Рет тер'єр фото

Рет тер’єр: опис породи

Рет–тер’єр – це різновид мисливського тер’єра. Ця порода собак була виведена у Великобританії шляхом схрещування фокстер’єра і манчестерського тер’єра в 1820 році. Назва цієї породи пов’язана з її призначенням, оскільки вона була виведена з певною метою: для лову гризунів (щурів).

Рет тер'єр фото

Історія виведення породи

В XIX столітті у Великобританії проводилися змагання з ловлі щурів. У них брали участь собаки, на яких глядачі робили великі ставки. Любителі цієї розваги і кінологи стали займатися розведенням такої породи собак, яка могла бути безперечним лідером в цих змаганнях. Згодом в гібрид фокстер’єра і Манчестерського тер’єра були додані Гончі і хорти, що посилило в собаках значущі в змаганнях характеристики: швидкість, міць і моторність.

Виведена порода дала такий екземпляр, який, володіючи компактними розмірами, дуже спритно вистежує здобич і розправляється з щурами. Ця собака — щуролов стала дуже популярна в Америці, особливо в її південних штатах. Її використовують на фермах, де собака позбавляє господарів від гризунів.

Для виведення дрібніших особин пізніше були схрещені той–тер’єри. Оскільки при виведенні собак цієї породи було намішано багато генетичних домішок, ці особини часом не володіють характерними особливостями поведінки тер’єрів. Майбутнім господарям слід враховувати це при дресируванні. Опис породи Рет-тер’єра дає уявлення про характер і зовнішність цих собак.

Рет тер'єр цуценя

Зовнішній вид

Представники породи рет–тер’єр невеликого розміру, який буває трьох типів – стандартний (до 15 кг), середній (до 5 кг) та мініатюрний (до 3 кг). Вони мають міцне жилаве тіло. Грудна клітка овальна. Ребра довгі, добре вигнуті. Спина середньої довжини, пряма. Живіт підібраний. Голова і морда невеликі. Кінцівки м’язисті і прямі. Довгі лопатки відведені назад. Плечі не повинні здаватися занадто високо поставленими і масивними.

Стегна потужні і довгі. Передні лапи поставлені прямо, а задні – розгорнуті назовні, що надає додаткову стійкість при лові видобутку. Кігті міцні, подушки жорсткі. Голова подовжена, морда загострена, пряма. Щоки добре розвинені. Щелепи сильні. Прикус ножицеподібний. Губи щільно стиснуті. Ніс може бути чорний або відповідати забарвленню.

Вушка трикутні стоячі, загострені. Хвіст у них буває різної довжини — і довгий, і короткий, але кращий купірований. Він розташований невисоко і продовжує лінію тулуба, злегка піднятий. У збудженому стані собака піднімає його практично вертикально.

Рет тер'єр

Шерсть

У рет–тер’єрів коротка, блискуча, щільно прилягає до тіла гладка шерсть. Зустрічаються особини зі злегка хвилястою шерстю на спині, що цілком допустимо. Але хвилястий шерстний покрив на всьому тулубі або його відсутність (облисіння) вважається дефектом породи. Слід звернути увагу, що вуса у цих собак ніколи не підстригають.

Забарвлення

Найпоширенішими забарвленнями цієї породи вважається одноколірний чорний, червоний, жовтий. Може бути триколірний. Часто зустрічається чорний з коричневими плямами, чорний з підпалом і білими плямами.

Характер

Ці собаки дуже витривалі, активні, допитливі. Вони веселі і грайливі. Енергійні господарі їх часто заводять в якості собак–компаньйонів. Рет–тер’єр швидко навчається, але володіє впертістю. На фізичний вплив реагує погано. Тренування повинні бути обов’язково позитивними і засновані на виробленні умовного рефлексу.

Однією з особливостей собак цієї породи є гострий нюх і мисливські інстинкти, що дуже проявляється на прогулянках.

До сторонніх відноситься недовірливо. З іншими собаками в конфлікти не вступає. Дружелюбний. Добре ладнає з дітьми, може бути для них відмінним охоронцем. У них загострене почуття небезпеки, гавкотом вони попереджають про це господарів. Іноді цей сигнальний гавкіт стурбованої собаки доходить до шаленства.

Про Рет–тер’єрів відгуки власників дуже позитивні. Собаки постійно прагнуть догодити господареві і бути поруч з ним. Вони відрізняються великою відданістю. Покірність не вважається недоліком Рет–тер’єра.

Рет тер'єр догляд

Умови утримання

У зв’язку з тим, що собаки цієї породи досить компактні за розміром, вони можуть міститися і в квартирі. Однак їх інстинкти вимагають обов’язкових фізичних навантажень і тривалих прогулянок з пробіжками. Довгі прогулянки є особливістю утримання собак цієї породи. Для них необхідне дресирування, інтелектуальні ігри.

При холодній погоді він може мерзнути, так як має коротку шерсть, тому на прогулянку цих собак потрібно одягати. Харчування цих тварин обов’язково має бути збалансованим. Можливе годування спеціалізованим сухим кормом. Рет–тер’єри невибагливі у догляді. Гігієнічні процедури нескладні, так як цим собакам потрібно тільки чистка вовни і рідкісні купання.

Рет тер'єр  фото

Здоров’я

Ці собаки мають здатність пристосовуватися до різних кліматичних умов і ландшафтів.

Порода Рет–тер’єрів не схильна до будь-яких захворювань. Але окремі особини можуть мати дисплазію кульшових суглобів. Можлива алергія.

При правильному догляді тривалість життя таких собак становить близько вісімнадцяти років.

Для тих, хто вирішив завести цуценя породи рет–тер’єр, його утримання не завдасть особливого клопоту. Щоб купити здорове цуценя і бути впевненим в чистокровносты його походження, необхідно це робити в спеціалізованих розплідниках або на виставках собак, де їх обов’язково оглядає ветеринар.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *