай можна активно використовувати в кулінарії з метою приготування різноманітних страв. Насправді посадка насіння буряків у відкритий грунт передбачає обов’язковий облік численних нюансів, адже вирощування овочевої культури насінням потребує терпіння, старання.

Особливості підготовки грунту

Починати підготовку грядки для вирощування буряків бажано восени. З самого початку вибирають сонячне, дреноване місце. Кращими попередниками є огірки, цибуля або помідори. Буряк буде погано рости, якщо на ділянці раніше вирощували моркву, капусту, причому сусідами не повинні бути селера, часник. Повторна посадка буряків на ту ж ділянку можлива лише через 3-4 роки.

обробка насіння буряка
Насіння буряка дрібне і зморшкувате

Важливо відзначити, що буряк дуже вразливий перед підвищеною вологою. З даної причини небажано планувати вирощування овочевої культури на глинистих грунтах.

Крім цього, не можна вирощувати буряк на кислому грунті, тому при необхідності додають невелику кількість вапна і отримують нейтральний або лужний показник кислотності (оптимальне значення становить 6-7).

вирощування столового буряка
Посадка буряків у відкритий грунт

Навесні грунт потрібно розпушити. Також рекомендується внести комплексне мінеральне добриво. Дуже важливі азотні, а також калійно-фосфорні добрива. Рекомендується додати в грунт пісок, тирсу або деревну золу.

Підготовка грунту для вирощування буряку – це обов’язковий етап для тих, хто планує отримати гідний урожай.

Як сіяти насіння буряків в землю

Буряк належить до невибагливих овочевих культура. Незважаючи на це, посадка насіння буряків у відкритий грунт можлива тільки після того, як повітря прогріється до 8-10 градусів, адже вирощування буряків насінням також вимагає дотримання оптимальних умов для овочевої культури. При недостатній температурі повітря і ґрунту буряк не зможе дати сходи. Іноді різке похолодання може призвести до надмірного росту бадилля і сповільненого розвитку коренеплоду.

як виростити червоний буряк
Поява перших сходів

Краще всього планувати посадочні заходи з середини березня до початку травня, орієнтуючись на клімат і погоду регіону.

  1. Спочатку землю перекопують. Бур’яни повністю
  2. прибирають. Потім розбивають великі грудки землі.
  3. На обраній грядці розміщують борозенки, в які вдасться висадити насіння. Звичайною палицею роблять заглиблення в грунті на відстані 10-30 сантиметрів.
  4. Бурякове насіння занурюють на глибину до чотирьох сантиметрів.
  5. Іноді бурякове насіння скріплюється між собою кульками. У цьому випадку небажано розділяти насіння для запобігання ризику пошкодження насіннєвого матеріалу. Надалі сходи буряків можна буде прорідити.
червоний буряк вирощування
Потрібно регулярно прополювати і рихлити ґрунт

Особливості подальшого догляду за червоним буряком

Після сіяння насіння буряків у відкритий грунт потрібно подбати про правильне вирощування овочевої культури. При вирощуванні буряків насінням дружні сходи повинні з’явитися на 4-6 день.

коли поливати буряк
Полив буряків бажано здійснювати ближче до вечора
  1. Практично відразу після появи сходів слід розпушувати грядку. Розпушування ґрунту дуже важливо в період дощів. Основне завдання – це прискорення надходження кисню до коренів буряків. В іншому випадку буде надходити кисень погано, і овочева культура почне страждати від перезволоження грунту.
  2. Проріджування буряків проводять в обов’язковому порядку. Це обумовлено тим, що спочатку буряк росте дуже густо і це може погіршити якість отримуваного урожаю. Вперше проріджувати буряк бажано при появі кількох повноцінних листочків, другий раз – на самому початку розвитку коренеплодів. Завжди видаляють слабкі рослини. Також орієнтуються на оптимальну відстань посадки (5-10 сантиметрів) між коренеплодами. Важливо розуміти, що при посадкових заходах навіть велику кількість насіння, які часом зростаються і утворюють бульби, не можна розділяти з-за підвищеного ризику їх пошкодження.
  3. Полив вважається дуже важливою процедурою для правильного розвитку буряків. Перший рясний полив проводять після першого проріджування. Потім буряк треба поливати раз на тиждень. На квадратний метр грядки потрібно використовувати 10-15 літрів води. Буряк дуже любить вологу, тому про це треба подбати. Достатня волога дозволить отримати великі і смачні плоди. Полив буряків припиняють приблизно за пару тижнів до збору врожаю.
  4. Підгодівля відіграє важливу роль. Після посадки насіння буряків у відкритий грунт бажано подбати про регулярне внесення поживних речовин, адже вирощування овочевої культури насінням потребує регулярного внесення органічних і мінеральних добрив. Перша підгодівля передбачає обов’язкове використання органіки (коров’як або курячий послід) або зольного розчину, друга – фосфорно–калійних добрив (приблизно через 2 тижні після першої процедури). Третю підгодівлю здійснюють при другому проріджуванні, використовуючи фосфорно–калійні добрива. Для поліпшення смакових характеристик буряків рекомендується приблизно за місяць до збирання врожаю використовувати для разового поливу соляний розчин (столова ложка солі на 10 літрів води) або розчин натрієвої селітри. В обов’язковому порядку вносять борні підживлення, так як вони дуже важливі для правильного розвитку овочевої культури. Досвідчені городники відзначають, що нестача бору призведе до дуплистой або дуже темної серцевини буряків.

Правильний комплексний догляд після посадочних заходів підвищує шанси на отримання доброго врожаю.

як вирощувати буряк
Коренеплоди на замульчованих грядках виростають більшими

Посадка насіння буряків у відкритий грунт зазвичай планується на другу половину весни. При вирощуванні буряків насінням дуже важливо уважно стежити за станом овочевої культури для того, щоб своєчасно реагувати на проблеми і підвищувати шанси на отримання доброго врожаю.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *