вирощування кабачків

Вирощування кабачків у відкритому грунті: посадка і догляд

Кабачок – це невибаглива овочева культура. Результат вирощування в чому залежить від правильного вибору насіннєвого матеріалу, який повинен бути якісним і стійким до кліматичних, погодних умов. Посадка кабачка у відкритому грунті і подальший догляд – це одні з найбільш важливих питань, які хвилюють початківців і досвідчених городників з середини весни і до самого літа.

Особливості вибору насіння для кабачків

Перш за все, потрібно правильно вибрати насіння кабачків. Насіннєвий матеріал можна зібрати із власної ділянки, якщо кабачки вирощувалися раніше. Насіння можна придбати в спеціалізованих магазинах. У будь–якому випадку потрібно знати і розуміти, як правильно вибирати насіння для вирощування овочів.

як садити кабачки
Підготовка насіння кабачків до посадки
 1. Бажано вибирати продукцію відомого виробника. Більше того, потрібно довіряти рекомендаціям знайомих або особистому досвіду.
 2. Якісне насіння повинно бути повновагим. До того ж дуже важлива правильна термічна обробка насіннєвого матеріалу.
 3. Більшість зарубіжних сортів є гібридними. Гібриди кабачків можна використовувати для збору насіння з метою повторного вирощування.
 4. Багато вітчизняних сорти кабачків проявляють особливу стійкість до несприятливих погодних умов і коливань температури.
 5. Зарубіжні сорти відрізняються тривалим вегетаційним періодом. Зібраний урожай ідеально підійде для реалізації на ринку.
 6. Кабачки вітчизняних сортів можна довго зберігати або використовувати для приготування зимової консервації.
  Термін придатності вітчизняної продукції може досягати від п’яти до восьми років, в залежності від сорту. Проте хороше насіння може зійти пізніше.

Від правильності вибору кабачкового насіння багато в чому залежать шанси отримання хорошого врожаю.

Особливості підготовки насіння та ґрунту

Посадку кабачків у відкритому грунті можна проводити тільки після підготовки ґрунту та з подальшим правильним доглядом. До того ж насіннєвий матеріал також потрібно обробити правильним чином.

Спочатку кабачкові насіння розм’якшують і прогрівають. Багато городників проводять знезараження насіннєвого матеріалу розчином марганцю для поліпшення їх характеристик і підвищення стійкості до несприятливих погодних умов.

як правильно вирощувати кабачки
Перед посадкою кабачків у відкритий грунт, він повинен бути підготовлений

Плануючи замочування насіння, рекомендується використовувати теплу воду і виділити для процедури 2-3 дні. Потім насіння потрібно дістати з води, просушити і покласти у вологу, теплу тканину на пару діб. Рекомендується щодня стежити за вологістю тканини і температурою, яка повинна бути близько 25 градусів. Така підготовка покращує якості кабачкового насіння.

Кабачки погано ростуть у кислому неплодородном грунті, тому землі потрібно приділити особливу увагу. Бажано при посадці додати органічне добриво (гумус або компост), перепрілий гній і дренажну складову.

посадка кабачків
Розсада кабачків

У кислий грунт можна додати крейду, вапно, золу для покращення показника кислотності. При цьому грунт повинен бути пухким, м’яким і прогрітий. Якщо насіння будуть висаджені в холодний грунт, вони можуть не зійти.

Як садити кабачки у відкритий грунт

Правильна посадка кабачка у відкритий грунт обов’язкова, адже від цього залежить їх розвиток. При цьому догляд за кабачками після посадочних заходів повинен бути регулярним до самого збору врожаю.

У відкритий грунт можна посадити кабачки насінням або розсадою. Вважається, що краще всього висаджувати кабачкову розсаду, так як зміцнілі рослини будуть більш стійкі до погодних умов, і при цьому урожай вдасться отримати раніше. При посадці насіння відзначається ризик того, що насіннєвий матеріал не зійде з-за холодного грунту або несприятливої погоди після посівних заходів. Важливо відзначити, що садити кабачки насінням у відкритий грунт краще всього в кінці травня – початку червня.

вирощування кабачків
Схема висаджування кабачків у відкритий грунт

Для посіву створюють неглибокі ямки на достатній відстані, адже для дозрівання плодів потрібно багато часу. При цьому в кожну лунку укладають від трьох до п’яти насінин на глибину в кілька сантиметрів. Потім проводять полив і ретельно засипають насіння землею.

При необхідності грядку накривають плівкою, захищаючи майбутні паростки від низької температури повітря.

Посадка насіння кабачків в горщики для вирощування на розсаду планується на середину весни. Надалі догляд за кабачками проводиться за класичною схемою, яка передбачає полив, контроль світлового режиму та температури. Кабачкову розсаду можна пересаджувати у відкритий грунт тільки в кінці весни, коли вона підросте і зміцніє.

Принципи догляду за кабачками

Після посадки кабачків у відкритий грунт обов’язково здійснюється правильний регулярний догляд.

як виростити ранні кабачки
Висаджування розсади кабачків
 1. Полив відіграє дуже важливу роль. Кабачки краще всього поливати ввечері. Для поливу використовують теплу воду. У спекотну погоду полив повинен бути щоденним. Після того, як листя будуть прикривати грунт дотримуються наступний режим: похмура погода – раз в 5-6 днів, спекотна погода – раз в 2-3 дня. Бажано лити теплу відстояну воду тільки під корінь.
 2. Внесення добрив потрібно для правильного розвитку кабачків. Бажано робити упор на органіку, яка дуже важлива для кабачків. Добрива вносять в ґрунт, причому вони не повинні потрапити на листя або стебла. Трав’яну органічну підгодівлю можна чергувати з розчином гною. За весь період розвитку овочевої культури проводять, принаймні, три підживлення.
 3. За станом кабачків дуже важливо стежити. Інакше рослини можуть виявитися вражені хворобою з-за неправильного догляду або шкідниками. Також допускається профілактична обробка рослин спеціальними препаратами, але при цьому при дозріванні плодів можна використовувати тільки безпечні народні засоби. Профілактику можна починати через тиждень після висадки кабачків в грунт. Найбільш небезпечними є попелиця, білокрилка, слимаки.

Правильний догляд, який полягає у профілактиці захворювань і паразитів, добриві, регулярному поливі, захисті від заморозків і оптимальної освітленості гарантує отримання хорошого врожаю.

чим підживлювати кабачки
Внесення добрив

Правильна посадка кабачків у відкритий грунт і подальший догляд за ними спрямовані на отримання високого врожаю. Молоді овочі відрізняються ніжним смаком, але їх неможливо зберігати довго. Старі овочі будуть твердими і важкими, але при цьому вони підійдуть для консервації і тривалого зберігання. Бажано стежити за ступенем зрілості кабачків і проводити збір готового врожаю близько 2-х разів на тиждень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *