У чому небезпека щоденного вживання молока для жінок?

Вчені Університету Лома-Лінда, що знаходиться в США, було проведено важливе дослідження. Його результати були опубліковані в ” International Journal of Epidemiology. За твердженням фахівців американського Університету, при щоденному споживанні молока значно підвищується небезпека виникнення раку молочної залози у жінок.

Суть дослідження

При проведенні дослідження було виявлено, що при вживанні в день всього 50-70 мл молока ризик виникнення раку молочної залози у жінок збільшується приблизно на 30 %. Ймовірність розвитку онкологічного захворювання в тому випадку, якщо представниця прекрасної статі щодня випиває по 2 чашки коров’ячого молока, становить приблизно 70 %.

Важливо! При проведенні експерименту вчені провели аналіз даних, отриманих від більш ніж 50 тисяч жінок. Період спостереження за учасницями дослідження тривав майже 8 років. За цей час було зафіксовано 1057 нових випадків онкологічних захворювань.

При проведенні дослідження вченими були додатково проаналізовано та наступні параметри:

  • частота прийомів їжі;
  • сімейний анамнез (в плані раку молочної залози);
  • частота вживання алкогольних напоїв;
  • прийом гормональних ліків;
  • періодичність виконання скринінгу раку молочних залоз;
  • наявність у жінки гінекологічних захворювань.

По завершенні експерименту було встановлено, що небезпека розвитку раку молочної залози у жінок збільшується при споживанні як знежиреного, так і цільного молока.

Зверніть увагу! Взаємозв’язок споживання йогуртів, сирів і виникнення онкологічного захворювання виявлена не була.

Коефіцієнт ризику виникнення раку молочної залози при вживанні в їжу соєвого молока – 0,68. Причому ці висновки справедливі як в період пременопаузи, так і постменопаузи. Отже, при вживанні соєвих продуктів ймовірність стати пацієнткою онкологічної клініки не підвищується.

У представниць жіночої статі, які споживають білки тваринного походження, високий рівень IGF-1 (інсуліноподібний фактор росту-1). Саме це і може стати передумовою до розвитку раку молочних залоз.

На думку фахівців, основна причина взаємозв’язку між споживанням коров’ячого молока та підвищеним ризиком виникнення раку молочних залоз – збільшення рівня гормонів в продукті. Приблизно ¾ корів вагітні під час доїння. Цим і пояснюється високий вміст гормонів в їх молоці.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *