Відкриття вчених про користь апельсинів при ожирінні, серцевих хворобах, діабеті

У журналі Lipid Research було опубліковано важливе дослідження канадських вчених з Університету Західного Онтаріо, яке присвячене молекулі нобилетин. Вона міститься в мандаринах і солодких апельсинах. За припущенням фахівців, зазначені продукти здатні усунути негативні наслідки ожиріння.

Сутність дослідження

В рамках дослідження ученим вдалося порівняти стан двох груп тварин моделей, в раціоні яких була присутня велика кількість жирів. Представники першої групи отримували нобилетин. Тваринам, що належать до другої групи, його не давали.

Зверніть увагу! За підсумками дослідження було виявлено, що у тварин з першої групи практично не було зайвої ваги. Крім того, у них було відзначено знижений вміст шкідливого холестерину в крові.

На думку дослідників, які більше 10 років вивчали вплив нобилетина на організм тварин, вдалося довести, що використання «апельсинової» молекули:

  1. Зменшує вираженість несприятливих проявів ожиріння.
  2. Попереджає утворення бляшок в артеріях.
  3. Перешкоджає розвитку атеросклерозу.

Важливо! Правда, сама суть впливу нобилетина на організм у даний час до кінця не з’ясована. Фахівці висунули гіпотезу про вплив молекули на механізм, нормалізують ліпідний обмін. Такий регулятор носить назву АМР-активованої протеїнкінази.

Механізмом, який регулює обмін ліпідів в організмі, контролюється енергетичний баланс клітин. Більш того, їм блокується продукція жирів. Але при проведенні дослідження з генетично модифікованими мишами (з віддаленої АМР-активованої протеинкиназой) цю гіпотезу підтвердити не вдалося. Ефект від використання нобилетина у них був абсолютно таким же, що і у інших тварин.

При цьому молекула не знижує терапевтичної дії препаратів, що надають вплив на АМР-активовану протеинкиназу. До їх числа належить «Метформін» (один з медикаментів, що застосовуються для лікування цукрового діабету).

Вчені не залишають надії на те, що використання нобилетина людьми буде мати настільки ж виражений метаболічний ефект. Це дозволить розробити нову тактику лікування ожиріння (і метаболічного синдрому).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *