Яка рослинна олія найкорисніша — нове біомедичне дослідження

Оливкова олія давно всім відома не тільки своєю здатністю додати вишуканий смак будь-якої страви, але і своїми корисними властивостями. Вченими доведено, що антиоксиданти які містяться в ньому позитивно впливають на здоров’я людини. Так що її вживання не тільки смачне, але і дуже корисне.

Середземноморська дієта

Оливкова олія є одним з основних компонентів в середземноморській дієті. Вона служить головним джерелом насичених і поліненасичених жирів, так як дієта складається в основному з овочів, фруктів, бобових і риби. Головний компонент у ньому – олеїнова кислота, яка володіє рядом корисних властивостей:

  • захищає від серцево-судинних захворювань;
  • знижує рівень холестерину в крові;
  • знижує артеріальний тиск;
  • допомагає в роботі серця;
  • покращує роботу шлунково-кишкового тракту;
  • уповільнює старіння;
  • уповільнює розвиток ракових клітин.

Другим за значенням компонентом є поліфеноли, що володіють чудовими антиокислювальними здібностями. Поліфеноли мають не менш важливе значення, ніж мононенасичені жири, в роботі серця.

Найкорисніша оливкова олія першого холодного віджиму. Її використовують для заправки салатів і приготування холодних страв. Для смаження слід робити вибір в користь рафінованої. Вона виділяє менше диму.

Зберігаються корисні властивості при термічній обробці?

Наукові дослідження провідних медичних Університетів Сан-Паулу, Барселони та інших дослідних центрів довели, що оливкова олія не втрачає своїх корисних властивостей навіть при термічній обробці.

Експерименти проводилися при температурах 120 і 170 градусів. З’ясувалося, що при збільшенні температури знижується рівень поліфенолів в олії на 40% і 75% відповідно. Але при цьому, рівень антиоксидантів залишався на досить високому вмісті. Це означає, що навіть при зниженні рівня поліфенолів, олія залишається володіти корисними властивостями і захищено від окислення. Результати досліджень були опубліковані в журналі «Antioxidants».

Оливкову олію слід зберігати в темній пляшці і захищеному від сонця місці. Сонячні промені можуть погіршити її якість і корисні властивості.

Для того, щоб зберегти своє здоров’я і як можна довше залишатися молодими, включіть в свій раціон трохи оливкової олії, і Ваш організм обов’язково скаже Вам: «Спасибі!»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *