Що буде з печінкою, якщо їсти часник щодня

Часник – це не тільки ароматна пряність, яка широко використовується в кулінарії. Завдяки багатому біохімічним складом цей продукт застосовується для чищення печінки, поліпшення її роботи та функціонального стану. При правильному дозуванні пряний овоч грає роль природного антиоксиданту, зміцнює імунні сили організму, прискорює виведення шлаків і токсинів, стимулює ріст і регенерацію клітин печінки.

Так давайте розберемося, як впливає часник на печінку при щоденному вживанні.

9 корисних властивостей часнику для печінки

Часник в невеликих дозах виявляє виражену антиоксидантну дію, захищає печінкові клітини від агресивних факторів, прискорює процес відновлення і регенерації тканин органу.

Корисні властивості часнику для печінки:

 1. Омолоджує і очищає – часник широко використовується в народній медицині для очищення печінки від шлаків, токсинів та інших шкідливих сполук. У складі овоча є аліцин – особлива речовина, що додає йому гострий смак, покращують функціонування печінки та нормалізує вироблення ферментів.
 2. Запобігає руйнування печінкових клітин (гепатоцитів) – завдяки великій кількості амінокислот у складі часник захищає від негативного впливу зовнішніх факторів, що прискорюють відновлення гепатоцитів на клітинному рівні.
 3. Стимулює кровообіг – до складу овочів входять активні компоненти, що сприяють розрідженню крові, запобігають появі тромбів в кровоносних судинах і зміцнюють їх стінки.
 4. Часник містить природні речовини-антибіотики, які ефективно знищують хвороботворні мікроорганізми, віруси і грибки, гальмуючи інфекційні процеси в організмі.
 5. Пряний овоч стимулює травлення і обмінні процеси, завдяки чому поліпшується робота печінки.
 6. Часник має імуномодулюючу дію – він містить білкові речовини, які прискорюють вироблення антитіл в організмі, підвищують імунітет і захисні сили печінки.
 7. Фітонциди й ефірні олії, які входять до складу часнику, прискорюють виведення шкідливих шлаків і токсичних речовин.
 8. Зменшує навантаження на печінку та інші внутрішні органи, прискорює відтік жовчі, ефективно бореться з застійними явищами. Саме тому часник може застосовуватися в якості профілактики каменів і інших відкладень.
 9. Часник нормалізує рівень холестерину в крові, запобігає появі холестеринових бляшок, прискорює розщеплення жирових клітин, сприяючи зниженню ваги.

Важливо! Часник містить величезну кількість активних речовин, які можуть нести не тільки користь, але і шкоду для організму. Тому при вживанні овоча обов’язково треба враховувати наявні протипоказання.

Можлива шкода

Важливо! Дія часнику на печінку безпосередньо залежить від використовуваної дозування продукту. Рекомендована і безпечна доза становить 0,1-0,25 г часнику на кожен кг маси тіла людини за добу. Це близько 3-5 зубчиків.

У такому разі ароматна пряність приносить максимум користі печінки і всьому організму. Перевищувати рекомендовану дозу не рекомендується, так як занадто великі порції часнику чинять гепатотоксична дія на печінку – тобто сприяють руйнуванню її клітин.

Основні протипоказання до вживання часнику:

 • печінкова недостатність;
 • геморой;
 • захворювання сечостатевої сфери;
 • виразка шлунка або дванадцятипалої кишки;
 • гастрит, коліт та інші захворювання органів шлунково-кишкового тракту.

При надмірному вживанні активні речовини, що містяться в часнику, починають подразнювати слизові поверхні травних органів і печінки.

Важливо! Також великі дози часнику можуть погіршувати роботу головного мозку, порушувати функціонування центральної нервової системи, надавати підвищену навантаження на клітини печінки.

Часник – це пряний овоч з численними корисними властивостями. При вживанні в рекомендованому дозуванні він покращує функціонування печінки, захищає клітини від руйнування, стимулює процеси відновлення і регенерації гепатоцитів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *