Сало – відмінний засіб для покращення роботи серця, мозку та судин

Сало довгий час вважалося корисним і смачним продуктом. Але в 60-х роках минулого століття була оголошена «війна» холестерину. Тому продукти, у складі яких присутня велика кількість жирів тваринного походження, стали вважатися шкідливими для організму. У сучасних дієтологів дещо інша позиція. В останні роки сало була «реабілітована». Адже цей продукт надає благотворний вплив на роботу мозку і органів серцево-судинної системи.

Склад смачного сала

Крім холестерину в складі продукту містяться і корисні для організму жирні кислоти:

  • арахідонова;
  • лінолева.

Арахідонова та лінолева кислоти дуже важливі для формування і повноцінного розвитку мозку у дитини. Крім того, ненасичена арахідонова кислота сприяє нормалізації холестеринового обміну.

Сало є також джерелом вітамінів А, Е, D. Продукт підвищує міцність кісткової тканини.

У складі сала міститься досить багато мононенасичених жирів (їх в продукті близько 47 %). Ці речовини сприяють зниженню рівня «поганого» холестерину.

В салі в достатній кількості міститься і олеїнова кислота, позитивно впливає на серцево-судинну систему і зменшує ризик виникнення багатьох серйозних захворювань.

Є сало винуватцем ожиріння?

Всупереч поширеній помилці, сало зовсім не є головним винуватцем появи зайвих кілограмів. Накопичення підшкірного жиру в набагато більшій мірі сприяють вуглеводи, а не жири. Вони містяться в таких продуктах харчування:

  • солодощах;
  • борошняних виробах;
  • сахарі.

У 100 грамах сала міститься 1/3 частину денної норми холестерину. Але він не настільки небезпечний для здоров’я, як наш власний холестерин, який синтезується в печінці. Крім того, в салі міститься досить багато холіну. Ця речовина зменшує шкідливий вплив холестерину. Більш того, холін відмінно захищає судини. Тому сало – це не настільки шкідливий продукт, як ми звикли думати.

Важливо дотримуватися помірності при складанні щоденного меню. В невеликій кількості (30 грамів в день) сало навіть корисно. Продукт рекомендується вживати в першій половині дня. Це допоможе зберегти фігуру стрункою і привабливою. Адже у вживанні продуктів, що містять тваринні жири, необхідна помірність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *